Чарльз Мангер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чарльз Мангер (англ. Charlie Munger; *1 січня 1924, Омаха, Небраска) — американський адвокат, відомий економіст і професійний інвестор. У рейтингу журналу Forbes в 2015 році його статки оцінюються в $ 1,3 млрд.

Біографія[ред. | ред. код]

Чарльз Мангер, син адвоката і онук федерального судді, вивчав математику і фізику в Мічиганському університеті. Під час Другої світової війни служив метеорологом на Алясці. Після війни, в 1948 році, закінчив Гарвардську школу права і почав успішну юридичну практику в Лос-Анджелесі.

У 1962 році Мангер заснував своє інвестиційне товариство багато в чому схоже на товариство Баффета. Він інвестував переважно в акції, які котирувалися на біржі з великим дисконтом до їх «справедливої ​​вартості». З 1962 по 1975 рік товариство Мангера давало 19,8% в рік, що практично в чотири рази перевищувало показники по ринку.

У 1976 році відбулося злиття Berkshire і Blue Chip Stamps, де Мангер зайняв пост віце-голови ради директорів.

В даний час Чарльз Мангер продовжує займати пост віце-голови ради директорів компанії Berkshire Hathaway. Раніше Мангер також виконував обов'язки голови ради директорів Wesco Financial, яка на 80% належала Berkshire і володіла акціями тих же компаній, а потім в 2011 році була повністю поглинута Berkshire Hathaway.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Знайомство з Баффеттом[ред. | ред. код]

Незважаючи на те що Воррен Баффет і Мангер виросли в Омасі і мали багато спільних знайомих, вони не зустрічалися до 1959 року. Доктор Девіс вирішив, що настав час познайомити цих двох молодих людей, і запросив їх обох на вечерю в місцевому ресторані. Після першої зустрічі вони почали тісно спілкуватися, причому Баффет переконував Мангера кинути юридичну практику і зайнятися інвестиційною діяльністю.

Теорія[ред. | ред. код]

  • Діяльність Чарльза була живим втіленням якісного підходу до інвестицій, пропагованої Філіпом Фішером. З самого початку Мангер повністю визнавав цінність компаній з хорошими якісними характеристиками і вважав за доцільне платити за такі компанії справедливу ціну.
  • «Психологія помилкових суджень», Мангер зробив невід'ємною частиною прийняття рішень.