Частный Корреспондент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Частный Корреспондент
Chaskor logo new.png
Chaskor-2015-04-08.jpg
URL www.chaskor.ru
Тип Інтернет-видання
Мови
Автор Іван Засурський
Започатковано 1 жовтня 2008 (9 років)
Стан Працює
Адреса офісу Росія Росія
Ліцензія контенту Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 License[d][1]
Частный Корреспондент у Вікісховищі?

«Частный Корреспондент» (chaskor.ru, також «Часкор») — російське інтернет-видання[2]. Перше у Росії видання, що цілком перейшло на ліцензію Creative Commons. Публікує аналітичні та оглядові статті, інтерв'ю, новини й репортажі.

«Частный Корреспондент» офіційно зареєстрований у Росдруку[3].

«Частный Корреспондент» був beta-партнером Facebook у Росії під час запуску Social graph[en]. У матеріалах видання використовуються підбірки та репринти з блогів, уривки книг, репринти зі спеціальних видань, однак більша частина статей — публікації авторів, що надіслали свої тексти у «ЧасКор». З 2010 року видання не виплачує гонорари авторам. Під час репринту статей і блогів зазначається першоджерело. Видання не бере участі у системах обміну банерами й посиланнями, усі статті проходять через редакцію[4].

Головний редактор Юлія Ейдель на церемонії Премія Рунету-2011

Головним редактором «ЧасКора» до жовтня 2011 року був Іван Засурський. З жовтня 2011 року головним редактором видання стала Юлія Ейдель, раніше ведуча рубрик «Суспільство» та «Екзотика».

Рубрики[ред.ред. код]

Всі матеріали у «Часкорі» групуються у 12 тематичних розділи: «Суспільство», «Економіка», «У світі», «Культура», «Медіа», «Технології», «Здоров'я», «Екзотика», «Книги», «Кореспонденція», «Календар», «Думки». Кожен з розділів, у свою чергу, також поділяється на 9-12 підрозділів. У них подані як оглядові й аналітичні статті, так і новини, репортажі, думки експертів.

«Часкор» та Creative Commons[ред.ред. код]

З 2009 року всі матеріали «Частного Корреспондента» стали доступними під ліцензією Creative Commons Attribution версії 3.0. Як повідомив головний редактор видання Іван Засурський, однією з основних цілей цього стало бажання допомогти російськомовній Вікіпедії, оскільки використання матеріалів «Часкора» (із вказанням первинного джерела) у Вікіпедії під умовами Creative Commons є абсолютно легальним. На думку головного редактора, матеріали «Часкора» могли б допомогти енциклопедії, оскільки вони, з одного боку, є аналітикою, з іншого — задовольняють вимогам нейтральності[5].

Нагороди[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]