Час у Мексиці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Годинні пояси Мексики з 2022 року

На території Мексики використовується час чотирьох поясів: північно-західний час (UTC-8), тихоокеанський час UTC-7) центральний час (UTC-6) та південно-східний час (UTC-5). Межі між часовими поясами проходять здебільшого по кордонах штатів (винятками є штати Наяріт і Чіуауа). Сезонні зміни часу відсутні майже на всій території, за винятком 30 прикордонних зі США муніципалітетів штатів Коауїла, Нуево-Леон, Тамауліпас та Чіуауа, а також повністю штату Баха-Каліфорнія, де літній час вводиться на період з другої неділі березня до першої неділі листопада. До 2022 року включно на більшій частині території країни вводився літній час щороку з першої неділі квітня до останньої неділі жовтня.

Правове регулювання[ред. | ред. код]

Питання обчислення часу у Мексиці регулюється "Законом про часові пояси у Мексиканських Сполучених Штатах", прийнятим 28 жовтня 2022 року, що набув чинності 30 жовтня 2022 року[1] зі змінами від 24 листопада 2022 року[2]. Цим законом на більшій частині території країни скасовано сезонні зміни часу та визначено порядок зміни системи відліку часу штатів і муніципалітетів. З моменту набуття чинності нового закону припинилася дія «Закону про систему часу у Мексиканських Сполучених Штатах», прийнятого Національним Конґресом (парламентом) 28 грудня 2001 року, зі змінами та доповненнями.[3]

Відповідно до законодавства, існують такі часові пояси Мексики:

 • центральний (Zona Centro), базований на меридіані 90° з. д. (UTC-6) - більшість штатів - відповідає центральному часу Північної Америки
 • тихоокеанський (Zona Pacifico), базований на меридіані 105° з. д. (UTC-7) - Баха-Каліфорнія-Сур,Сіналоа і Наярит - відповідає гірському часу Північної Америки
 • північно-західний (Zona Noroeste), базований на меридіані 120° з. д. (UTC-8) - Баха-Каліфорнія - відповідає тихоокеанському часу Північної Америки
 • південно-східний (Zona Sureste), базований на меридіані 75° з. д. (UTC-5) і доданий у 2015 році - у штаті Кінтана-Роо - відповідає східному часу Північної Америки.

Щодо островів біля західного узбережжя зазначено, що час там відповідає географічному розташуванню.

Попередні закони, що регулювали час у Мексиці, містили інші назви часових поясів. Так, у 1930-х роках центральним часом називався UTC-7, а UTC-6 був "часом Затоки" (Hora del Golfo), оскільки його використовували тільки прилеглі до Мексиканської затоки штати, у той час як решта країни, включно зі столицею Мехіко використовували UTC-7.[4]

Розташування території Мексики відносно міжнародної системи часових поясів[ред. | ред. код]

Крайні точки території Мексики:

 • західна 118°26' W (скеля Елефант на острові Гвадалупе), довгота в одиницях часу -07:53:44
 • східна 86°42' W (південно-східний край острова Ісла-Мухерес), довгота в одиницях часу -05:46:48

Відповідно, протяжність території по довготі складає 31°44', або 2 години 6 хвилин 56 секунд. Проте територія країни географічно знаходиться в трьох часових поясах — з шістнадцятого до вісімнадцятого включно.

Стандартний час[ред. | ред. код]

Стандартний час у Мексиці в цілому враховує географічне розташування країни, однак на значній частині території час зрушений на годину вперед відносно поясного часу.

Штати Географічний часовий пояс Стандартний час Літній час
Баха-Каліфорнія (острів Гвадалупе)
Коліма (острів Кларіон)
16 UTC-8 не використовується
Баха-Каліфорнія (континентальна частина) 16 UTC-8 UTC-7
Баха-Каліфорнія-Сур
Сіналоа
Наярит (без муніципалітету Баія-де-Бандерас)
Сонора
Коліма (острови Ревільяхіхедо, крім Кларіона))
17 UTC-7 не використовується
Чіуауа (муніципалітети Янос, Асенсьйон, Хуарес, Пракседіс-Герреро і Гвадалупе) 17 UTC-7 UTC-6
Чіуауа (більша частина)
Наярит (муніципалітет Баія-де-Бандерас)
Дуранго
Коауїла (більша частина)
Халіско
Коліма (континентальна частина)
Сакатекас
Агуаскальєнтес
Мічоакан
Гуанахуато
Сан-Луїс-Потосі
Нуево-Леон (більша частина)
Тамауліпас(більша частина)
Керетаро
Ідальґо
Мехіко
Морелос
Пуебла
Герреро
Тлашкала
Місто Мехіко
17 UTC-6 не використовується
Коауїла (муніципалітети Акунья, Альєнде, Герреро, Ідальго, Хіменес, Морелос, Нава, Окампо, П'єдрас-Неграс, Вілла-Уніон, Сарагоса)
Нуево-Леон (муніципалітет Анауак)
Тамауліпас (муніципалітети Нуево Ларедо, Герреро, Міер, Мігель Алеман, Камарго, Густаво Діас Ордас, Рейноса, Ріо-Браво, Валле-Ермосо, Матаморос)
Чіуауа (муніципалітети Кояме-дель-Сотоль, Охінага та Мануель Бенавідес)
17 UTC-6 UTC-5
Веракрус
Оахака
Табаско
Чіапас
Кампече
Юкатан
18 UTC-6 не використовується
Кінтана-Роо 18 UTC-5 не використовується

Літній час[ред. | ред. код]

Території[ред. | ред. код]

Після змін 2022 року використання літнього часу у Мексиці обмежене прикордонними зі США муніципалітетами штатів Коауїла (Акунья, Альєнде, Герреро, Ідальго, Хіменес, Морелос, Нава, Окампо, П'єдрас-Неграс, Вілла-Уніон, Сарагоса), Нуево-Леон (Анауак), Тамауліпас (Нуево Ларедо, Герреро, Міер, Мігель Алеман, Камарго, Густаво Діас Ордас, Рейноса, Ріо-Браво, Валле-Ермосо, Матаморос), Чіуауа (Асенсьйон, Гвадалупе, Кояме-дель-Сотоль, Мануель Бенавідес, Охінага, Пракседіс-Ґерреро, Хуарес, Янос), а також штатом Баха-Каліфорнія (за винятком островів). На решті території країни, включаючи столицю країни Мехіко, використання літнього часу припинено після 2022 року[5] (відповідний закон набув чинності у день скасування літнього часу 2022 року). Літній час не вводився у штатах Сонора (з 1999 року; через кліматичні особливості, також межує зі штатом Аризона Сполучених Штатів Америки, де так само не використовується літній час) і Кінтана-Роо (змінено стандартний час 1 лютого 2015 року на годину вперед з метою сприяння туризму, після чого сезонні зміни часу відсутні) і ніколи на островах неподалік західного узбережжя, віднесених до штатів Баха Каліфорнія і Коліма. Перелік прикордонних муніципалітетів, де діяв відмінний від основної частини країни порядок обчислення часу, з 2010 по 2022 року був іншим, і включав: у штаті Баха-Каліфорнія — всі муніципалітети, у штаті Чіуауа — Асенсьйон, Хуарес, Кояме-дель-Сотоль, Ґвадалупе, Ханос, Мануель Бенавідес, Охінага, Прахедіс-Ґерреро, у штаті Коауїла — Акунья, Герреро, Ідальго, Хіменес, Нава, Окампо, П'єдрас-Неграс, у штаті Нуево-Леон — Анауак, у штаті Тамауліпас — Нуево Ларедо, Герреро, Міер, Мігель Алеман, Камарго, Густаво Діас Ордас, Рейноса, Ріо-Браво, Матаморос.

Терміни[ред. | ред. код]

На територіях, де практика сезонних змін часу збережеться після 2022 року, літній час вводиться о 2 годині другої неділі березня (2:00 → 3:00), скасовується о 2 годині першої неділі листопада (2:00 → 1:00), діючи, відповідно, протягом 34 тижнів. Такий порядок обчислення часу діє тут з 2010 року, коли його прийнято для сприяння економічних зв'язків відповідних муніципалітетів з сусідніми округами США[6]. У той же час решта країни вводила літній час першої неділі квітня (2:00 → 3:00) і скасовувала останньої неділі жовтня (2:00 → 1:00), тобто 29 або 30 тижнів.[7] До 2007 року це був єдиний графік літнього часу для всіх територій Північної Америки, які практикували сезонні зміни часу (крім Куби, яка цей перехід здійснює на дві години раніше), але з 2007 року його дотримувалися лише в Мексиці.

Історія часових поясів Мексики[ред. | ред. код]

Поясний час на території Мексики введено 1 січня 1922 року. Територія країни поділена на два часові пояси, базовані на меридіанах 105° і 90° західної довготи. Перший (UTC-7) включав усі штати і території від Нижньої Каліфорнії до Веракруса і Оахаки включно, до UTC-6 належали східні штати, починаючи від Табаско і Кампече. Документ також унормував добовий відлік часу - від 0 до 24 години з прийняттям півночі як точки відліку[8].

Початковий поділ на часові пояси майже точно відповідав географічному розташуванню штатів і федеральних територій, за винятком Веракруса і Оахаки (більшою частиною лежать у 18-му поясі (UTC-6), та значної частини Території Нижня Каліфорнія (16-й пояс). 1 січня 1924 року це було виправлено: Північний округ Нижньої Каліфорнії (відповідає сучасному штату Баха-Каліфорнія) переведений на UTC-8, а Веракрус і Оахака - на UTC-6. Часові пояси отримали назви: UTC-7 - центральний час, UTC-6 - східний час.[9]

У зв'язку з енергетичною кризою у 1927 році (відповідно до указу від 9 червня) штати і території у поясах UTC-8 і UTC-7 змінили час на годину вперед - до UTC-7 і UTC-6 відповідно. 15 листопада 1930 цю зміну було скасовано. Винятком став штат Тамауліпас, який залишився на UTC-6. Назви часових поясів були змінені: UTC-6 став часом Затоки (Hora del Golfo, скорочено H. del G.), UTC-7 залишився центральним часом (Hora del Centro, H. del C.), UTC-8 отримав назву західний час (Hora del Oeste, H. del O.).

У 1931 році вперше введено літній час. Як і у випадку 1927 року, його введення відбувалося тільки у поясах UTC-8 і UTC-7 (західний і центральний), а метою оголошено використання більшої частини світлого часу доби у літній сезон і водночас уникнення темних ранків узимку. Літній час вводився опівночі 1 квітня, скасовувався о 24 годині 30 вересня (тобто в ніч на 1 жовтня). Але вже навесні наступного року центральний час і час Затоки були об'єднані під єдиною назвою - центральний час, і він став відповідати UTC-6. Таким чином, майже на всій території Мексики став діяти єдиний час, а винятком був Північний округ Нижньої Каліфорнії, який відставав на дві години.

У квітні 1942 року час Північного округу Нижньої Каліфорнії зміщено на годину вперед, а Південного округу, штатів Сонора, Сіналоа і Наяріт - на годину назад. Таким чином утворився північно-західний час (Hora del Noroeste), що відповідав UTC-7[10]. З листопада 1945 року Північний округ став використовувати UTC-8, але у квітні 1948 знову перейшов на UTC-7[11]. Ця територія (з 1952 - штат Баха-Каліфорнія) географічно й історично тісно пов'язана зі штатом Каліфорнія (США), який до 1840-х років був частиною мексиканської території Верхня (Альта) Каліфорнія, тож час тут встановлювався з огляду на час у північних сусідів. У січні 1949 року повернуто UTC-8, а надалі протягом десятиліть Баха-Каліфорнія стала єдиним штатом, який використовував літній час (з 1976 - щороку) - від останньої неділі квітня до останньої неділі жовтня (до 1960 - вересня)[12]. Водночас, існують дані про переведення штатів Баха-Каліфорнія-Сур, Наяріт, Сіналоа та Сонора у січні 1949 теж на UTC-8, і повернення назад на UTC-7 на межі 1969-1970 років[13].

Відповідно до указу від 21 грудня 1981 року вперше на території Мексики став використовуватися час, базований на 75° меридіані західної довготи, тобто UTC-5. Він вводився на території штатів Кампече, Юкатан і Кінтана-Роо[14]. Та вже 2 листопада 1982 року штати Юкатан і Кампече повернулися до використання UTC-6. На UTC-5 залишився тільки штат Кінтана-Роо.

У 1988 році у штатах Коауїла, Дуранґо, Нуево-Леон, Тамауліпас вводився літній час. Президентським указом його терміни визначені як перша неділя квітня - остання неділя жовтня[15]. Спочатку це було визначено як експеримент. У 1989 році 23 березня оприлюднено указ про продовження використання літнього часу у подальшому, але лише у штатах Нуево-Леон і Тамауліпас, і від першої неділі квітня до останньої неділі вересня щороку[16], але вже 29 березня, за чотири дні до планованої дати введення літнього часу, видано указ про скасування сезонних змін у зв'язку з тим, що опитування громадської думки у штаті Нуево-Леон показало, що більшість мешканців проти, а літній час в одному штаті не призведе до економії електроенергії[17].

29 грудня 1995 видано указ про встановлення сезонного розкладу у Мексиканських Сполучених Штатах (опубліковано 4 січня 1996, набув чинності наступного дня). Відповідно до нього, територія країни поділялася на три часових пояси - перший (UTC-6), другий (UTC-7) і третій (UTC-8), а з першої неділі квітня до останньої неділі жовтня на всій території країни вводився літній час, відповідно UTC-5, UTC-6, UTC-7[18]. Виходячи з цього, штат Кінтана-Роо мав змінити свій часовий пояс 5 січня 1996 на UTC-6.

10 серпня 1997 вийшов указ, який скасовував поділ на три пояси і вводив поділ на чотири пояси: перший (UTC-5), другий (UTC-6), третій (UTC-7) і четвертий (UTC-8) та відповідним зміщенням у період дії літнього часу (перший (UTC-4), другий (UTC-5), третій (UTC-6) і четвертий (UTC-7). Штат Кінтана-Роо мав перейти у перший пояс 26 жовтня 1997 року, а штат Чіуауа у третій пояс - 5 квітня 1998 року[19]. За новим для Мексики часовим поясом UTC-4 мешканці найсхіднішого штату прожили менше чотирьох місяців, адже 2 серпня 1998 року годинники були переведені там на годину назад відповідно до указу від 30 липня[20]. З 1999 року від використання літнього часу звільнений штат Сонора[21].

Для значної частини території Мексики літній час вже на дві години випереджав встановлений початково. Це призводило до надзвичайно пізніх світанків у квітні та жовтні, тож у 2001 році як тест було скорочено період дії літнього часу - від першої неділі травня до останньої неділі вересня. Попри те, що центр і південь країни висловилися за продовження цього розкладу, парламент визначив це як питання федерального значення і продовжив з 2002 року попередній розклад з квітня по жовтень, якому були прихильні північні штати. Після зміни розкладу у США (друга неділя березня - перша неділя листопада) депутати від північних штатів стали вимагати аналогічного кроку для всієї Мексики, однак цього разу Конгрес підтримав південні штати. Зрештою, графік США у 2010 році прийняли муніципалітети 4 штатів вздовж кордону та цілком штат Баха-Каліфорнія.

1 лютого 2015 року у найсхіднішому штаті - Кінтана-Роо - знову введено час UTC-5, без сезонних змін часу. Це було зроблено з огляду на туризм, щоб мати єдиний час зі східним узбережжям США та країнами Карибського басейну.

Сезонні зміни часу на території Мексики (за винятком прикордонних муніципалітетів, перелік яких зазнав змін) припинено з 30 жовтня 2022 року. При цьому штат Чіуауа повернувся на UTC-6[22]. 30 листопада 2022 року набули чинності зміни до закону, відповідно до яких 8 північних муніципалітетів штату Чіуауа продовжать і надалі вводити літній час, як і інші прикордонні зі США муніципалітети. При цьому 5 із них повернулися до тихоокеанського часу (UTC-7), продовживши порядок обчислення часу, що діяв тут до 30 жовтня.

Таблиці[ред. | ред. код]

Зміни стандартного часу у Мексиці[ред. | ред. код]

Дата Території зміни часу
1 січня 1922 більша частина сонячний час → UTC-7:00
1 січня 1922 східні штати сонячний час → UTC-6:00
1 січня 1924 Баха-Каліфорнія UTC-7:00 → UTC-8:00
1 січня 1924 Веракрус, Оахака UTC-7:00 → UTC-6:00
10 червня 1927 Баха-Каліфорнія UTC-8:00 → UTC-7:00
10 червня 1927 більша частина UTC-7:00 → UTC-6:00
15 листопада 1930 Баха-Каліфорнія UTC-7:00 → UTC-8:00
15 листопада 1930 більша частина (штати і території, які змінили час у 1927, без Тамауліпасу) UTC-6:00 → UTC-7:00
1 квітня 1932 більша частина UTC-7:00 → UTC-6:00
24 квітня 1942 Баха-Каліфорнія UTC-8:00 → UTC-7:00
24 квітня 1942 Баха-Каліфорнія-Сур, Сонора, Сіналоа, Наяріт UTC-6:00 → UTC-7:00
12 листопада 1945 Баха-Каліфорнія UTC-7:00 → UTC-8:00
5 квітня 1948 Баха-Каліфорнія UTC-8:00 → UTC-7:00
14 січня 1949 Баха-Каліфорнія UTC-7:00 → UTC-6:00
23 грудня 1981 Кампече, Юкатан, Кінтана-Роо UTC-6:00 → UTC-5:00
2 листопада 1982 Кампече, Юкатан UTC-5:00 → UTC-6:00
5 січня 1996 Кінтана-Роо UTC-5:00 → UTC-6:00
26 жовтня 1997 Кінтана-Роо UTC-6:00 → UTC-5:00
5 квітня 1998 Чіуауа UTC-6:00 → UTC-7:00
2 серпня 1998 Кінтана-Роо UTC-5:00 → UTC-6:00
1 лютого 2015 Кінтана-Роо UTC-6:00 → UTC-5:00
30 жовтня 2022 Чіуауа UTC-7:00 → UTC-6:00
30 листопада 2022 Чіуауа (муніципалітети Янос, Асенсьйон, Хуарес, Пракседіс-Ґерреро і Гвадалупе) UTC-6:00 → UTC-7:00

Періоди дії літнього часу[ред. | ред. код]

Рік, період Літній час діяв Примітка
1931 1 квітня, 00:00 — 30 вересня, 24:00 Крім територій за часом Затоки
1954 — 1960 перша неділя квітня — остання неділя вересня тільки Баха-Каліфорнія
1976 — 1987 перша неділя квітня — остання неділя жовтня тільки Баха-Каліфорнія
1988 перша неділя квітня — остання неділя жовтня тільки Баха-Каліфорнія, Коауїла, Дуранґо, Нуево-Леон, Тамаліупас
1989 — 1995 перша неділя квітня — остання неділя жовтня тільки Баха-Каліфорнія
1996 — 1998 перша неділя квітня — остання неділя жовтня вся територія
1999 — 2000 перша неділя квітня — остання неділя жовтня крім Сонори
2001 перша неділя травня — остання неділя вересня крім Сонори та Баха-Каліфорнії
перша неділя квітня — остання неділя жовтня Баха-Каліфорнія
2002 — 2009 перша неділя квітня — остання неділя жовтня крім Сонори
2010 — 2014 перша неділя квітня — остання неділя жовтня крім Сонори, північних муніципалітетів
друга неділя березня — перша неділя листопада північні муніципалітети
2015 — 2022 перша неділя квітня — остання неділя жовтня крім Сонори, Кінтана-Роо, північних муніципалітетів
друга неділя березня — перша неділя листопада північні муніципалітети
з 2023 друга неділя березня — перша неділя листопада північні муніципалітети

Території Мексики з історичною чи сучасною різницею в часі[ред. | ред. код]

У таблиці показані всі території, що мали унікальну історію обчислення часу на кшталт окремої зміни часового поясу чи введення літнього часу. Частково цю ідею втілює tz database, що теж зазначено в таблиці.

Території Місто-приклад історія змін відповідник у tz database
Аґуаскальєнтес, Ґерреро, Ґуанахуато, Ідальґо, Керетаро, Коліма, Мехіко, Мічоакан, Морелос, Пуебла, Сакатекас, Сан-Луїс-Потосі, Тлашкала, Місто Мехіко Мехіко початкова зона з часом UTC-7 (центральний час), з 1927 по 1930 на UTC-6, 1930 - 1932 знову на UTC-7, з використанням літнього часу у 1931, від 1932 на UTC-6 (центральний час). Літній час у 1996-2022. America/Mexico_City
Табаско, Чіапас Вільяермоса початкова зона з часом UTC-6 (східний час). Зміщення від UTC ніколи не змінювалося, назва часового поясу змінювалася у 1927 (центральний час), 1930 (час Затоки), 1932 (центральний час). Літній час тільки у 1996-2022 -
Баха-Каліфорнія Тіхуана Спочатку у зоні Мехіко, у 1924 переведено на UTC-8 (західний час, північно-західний час). Неодноразові повернення до UTC-7:00 і назад, введення літнього часу, безперервно з 1976. З 2010 за графіком Північної Америки, продовжено після 2022. America/Tijuana
Веракрус, Оахака Халапа Спочатку у зоні Мехіко, у 1924 році переведено на UTC-6, після чого однаково з Вільяермоса -
Тамауліпас (більша частина) Сьюдад-Вікторія До 1930 у зоні Мехіко, потім переведено на час Затоки, який з 1932 отримав назву центрального. Літній час у 1988, 1996-2022. -
Баха-Каліфорнія-Сур, Сіналоа, Наяріт (більша частина) Мазатлан до 1942 у зоні Мехіко, після чого переведено на UTC-7. (за даними tz database, у 1949-1969 UTC-8). Літній час у 1996-2022 America/Mazatlan
Кампече, Юкатан Меріда Однаково з Вільяермоса. Виняток - 1981-1982 роки, коли використовувався UTC-5. America/Merida
Кінтана-Роо Канкун Однаково з Вільяермоса до 1981. У 1981-1996, 1997-1998 та з 2015 року - час UTC-5. Літній час у 1996-2014 America/Cancun
Дуранґо, Коауїла (більша частина), Нуево-Леон (більша частина) Монтеррей від часу у Мехіко відрізняється введенням літнього часу у 1988 році. America/Monterrey
Чіуауа (більша частина) Чіуауа До 1998 час збігався з Мехіко, у 1998-2022 - з Мазатланом, від 2022-10-30 на UTC-6 цілорічно America/Chihuahua
Сонора Ермосільйо Збігався з часом у Мазатлані, проте літній час не використовувався з 1999 року. America/Hermosillo
Наяріт (муніципалітет Баія-Бандерас) Баія-Бандерас Збігався з часом у Мазатлані, як і увесь штат Наяріт. У квітні 2010 перейшов на центральний час з використанням літнього часу America/Bahia_Banderas
Чіуауа (муніципалітети Кояме, Мануель Бенавідес, Охінага Охінага Збігався з рештою штату, з 2010 року літній час вводиться за графіком Північної Америки, 30 жовтня 2022 року перейшли з тихоокеанського на центральний час. America/Ojinaga
Коауїла (муніципалітети Акунья, Герреро, Ідальго, Хіменес, Нава, Окампо, П'єдрас-Неграс), Нуево-Леон (муніципалітет Анауак) Сьюдад-Акунья Збігався з рештою відповідних штатів, з 2010 року літній час вводиться за графіком Північної Америки. -
Тамауліпас (муніципалітети Нуево Ларедо, Герреро, Міер, Мігель Алеман, Камарго, Густаво Діас Ордас, Рейноса, Ріо-Браво, Матаморос) Матаморос Збігався з рештою штату, з 2010 року літній час вводиться за графіком Північної Америки. America/Matamoros
Коауїла (муніципалітети Альєнде, Морелос, Вілла-Уніон, Сарагоса) Альєнде Збігався з основною частиною штату. Після 2022 року використання літнього часу продовжено за графіком Північної Америки. -
Тамауліпас (муніципалітет Валле-Ермосо) Валле-Ермосо Збігався з основною частиною штату. Після 2022 року використання літнього часу продовжено за графіком Північної Америки. -
Чіуауа (муніципалітети Асенсьйон, Сьюдад-Хуарес, Ґвадалупе, Прахедіс-Герреро, Янос) Сьюдад-Хуарес Збігався з рештою штату, з 2010 року літній час вводиться за графіком Північної Америки, з 30 жовтня по 29 листопада 2022 використовувався центральний час America/Ciudad_Juarez

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Закон про часові пояси у Мексиканських Сполучених Штатах (ісп.)
 2. Указ про внесення змін до Закону про час
 3. Текст Закону. Архів оригіналу за 20 грудня 2010. Процитовано 2 березня 2012. 
 4. Декрет про зміни часу 1930 року - ісп.
 5. Пленарне засідання Сенату схвалило висновок про прийняття Закону про часові пояси в Мексиці - ісп.
 6. Новий план збереження денного світла у прикордонних районах Мексики. Архів оригіналу за 3 березня 2012. Процитовано 2 березня 2012. 
 7. Список країн, які використовують літній час у 2012 з датами переходу. Архів оригіналу за 11 лютого 2012. Процитовано 2 березня 2012. 
 8. Офіційний щоденник, 29 грудня 1921
 9. Історичні передумови переходу на літній час на національному рівні (порівняльна таблиця документів) - ісп.
 10. Офіційний щоденник, 24 квітня 1942[недоступне посилання]
 11. Офіційний щоденник, 5 квітня 1948
 12. Зміни часу у Тіхуані, Баха Каліфорнія - англ.
 13. Зміни часу у Мазатлані
 14. Офіційний щоденник, 23 грудня 1981
 15. Офіційний щоденник, 17 лютого 1988
 16. Офіційний щоденник, 23 березня 1989
 17. Офіційний щоденник, 30 березня 1989
 18. Офіційний щоденник, 4 січня 1996
 19. Офіційний щоденник, 13 серпня 1997
 20. Офіційний щоденник, 31 липня 1998
 21. Офіційний щоденник, 29 березня 1999
 22. Офіційний щоденник, 28 жовтня 2022