Чабі (Сілла)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чабі
Помер 479
Батько Nulji of Sillad
Мати Ahyo Buind
Брати, сестри  • Josaeng Buind
У шлюбі з Lady Kim Pahod
Діти Соджи

Чабі (кор. 자비; д/н — 479) — 20-й володар і 4-й маріпкан корейської держави Сілла в 458479 роках. Сприяв централізації держави.

Життєпис[ред. | ред. код]

Старший син маріпкана Нольджи і Ахьо Буїн, доньки маріпкана Сільсона. У 458 році після смерті батька посів трон Сілла. 459 року зазнав нападу військ з Яматай, які взяли в облогу фортецю правителя Банволсон. Війська Чабі знищили ворога у гирлі річки Хьонсан.

Для зміцнення держави та захисту її від зовнішніх ворогів розпочав послідовну політику з приборкання аристократів, зміцнення авторитету володаря та централізації управління.

461 року оженився на доньці впливового аристократа Кім Місагуна. 462 року зазнав нового нападу яматайців, які захопили 1 тис. полонених. 463 року Чабі вдалося завдати поразки під час нового нападу з Яматай. 464 року наказав звести дві фортеці для оборони узбережжя. 467 року було створено флот для захисту від нападників. У 468 році почалося зведення оборонних укріплень на півночі для захисту від Когурьо та племен мохе. 470 року зведено фортецю Самньонсансон, 471 року — Молосон, 473 року — відремонтовано фортецю Мьонхвалсон, 474 року — побудовано замки Ілмо, Сасі, Гвансон, Дабдал, Гульє, Чвала.

У 474 році уклав союз з Керо, ваном Пекче. 475 року Чабі відрядив 10-тисячну армію на допомогу Керо, якого було атаковано військами Когурьо. Проте вона прибула надто пізно. Керо стратили представники аристократів. У 476 році Сілла надала допомогу новому пекчеському вану Мунджу у війні проти Когурьо. Водночас у 476—477 роках вів запеклі війни з яматацями.

Помер 479 року. Трон успадкував молодший син Соджи.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ким Бусик. Самгук саги. — Москва: Восточная литература, 2001.