Чемпіонат СРСР з хокею із шайбою 1986—1987

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат СРСР 1986/87
Загальні відомості
Країна СРСР СРСР
Час проведення 18 вересня 1986 —
9 травня 1987
Кількість команд 12
Призери
Чемпіон ЦСКА
2-е місце «Динамо» Москва
3-є місце СКА (Ленінград)
Статистика
Найкращий бомбардир Сергій Макаров
(ЦСКА) — 53 очка
Найбільша перемога ЦСКА«Сокіл» (Київ) 12:1
Інші відомості
Підвищення у класі «Торпедо» (Ярославль)
«Іжсталь» (Устинов)
«Торпедо» Усть-Каменогорськ
Пониження у класі «Салават Юлаєв» Уфа
Попередній
сезон
1985/86
Наступний
сезон
1987/88

41-й чемпіонат СРСР з хокею із шайбою проходив з 18 вересня 1986 року по 9 травня 1987 року. У змаганні брали участь дванадцять команд. Переможцем став клуб ЦСКА. Найкращий бомбардир — Сергій Макаров (53 очка).

Вища ліга[ред. | ред. код]

Перший етап[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П Ш О
1. ЦСКА 22 20 1 1 122-44 41
2. «Динамо» Москва 22 15 2 5 104-62 32
3. «Крила Рад» (Москва) 22 11 4 7 75-60 26
4. СКА (Ленінград) 22 10 5 7 81-69 25
5. «Хімік» (Воскресенськ) 22 9 5 8 77-80 23
6. «Спартак» Москва 22 9 4 9 74-62 22
7. «Динамо» (Рига) 22 8 4 10 61-74 20
8. Сокіл (Київ) 22 8 1 12 79-91 19
9. «Трактор» (Челябінськ) 22 6 5 11 52-72 17
10. «Торпедо» (Горький) 22 6 4 12 66-85 16
11. «Салават Юлаєв» Уфа 22 5 3 14 47-93 13
12. «Автомобіліст» (Свердловськ) 22 3 4 15 57-103 10

Другий етап[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П Ш О
Gold medal icon.svg ЦСКА 40 36 2 2 223-80 74
Silver medal icon.svg «Динамо» Москва 40 26 4 10 174-107 60
Bronze medal icon.svg СКА (Ленінград) 40 21 7 12 154-134 49
4. «Крила Рад» (Москва) 40 17 8 15 126-118 42
5. «Хімік» (Воскресенськ) 40 16 9 15 142-154 41
6. «Спартак» Москва 40 16 8 16 131-120 40
7. «Динамо» (Рига) 40 14 5 21 117-132 33
8. «Торпедо» (Горький) 40 12 7 21 118-155 31
9. Сокіл (Київ) 40 12 2 26 130-175 26
10. «Трактор» (Челябінськ) 40 9 7 24 84-132 25

Склад чемпіонів[ред. | ред. код]

ЦСКА: воротарі — Євген Бєлошейкін, Олег Браташ; захисники — В'ячеслав Фетісов, Олексій Гусаров, Олексій Касатонов, Володимир Константинов, Дмитро Миронов, Сергій Селянін, Володимир Зубков, Ігор Стельнов, Сергій Стариков; нападники — В'ячеслав Биков, Андрій Хомутов, Євген Давидов, Сергій Федоров, Олександр Герасимов, Ірек Гімаєв, Володимир Крутов, Ігор Ларіонов, Олександр Зибін, Михайло Васильєв, Сергій Макаров, Валерій Каменський, Олександр Могильний, Сергій Осипов. Тренери — Віктор Тихонов, Віктор Кузькін, Борис Михайлов.

Найкращі бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Команда Г П О
Сергій Макаров ЦСКА 21 32 53
Володимир Крутов ЦСКА 26 24 50
Ігор Ларіонов ЦСКА 20 26 46
Анатолій Семенов «Динамо» Москва 15 29 44
Володимир Щуренко «Хімік» Воскресенськ 24 18 42
Сергій Свєтлов «Динамо» Москва 20 19 39
В'ячеслав Биков ЦСКА 18 15 33
Андрій Хомутов ЦСКА 15 18 33
В'ячеслав Фетісов ЦСКА 13 20 33
Олексій Касатонов ЦСКА 13 17 30

Призи та нагороди[ред. | ред. код]

Командні[ред. | ред. код]

Нагорода Переможець
Приз справедливої гри ЦСКА
Приз імені Всеволода Боброва ЦСКА
Приз «Гроза авторитетів» «Спартак» Москва
Кубок прогресу СКА (Ленінград)

Індивідуальні[ред. | ред. код]

Нагорода Переможець
Новачок сезону Михайло Шталенков («Динамо» Москва)
Влучний захисник В'ячеслав Фетісов (ЦСКА)
Хет-трик Володимир Щуренко («Хімік» Воскресенськ)
Три бомбардири Сергій МакаровІгор ЛаріоновВолодимир Крутов (ЦСКА)

Лауреати Федерації[ред. | ред. код]

До символічної збірної сезону, затвердженої президією Федерації хокею СРСР увійшли:

Воротар: Євген Бєлошейкін.

Захисники: В'ячеслав Фетісов, Олексій Касатонов.

Нападники: Сергій Макаров, Ігор Ларіонов, Володимир Крутов.

Президія Федерації хокею СРСР також визначила список 34 кращих хокеїстів сезону (3+10+21):

Воротарі: Євген Бєлошейкін (ЦСКА), Сергій Мильников («Трактор»), Віталій Самойлов («Динамо» Р).

Захисники: В'ячеслав Фетісов, Олексій Касатонов, Сергій Стариков, Ігор Стельнов, Олексій Гусаров (усі — ЦСКА), Зінетула Білялетдінов, Василь Первухін, Михайло Татаринов, Олег Микульчик (усі — «Динамо» М), Ігор Євдокімов (СКА).

Нападники: Сергій Макаров, Ігор Ларіонов, Володимир Крутов, Андрій Хомутов, В'ячеслав Биков, Валерій Каменський, Михайло Васильєв (усі — ЦСКА), Сергій Свєтлов, Анатолій Семенов, Андрій Ломакін, Олександр Семак (усі — «Динамо» М), Володимир Щуренко («Хімік»), Сергій Пряхін, Сергій Харін, Сергій Нємчинов, Юрій Хмильов (усі — «Крила Рад»), Михайло Варнаков («Торпедо» Г), Михайло Кравець, В'ячеслав Лавров, Ігор Власов (усі — СКА), Герман Волгін («Спартак»).

«Сокіл»[ред. | ред. код]

Статистика гравців українського клубу в чемпіонаті:

Воротарі: Юрій Шундров — 38 (140п), Євген Бруль — 13 (27п), Олександр Васильєв — 2 (8п);

Захисники: Валерій Ширяєв — 40 (4+6), Сергій Горбушин — 40 (2+8), Олег Васюнін — 37 (2+5), Валерій Шахрай — 38 (1+5), Валерій Сидоров — 34 (1+3), Анатолій Доніка — 39 (0+4), Володимир Кирик — 9 (0+1), Олександр Годинюк — 9 (0+1), Андрій Овчинников — 4 (0+1), Олег Посметьєв — 10 (0+0), Вадим Бут — 9 (0+0).

Нападники: Петро Малков — 40 (15+9), Анатолій Степанищев — 40 (9+14), Сергій Земченко — 40 (13+9), Євген Шастін — 34 (12+9), Раміль Юлдашев — 40 (16+3), Володимир Голубович — 40 (7+12), Євген Аліпов — 39 (11+5), Сергій Давидов — 38 (12+3), Олександр Куликов — 39 (8+5), Андрій Сидоров — 18 (4+3), Євген Рощин — 33 (3+4), Микола Наріманов — 17 (4+1), Дмитро Христич — 20 (3+0), Олег Синьков — 20 (1+2), Валерій Ботвинко — 6 (2+0), Анатолій Найда — 16 (0+0).

Старший тренер — Анатолій Богданов; тренери — Броніслав Самович, Олександр Фадєєв.

Перехідний турнір[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П Ш О
1. «Торпедо» (Ярославль) 28 18 3 7 117-74 39
2. «Іжсталь» (Устинов) 28 18 1 9 124-115 37
3. «Автомобіліст» (Свердловськ) 28 13 6 9 113-97 32
4. «Торпедо» Усть-Каменогорськ 28 12 7 9 133-133 31
5. СК ім. Урицького (Казань) 28 12 4 12 106-93 28
6. «Динамо» Харків 28 12 3 13 116-105 27
7. «Салават Юлаєв» Уфа 28 8 4 16 92-116 20
8. «Торпедо» Тольятті 28 2 6 20 84-152 10

Перехідні матчі

Джерела[ред. | ред. код]