Перейти до вмісту

Чаршаф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Чаршаф
Дослівний переклад bed sheet Редагувати інформацію у Вікіданих

Чаршафосман. چارشاف, трансліт. çarşaf, також пишеться як «charshaf») [1] — це простий, вільного крою верхній одяг, який нагадує халат, абаю, нікаб та чадру. Буквальний переклад — «простирадло».

Чаршаф, як правило, чорного кольору. Подібно до іранської чадри, чаршаф часто закриває нижню частину обличчя. Тканина фіксується шпилькою під носом, а іноді частина полотна, що закриває нижню частину обличчя, приколюється збоку. Однак, на відміну від чадри, чаршаф зазвичай складається з двох частин: верхньої, що сягає приблизно до талії, і нижньої, що має крій широкої спідниці до підлоги[джерело?].

Чаршаф, хоч і не є традиційним ісламським вбранням, став популярним наприкінці XIX століття за часів правління Абдул-Гаміда II (між 1876 та 1908 роками). Його поява була пов'язана з відмовою від західних тенденцій в одязі. Сьогодні чаршаф досі носять переважно у віддалених регіонах, що колись належали до Османської імперії, зокрема у Ємені[джерело?].

Згідно з дослідженням 2012 року, менше 2% жінок у Туреччині носили чаршаф, а в Іраці — 5%. Дані щодо деяких регіонів були відсутні або недоступні (N/I, N/A 6%).[2] За іншим опитуванням, проведеним у 2012 році, лише 0,1% турецьких жінок носили чаршаф.[3]

Попри це, чаршаф залишається поширеним одягом для молитви серед жінок. Його використання схоже на мукену в мусульманських країнах Південно-Східної Азії[джерело?].

Дивіться також

[ред. | ред. код]

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. Cassar Pullicino, Joseph (1962). 200 Maltese Folk-Songs (PDF). Maltese Folklore Review: 25. Архів оригіналу (PDF) за 16 квітня 2016.
  2. El Ezher 'kara çarşaf' tartışmasını kapattı. Процитовано 13 березня 2016.
  3. Fromm, Ali Çarkoğlu, Binnaz Toprak ; translated from Turkish by Çiğdem Aksoy (2007). Religion, society and politics in a changing Turkey (PDF). Karaköy, İstanbul: TESEV publications. с. 64. ISBN 978-975-8112-90-6. Архів оригіналу (PDF) за 17 жовтня 2013. Процитовано 5 червня 2013.