Чайник-заварник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чайник-заварник
Крапельна чайоварка[en], що працює за принципом аналогічним з кавоваркою

Чайник-заварник (також чайник для заварювання чаю) — чайник для заварювання чаю. При «парній подачі» чаю на стіл ставляться дві посудини[1] - чайник для заварювання з міцним чаєм (заваркою) і ємність для окропу. В чашки наливається невелика кількість заварки, яка доливається гарячою водою. У багатьох інших культурах чаювання заварений чай розливається безпосередньо з заварного чайника.

Чайники, найімовірніше, походять від керамічних казанків для кип'ятіння води і судин з вином, які були зроблені з бронзи та інших металів, і були поширені в старокитайській цивілізації багато тисяч років тому. Найдавніший екземпляр чайника, що зберігся до наших днів, зберігається в Музеї чайних виробів у Гонконзі[2].

У конструкції чайника може бути сито для відсіювання чаїнок. Також існує чайне ситечко, що використовується як окремий предмет або підвішують на носик чайника для заварювання. Для збільшення часу охолодження вмісту чайника існує «чайна баба».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ногина А. А. Организация обслуживания на предприятиях общественного питания: Учебное пособие для бакалавров. Челябинск, изд-во ЗАО «Библиотека А. Миллера», 2018—136 с. ISBN 978-5-931620-87-9. С. 14.
  2. Rousmaniere L. {{{Заголовок}}}.