Цівета гімалайська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Paguma larvata

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feloidea)
Родина: Віверові (Viverridae)
Рід: Paguma
Gray, 1831
Вид: P. larvata
Paguma larvata
C. H. Smith, 1827
Мапа поширення виду Paguma larvata
Мапа поширення виду Paguma larvata
Посилання
Вікісховище: Paguma larvata
Віківиди: Paguma larvata
EOL: 328088
ITIS: 621984
МСОП: 41692
NCBI: 9675
Fossilworks: 232934

Paguma larvata (цивета гімалайська[1]) — ссавець родини Віверових (Viverridae). Мешкає у вічнозелених і листяних (в тому числі порушених) лісах, а також у сільськогосподарських районах південно-східної Азії на висотах до 2500 м над рівнем моря[2].

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 508–762 мм, довжина хвоста: 508–636 мм, вага: 3.6–5.0 кг.

Опис. На лицьовій області є, як правило, маска, яка складається із серединної білою смугою від верхньої частини голови до носа, білої мітки нижче кожного ока і білого знаку над кожним оком, що поширюється до основи вуха і нижче. Загальний колір сірий, сірий з відтінком буро-жовтого, помаранчевий або жовтувато-червоний. Немає смуг або плям на тілі і на хвості. Дистальна частина хвоста може бути темнішою, ніж базальна, лапи чорнуваті. Цей рід відрізняється зовні від Paradoxurus і Arctogalidia відсутністю смуг і плям. Самиці мають дві пари молочних залоз[3].

Поведінка, життєвий цикл[ред. | ред. код]

Веде нічний, солітарний, напівдеревний спосіб життя. Всеїдний, але більше всього споживає фрукти. Може народжувати двічі на рік, рано навесні й пізно восени, до 4 дитинчат за раз. Очі дитинчат відкриваються на 9 день, розмірів дорослих вони досягають у тримісячному віці. Ростить потомство у порожнинах дерев, принаймні в Непалі. Один Paguma larvata жив у лондонському зоопарку понад 20 років. У Тенасерімі (М'янма) Paguma larvata використовують як чудового щуролова. Рід був введений на Хонсю і Сікоку, Японія[3].

Генетика[ред. | ред. код]

Каріотип характеризується диплоїдним числом, 2n=44[4].

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрозою є втрата і деградація середовища проживання, бо щільність населення Paguma larvata на вирубках лісу була значно нижчою, ніж у незайманих лісах. Тяжкий гострий респіраторний синдром є серйозною проблемою для даного виду. На нього полюють у В'єтнамі для місцевого споживання, а також у Лаосі, для місцевого споживання і торгівлі у В'єтнамі. Зустрічається в охоронних територіях по всьому ареалу[2].

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. а б Вебсайт [Архівовано 4 липня 2011 у Wayback Machine.] МСОП
  3. а б Ronald M. Nowak Walker's carnivores of the world — JHU Press, 2005, p. 196
  4. Stephen J. O'Brien, Joan C. Menninger, William G. Nash Atlas of mammalian chromosomes - John Wiley and Sons, 2006, p. xxiii