Час циган

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Час циган
Жанр драма
Режисер Емір Кустуриця
Продюсер Мірза Пашич
Гарі Зальтцман
Сценарист Емір Кустуриця
Гордан Михіч
У головних
ролях
Давор Дуймович
Бора Тодорович
Любіца Аджович
Хуснія Хасімович
Оператор Вілько Филач
Композитор Горан Брегович
Мова циганська, сербськохорватська, італійська
Країна Великобританія
Італія
Югославія
Рік  1988
IMDb: ID 0097223

Час циган (Будинок для повішення, серб. Дом за вешање, англ. Time of the Gypsies) - художній фільм 1988 року британсько-французько-югославського виробництва. Режисер - Емір Кустуриця.

Сюжет[ред.ред. код]

Молодий циган на ім'я Перхан, що має здібність поглядом пересувати предмети, виховується бабусею, що має дар лікувати людей без ліків. Разом з ними в домі проживають хвора сестра Перхана Даніра та його дядько Мерджан. Перхан закохується в дівчину на ім'я Азра, але її батьки проти їх одруження, бо вважають хлопця бідним. Перхан вирішує поїхати до Італії, щоб заробити гроші на весілля та дорогою віддати сестру на лікування до клініки в Любляні. За лікування Даніри обіцяє заплатити циганський барон Ахмед, який і запропонував поїздку Перхану. Також Ахмед обіцяє побудувати йому будинок у рідному селі. За це Перхан мусить працювати на нього в Італії. Тобто просити милостиню, продавати дітей та грабувати.

Заробивши гроші, Перхан повертається до рідного села і виявляє, що його дівчина Азра вагітна, будинок йому ніхто не будує, а сестра зникла з клініки в Любляні. Незважаючи на сумніви у батьківстві Перхан та Азра одружуються. Під час пологів Азра, народивши сина Перхану, помирає. Ним оволодіває жага помсти Ахмеду, за те, що той обдурив його. Перхан повертається до Італії, де знаходить сестру Даніру та втраченого сина. Відправивши їх додому до бабусі в Югославію товарним потягом, Перхан знаходить і вбиває Ахмеда, прямо на його черговому весіллі. Після чого гине сам. Фільм закінчується сценою похорону Перхана.

У ролях[ред.ред. код]

Знімальна група[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

Саундтрек[ред.ред. код]

  1. Горан БреговичEderlezi (Scena Durdevdana na)
  2. Горан Брегович — Scena Pojavljivanja majke
  3. Горан Брегович — Scena Perhanove pogibije
  4. Горан Брегович — Kustino oro
  5. Горан Брегович — Borino Oro
  6. Горан Брегович — Glavna Tema
  7. Горан Брегович — Tango
  8. Горан Брегович — Pjesma
  9. Горан Брегович — Talijanska
  10. Горан Брегович — Ederlezi

Нагороди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]