Чарльз Вільям Ендрюс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чарльз Вільям Ендрюс
Народився 30 жовтня 1866(1866-10-30)
Гампстед[d], Кемден, Великий Лондон, Лондон[d], Англія, Сполучене Королівство
Помер 25 травня 1924(1924-05-25)[1] (57 років)
Країна  Сполучене Королівство
Діяльність палеонтолог, зоолог, ботанічний колекціонер, ботанік
Alma mater Лондонський університет
Членство Лондонське королівське товариство
Нагороди

Чарльз Вільям Ендрюс (Charles William Andrews; 30 жовтня 1866 — 25 травня 1924) — британський палеонтолог. Працював куратором Департаменту геології Британського музею, а також проводив польові дослідження.

Випускник Лондонського університету. Ендрюс був призначений асистентом Британського музею після конкурсу в 1892 році. Його ранні роботи стосувалися скам'янілостей птахів, і він описав Aepyornis titan, вимерлого «птаха-слона» з Мадагаскару (1894). Він звернув увагу на зв'язки між сильно розрізненими нелітаючими пастушками Маврикія, островів Чатем і Нової Зеландії, і зробив висновок, що їхня риса, яка зробила їх нездатними до польоту, виникла там незалежно.

Пожертва Альфреда Ніколсона Лідса Британському музею колекції морських рептилій юрського періоду, знайденої в Оксфордській глині Пітерборо, пробудила його інтерес до плезіозаврів та інших морських рептилій, кульмінацією чого став його каталог колекції Лідса в Британському музеї (2 томи, 1910-13 рр.). Його інтерес до цієї галузі не згасав згодом: його остання, посмертно опублікована стаття стосувалася відбитків шкіри та інших м'яких структур, що збереглися на плавнику іхтіозавра з Лестершира.

У 1897 році Британський музей відправив Ендрюса на декілька місяців на острів Різдва в Індійському океані, для оцінки шкоди, який завдає природі видобуток фосфатів. Результати були опубліковані Британським музеєм у 1900 році[2].

Після 1900 року його здоров'я почало погіршуватися, і його відправили провести зимові місяці в Єгипті. Там він співпрацював з Біднеллом з Геологічної служби Єгипту, вивчаючи скам'янілості прісноводних риб в Аль-Файюмі, де Ендрюс помітив раніше незареєстровану фауну ссавців і опублікував статтю про Moeritherium і раннього слона Palaeomastodon beanelli[3].

У 1916 році нагороджений медаллю Лаєлла Геологічного товариства . Він також був активним членом Зоологічного товариства.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Biographical Database of Southern African Science — 2002.
  2. Andrews. «A Monograph of Christmas Island (Indian Ocean)». in Bulletin of the British Museum. (Natural History. Geology Series, 13:1-337) 1900.
  3. Andrews. A descriptive Catalogue of the Tertiary Vertebrata of the Fayûm, Egypt (British Museum), 1906, e a seguito di questa pubblicazione venne eletto Fellow della Royal Society nello stesso anno.