Чемпіонат України з футболу 1998—1999: друга ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Турнір другої ліги Восьмого чемпіонату України з футболу 1998—1999 проводився з 6 серпня 1998 по 27 червня 1999 року.

Учасники турніру[ред. | ред. код]

У турнірі команд другої ліги брали участь 45 команд, які були розділені на 3 групи:

Група А Група Б Група В

Sub off.svg — команди, що опустилися з першої ліги.
Sub on.svg — команди, що отримали статус професіоналів перед початком чемпіонату.

Команди «Беркут» (Бедевля), ФК «Тисмениця», «Карпати» (Мукачеве), «Хімік» (Сєверодонецьк) Sub off.svg, «Славутич-ЧАЕС» (Славутич), «Факел» (Варва), «Металург-2» (Донецьк), «Слов'янець» (Конотоп), «Південьсталь» (Єнакієве), «Даліс» (Комишуваха) Sub on.svg знялися із змагань до початку чемпіонату.

Команда «СКА-Лотто» (Одеса) припинила своє існування і її місце зайняла команда «Динамо-СКА» (Одеса), яка утворилася шляхом злиття одеських «Динамо» і СКА.

Перед початком сезону команда «Авангард» (Ровеньки) мала назву «Авангард-Індустрія».

З 7 листопада 1998 року команда «Верховина» (Ужгород) змінила назву на «Закарпаття».

Група А[ред. | ред. код]

Підсумкова таблиця[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
1 «Закарпаття» (Ужгород) 28 20 6 2 48−14 66
2 «Борисфен» (Бориспіль) 28 17 7 4 37−10 58
3 «Цементник-Хорда» (Миколаїв) 28 16 5 7 31−24 53
4 «Газовик» (Комарно) 28 15 5 8 41−25 50
5 «Динамо-3» (Київ) 28 13 7 8 30−26 46
6 «Папірник» (Малин) 28 13 7 8 35−26 46
7 «Система-Борекс» (Бородянка) 28 13 7 8 22−20 46
8 «Карпати-2» (Львів) 28 11 6 11 30−40 39
9 «Нафтовик» (Долина) 28 11 6 11 22−23 39
10 «Галичина» (Дрогобич) 28 9 7 12 29−37 34
11 «Енергетик» (Бурштин) 28 9 7 12 23−30 34
12 ФК «Калуш» 28 6 8 14 20−45 26
13 «Верес» (Рівне) 28 6 3 19 13−50 15
14 «Кристал» (Чортків) 28 5 1 22 14−18 10
15 «Гарай» (Жовква) 28 2 4 22 9−16 4

З команд «Верес» (Рівне), «Кристал» (Чортків) і «Гарай» (Жовква) знято по 6 очок через заборгованість за членськими внесками у ПФЛ.

Позначення:

   клуби, що вийшли до першої ліги
   клуби, що залишили другу лігу

Команди «Кристал» (Чортків) і «Гарай» (Жовква) знялися із змагань після першого кола. В решті матчів їм зараховано технічні поразки -:+.

Результат матчу «Нафтовик» (Долина) - «Система-Борекс» (Бородянка) (2:1) анульовано. «Нафтовику» зараховано поразку -:+.

Найкращі бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Мирослав Бундаш «Закарпаття» (Ужгород) 26 15 (3)
2 Олег Рак «Борисфен» (Бориспіль) 26 14 (1)
3 Василь Карпин «Галичина» (Дрогобич) 14 11 (3)
4 Олександр Бондарчук «Папірник» (Малин) 24 9
5 Олександр Кукса «Папірник» (Малин) 26 9
6 Ярослав Козак «Верес» (Рівне)
«Газовик» (Комарно)
19 8
7 Василь Швед «Газовик» (Комарно) 24 8 (1)
8 Володимир Івахнюк ФК «Калуш» 22 7
9 Віктор Побегаєв «Система-Борекс» (Бородянка) 25 7
10 Володимир Сусяк «Енергетик» (Бурштин) 25 7 (6)

Результати матчів[ред. | ред. код]

М Команда ЗАК БОР ЦЕМ ГАЗ ДИ3 ПАП СИС КАР НАФ ГАЛ ЕНЕ КАЛ ВЕР КРИ ГАР
1 «Закарпаття» 2:1 3:0 2:0 2:0 3:1 0:0 2:0 4:1 1:0 0:0 2:0 3:0 +:- +:-
2 «Борисфен» 0:0 5:0 2:1 0:0 2:1 0:1 6:0 0:0 2:0 1:0 2:0 4:0 3:0 +:-
3 «Цементник-Хорда» 2:1 1:0 1:0 3:0 3:0 1:2 2:0 0:0 1:0 2:0 2:0 3:0 +:- 1:0
4 «Газовик» 2:3 0:0 1:1 0:1 2:1 2:0 3:1 1:0 6:2 1:0 1:1 4:0 +:- 2:0
5 «Динамо-3» 1:1 1:1 1:2 1:3 0:1 2:0 1:2 0:0 3:1 1:0 0:0 3:0 1:0 2:1
6 «Папірник» 2:0 0:1 4:1 2:1 0:3 0:0 2:0 1:0 2:0 0:0 3:1 4:0 3:1 +:-
7 «Система-Борекс» 1:1 0:1 1:0 0:2 1:2 0:0 1:1 2:0 0:0 3:1 2:0 1:0 +:- 1:0
8 «Карпати-2» 1:1 0:0 1:2 3:2 1:0 0:0 2:0 2:1 1:2 3:1 2:2 1:2 +:- +:-
9 «Нафтовик» 0:3 0:1 0:0 0:0 4:1 3:1 -:+ 0:2 4:2 0:0 2:1 1:0 1:0 +:-
10 «Галичина» 1:2 0:1 0:0 3:1 0:2 2:2 1:1 2:1 1:0 5:0 2:1 0:0 1:1 +:-
11 «Енергетик» 0:1 2:0 0:0 1:3 1:1 0:0 2:0 4:1 1:0 3:0 2:3 1:0 +:- 2:3
12 ФК «Калуш» 0:3 0:2 3:2 0:0 2:2 0:3 0:2 1:1 0:2 1:0 0:0 0:0 +:- 2:1
13 «Верес» 0:5 0:1 0:1 0:2 0:1 3:2 0:2 1:2 0:2 0:3 1:2 3:1 2:0 1:1
14 «Кристал» 1:2 -:+ 2:0 0:1 -:+ -:+ 2:1 2:1 -:+ -:+ 1:0 4:1 -:+ -:-
15 «Гарай» 0:1 1:1 -:+ -:+ -:+ 0:0 -:+ 0:1 0:1 1:1 -:+ -:+ -:+ 1:0

Група Б[ред. | ред. код]

Підсумкова таблиця[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
1 СК «Одеса» 26 22 2 2 73−13 68
2 «Кристал» (Херсон) 26 20 2 4 55−25 62
3 «Кривбас-2» (Кривий Ріг) 26 17 4 5 46−16 55
4 «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) 26 13 6 7 36−31 45
5 «Портовик» (Іллічівськ) 26 11 8 7 33−31 41
6 «Олімпія ФК АЕС» (Южноукраїнськ) 26 11 4 11 25−31 37
7 «Торпедо» (Мелітополь) 26 10 7 9 27−35 37
8 «Чорноморець» (Севастополь) 26 9 9 8 27−25 36
9 «Титан» (Армянськ) 26 10 6 10 31−38 36
10 «Віктор» (Запоріжжя) 26 10 5 11 24−36 35
11 «Зірка-2» (Кіровоград) 26 8 4 14 14−38 28
12 «Ригонда» (Біла Церква) 26 4 6 16 11−40 18
13 «Фортуна» (Шаргород) 26 1 2 23 5−26 5
14 «Динамо-СКА» (Одеса) 26 1 3 22 5−27 0
15 «Локомотив» (Сміла) 0 0 0 0 0−0 0
16 «Нива» (Бершадь) 0 0 0 0 0−0 0

З команди «Динамо-СКА» (Одеса) знято 6 очок через заборгованість за членськими внесками у ПФЛ.

Позначення:

   клуби, що вийшли до першої ліги
   клуби, що залишили другу лігу

Команди «Локомотив» (Сміла) і «Нива» (Бершадь) знялися із змагань в ході першого кола і їх результати анульовано.

Команди «Фортуна» (Шаргород) і «Динамо-СКА» (Одеса) були дискваліфіковані після першого кола, а в решті матчів їм зараховано технічні поразки -:+.

Результат матчу «Фортуна» (Шаргород) - «Динамо-СКА» (Одеса) (3:3) анульовано. «Фортуні» зараховано поразку -:+ за підставку.

Найкращі бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Сергій Шевцов «Кристал» (Херсон) 24 24
2 Вячеслав Терещенко СК «Одеса» 24 19 (1)
3 Сергій Гусєв СК «Одеса»
«Зірка-2» (Кіровоград)
14 13
4 Володимир Данильченко «Портовик» (Іллічівськ) 20 11 (2)
5 Олександр Капуста «Торпедо» (Мелітополь) 22 11
6 Валентин Стрижаков СК «Одеса» 20 10
7 Владислав Олійник «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) 23 10 (4)
8 Андрій Кемен «Олімпія ФК АЕС» (Южноукраїнськ) 21 8
9 Андрій Никифоров «Титан» (Армянськ) 23 8
10 Сергій Свистун «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) 23 8 (5)

Результати матчів[ред. | ред. код]

М Команда ОДЕ КРИ КР2 ГІР ПОР ОЛІ ТОР ЧОР ТИТ ВІК ЗІ2 РИГ ФОР ДИН
1 СК «Одеса» 3:0 1:0 2:2 3:1 2:0 6:0 3:0 3:0 4:0 2:0 1:0 6:0 +:-
2 «Кристал» 2:1 4:0 3:2 5:1 3:0 3:0 2:1 4:2 6:0 1:0 2:1 2:0 3:0
3 «Кривбас-2» 0:2 3:0 5:1 2:0 0:0 2:1 4:0 1:1 3:1 7:0 5:0 +:- +:-
4 «Гірник-Спорт» 1:4 1:2 0:3 3:1 2:0 2:2 1:0 6:1 1:0 2:1 1:0 +:- 3:0
5 «Портовик» 1:4 3:3 1:1 0:0 2:0 0:0 1:1 2:0 2:0 3:0 4:1 +:- 2:0
6 «Олімпія ФК АЕС» 2:2 2:1 1:2 0:3 1:0 2:0 1:2 0:3 1:1 0:2 1:0 3:0 +:-
7 «Торпедо» 1:4 3:0 2:0 1:1 1:2 2:0 1:1 1:0 1:2 4:0 0:0 +:- 1:0
8 «Чорноморець» 0:1 0:2 1:0 0:0 2:2 1:2 4:1 4:0 0:2 2:0 0:0 5:0 +:-
9 «Титан» 2:0 1:1 0:2 1:1 0:1 1:0 5:3 1:1 7:3 1:0 2:0 2:1 +:-
10 «Віктор» 0:3 0:1 0:1 3:0 1:0 0:2 0:0 0:0 2:0 3:1 4:1 +:- 1:0
11 «Зірка-2» 0:3 0:1 0:1 1:0 2:2 0:3 0:0 0:0 1:0 1:0 1:2 2:0 1:0
12 «Ригонда» 1:5 1:4 0:0 0:1 0:1 0:2 1:2 0:1 0:0 0:0 1:1 +:- +:-
13 «Фортуна» -:+ -:+ 0:2 1:2 1:1 -:+ -:+ -:+ -:+ 1:1 -:+ 1:0 -:+
14 «Динамо-СКА» 0:8 -:+ 0:2 -:+ -:+ 2:2 -:+ 1:1 1:1 -:+ -:+ 1:2 -:-

Група В[ред. | ред. код]

Підсумкова таблиця[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
1 «Оболонь-ППО» (Київ) 26 20 4 2 45−18 64
2 «Зоря» (Луганськ) 26 18 2 6 55−17 56
3 «Оскіл» (Куп'янськ) 26 14 7 5 38−20 49
4 «Металіст-2» (Харків) 26 15 3 8 26−19 48
5 «Ворскла-2» (Полтава) 26 15 2 9 33−34 47
6 «Електрон» (Ромни) 26 14 5 7 22−23 47
7 «Дніпро-2» (Дніпропетровськ) 26 13 5 8 22−23 44
8 «Металург-2» (Запоріжжя) 26 11 6 9 30−33 39
9 «Авангард» (Ровеньки) 26 11 2 13 17−39 35
10 ФК «Миргород» 26 8 4 14 13−27 28
11 «Шахтар» (Горлівка) 26 8 3 15 18−39 27
12 «Металург» (Новомосковськ) 26 5 2 19 26−17 11
13 «Шахтар» (Стаханов) 26 2 1 23 5−25 1
14 «ВПС» (Краматорськ) 26 1 2 23 4−20 -1

З команд «Металург» (Новомосковськ), «Шахтар» (Стаханов) та «ВПС» (Краматорськ) знято по 6 очок через заборгованість за членськими внесками у ПФЛ.

Позначення:

   клуби, що вийшли до першої ліги
   клуби, що залишили другу лігу

Команди «Металург» (Новомосковськ), «Шахтар» (Стаханов) та «ВПС» (Краматорськ) дискваліфіковані після першого кола, а в решті матчів їм зараховано поразки -:+.

Найкращі бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Олександр Чалмаєв «Зоря» (Луганськ) 12 12
2 Юрій Целих «Зоря» (Луганськ) 21 12 (2)
3 Денис Пойда «Оболонь-ППО» (Київ) 19 8
4 Олег Покуса «Металург» (Новомосковськ)
«Оскіл» (Куп'янськ)
21 8
5 Роман Мірошниченко «Зоря» (Луганськ) 11 7
6 Олексій Левченко «Металург» (Новомосковськ) 11 7 (2)
7 Юрій Ющук «Авангард» (Ровеньки) 23 7 (3)
8 Олексій Олешко «Оболонь-ППО» (Київ) 18 6 (2)

Результати матчів[ред. | ред. код]

М Команда ОБО ЗОР ОСК МС2 ВО2 ЕЛЕ ДН2 МТ2 АВА МИР ШГО МЕТ ШСТ ВПС
1 «Оболонь-ППО» 2:1 0:0 2:1 1:0 2:1 4:1 2:1 4:0 1:0 3:2 4:0 +:- 2:0
2 «Зоря» 2:0 3:1 3:0 6:0 4:0 4:1 1:1 4:1 4:0 3:1 2:0 +:- 6:0
3 «Оскіл» 1:2 0:1 3:0 2:0 1:1 1:2 5:2 2:1 1:0 6:2 +:- 4:0 +:-
4 «Металіст-2» 1:1 1:0 0:0 2:0 3:1 1:0 1:0 4:0 1:0 4:2 2:1 +:- +:-
5 «Ворскла-2» 0:3 3:0 2:1 1:0 3:0 2:1 2:1 0:2 1:0 7:2 0:5 2:0 +:-
6 «Електрон» 0:1 1:0 1:1 1:0 3:2 2:0 0:0 2:0 1:1 1:0 +:- +:- 1:0
7 «Дніпро-2» 0:0 0:0 1:1 1:0 1:2 1:0 2:0 1:0 2:1 1:0 3:1 +:- +:-
8 «Металург-2» 6:2 3:1 1:1 1:1 1:3 2:1 0:2 4:2 1:0 0:0 +:- 1:0 +:-
9 «Авангард» 0:5 0:2 0:2 1:0 1:1 1:2 1:1 1:2 1:0 1:0 +:- 1:0 +:-
10 ФК «Миргород» 1:1 1:0 0:0 0:1 0:1 1:2 2:0 2:0 0:1 2:1 +:- 1:2 1:0
11 «Шахтар» Г 0:1 0:2 0:1 0:2 1:0 0:0 1:0 3:0 0:1 0:0 +:- 1:0 2:0
12 «Металург» -:+ -:+ 1:3 -:+ -:+ -:+ -:+ 1:1 3:0 5:0 4:0 4:1 -:-
13 «Шахтар» Ст 0:2 1:6 -:+ 1:0 -:+ 0:1 0:0 -:+ -:+ -:+ -:+ -:- 0:2
14 «ВПС» -:+ -:+ 0:1 0:1 1:1 -:+ 0:1 0:2 0:1 -:+ -:+ 1:1 -:-

Підсумки[ред. | ред. код]

Здобули путівки в першу лігу: «Закарпаття» (Ужгород), СК «Одеса», «Оболонь-ППО» (Київ).

Позбавлені статусу професіоналів: «Кристал» (Чортків), «Гарай» (Жовква), «Динамо-СКА» (Одеса), «Фортуна» (Шаргород), «Шахтар» (Стаханов), «Металург» (Новомосковськ), «ВПС» (Краматорськ).

Другу лігу поповнили чемпіон України серед аматорів «Динамо» (Львів), учасник фінального турніру чемпіонату України серед аматорів «Арсенал» (Харків), а також: «АДОМС» (Кременчук), «Прикарпаття-2» (Івано-Франківськ), «Нива» (Вінниця), «Машинобудівник» (Дружківка), «Оболонь-ППО-2» (Київ).

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]