Чемпіонат України з футболу 2001—2002: друга ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

У турнірі команд другої ліги брали участь 55 команд, які були розділені на 3 групи:

Група А Група Б Група В

Sub off.svg — команди, що опустилися з першої ліги.
Sub on.svg — команди, що отримали статус професіоналів перед початком чемпіонату.
 — команди, переведені з іншої групи.

Команда «АДОМС» (Кременчук) знялася зі змагань до початку чемпіонату.

Перед початком сезону команда «Лукор» (Калуш) мала назву ФК «Калуш», команда ФК «Ковель-Волинь-2» (Ковель) — ФК «Ковель-Волинь», команда «Нафком-Академія» (Ірпінь) — «Академія».

Перед початком сезону команда «Карпати-3» (Львів) замінила команду «Карпати-2» (Львів), команда «Газовик-Скала» (Стрий) — команду «Газовик» (Комарно).

Після першого кола команда «Тернопіль-Нива-2» змінила назву на ФК «Тернопіль», команда «Рігонда» (Біла Церква) — на «Рось», команда «Спартак» (Суми) — на ФК «Суми».

Група А[ред.ред. код]

Підсумкова турнірна таблиця[ред.ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
Gold medal icon.svg ФК «Красилів» 36 28 4 4 70−21 88
Silver medal icon.svg «Сокіл» 36 26 5 5 80−26 83
Bronze medal icon.svg «Поділля» 36 27 2 7 79−31 83
4 «Динамо» 36 20 6 10 52−31 66
5 «Лукор» 36 19 8 9 63−35 65
6 «Верес» 36 18 10 8 41−23 64
7 «Буковина» 36 17 8 11 40−41 59
8 «Техно-Центр» 36 16 6 14 53−58 54
9 «Карпати-3» 36 14 11 11 38−31 53
10 «Газовик-Скала» 36 12 11 13 31−38 47
11 «Галичина» 36 13 7 16 49−60 46
12 «Енергетик» 36 11 8 17 49−54 41
13 «СКА-Орбіта» 36 8 15 13 30−40 39
14 ФК «Ковель-Волинь-2» 36 10 6 20 31−51 36
15 ФК «Тернопіль» 36 9 8 19 26−49 35
16 «Нафтовик» 36 9 6 21 20−56 33
17 «Закарпаття-2» 36 7 6 23 32−59 27
18 «Чорногора» 36 6 2 28 26−83 20
19 «Цементник-Хорда» 36 5 3 28 18−41 18

Позначення:

 — клуби, що вийшли до першої ліги
 — клуби, що залишили другу лігу

Команда «Цементник-Хорда» (Миколаїв) після першого кола знялася зі змагань, а її суперникам в решті матчів зараховано технічні перемоги.

Результати матчів[ред.ред. код]

М Команда КРА СОК ПОД ДИН ЛУК ВЕР БУК ТЕХ КАР ГАЗ ГАЛ ЕНЕ СКА КОВ ТЕР НАФ ЗАК ЧОР ЦЕМ
1 ФК «Красилів» 1:2 3:2 1:1 1:0 1:1 7:0 1:0 1:2 2:1 3:0 3:0 1:0 3:1 4:0 1:0 3:0 4:2 +:−
2 «Сокіл» 2:2 1:0 3:0 1:0 3:2 6:1 3:1 3:1 1:2 3:1 2:0 0:0 3:0 3:0 3:0 3:0 8:0 2:0
3 «Поділля» 1:0 3:2 2:0 5:0 3:0 4:1 4:1 4:2 2:0 3:1 4:1 2:1 5:2 4:0 5:0 1:0 2:1 5:0
4 «Динамо» 1:1 0:1 1:3 2:0 1:0 1:0 1:0 0:1 0:1 1:1 1:0 0:0 2:1 1:0 3:0 6:0 1:0 6:1
5 «Лукор» 0:4 2:2 3:2 0:1 0:0 2:3 2:0 3:2 3:0 2:0 2:1 3:0 5:0 6:0 4:0 3:0 1:0 8:0
6 «Верес» 0:1 0:0 1:1 0:2 0:0 0:0 2:1 1:0 2:0 3:1 1:0 2:0 0:0 2:0 4:0 1:0 2:0 3:0
7 «Буковина» 0:1 2:1 1:0 3:0 0:0 1:1 3:0 0:1 2:0 2:1 2:1 1:0 1:0 1:0 3:1 1:0 2:0 +:−
8 «Техно-Центр» 0:1 2:4 2:0 1:0 3:1 3:2 1:1 1:0 4:3 3:1 1:0 1:1 1:1 1:0 2:1 3:1 3:0 +:−
9 «Карпати-3» 0:2 1:0 0:1 0:1 0:0 0:0 0:1 3:1 0:0 3:0 0:2 0:0 1:0 1:1 2:0 0:0 2:0 +:−
10 «Газовик-Скала» 0:1 0:1 0:1 2:2 0:0 1:0 0:0 2:2 1:1 3:0 0:0 2:1 3:1 1:2 2:1 1:1 1:0 0:0
11 «Галичина» 3:1 0:3 1:3 2:1 1:1 0:1 2:1 2:0 1:1 1:0 2:2 1:2 3:2 0:0 5:1 6:2 1:0 2:0
12 «Енергетик» 0:1 0:2 2:0 1:2 1:1 1:3 3:1 1:1 2:2 4:1 5:3 0:1 1:0 4:2 1:0 3:2 7:2 +:−
13 «СКА-Орбіта» 0:2 1:1 0:1 0:4 0:1 1:1 1:1 1:3 1:1 0:0 2:0 0:0 0:0 1:1 4:1 4:1 0:0 1:2
14 ФК «Ковель-Волинь-2» 0:3 1:2 1:1 2:1 1:2 1:2 0:0 2:3 1:2 2:0 3:2 2:0 2:0 1:0 1:0 +:−[1] 2:0 +:−
15 ФК «Тернопіль» 1:2 2:1 1:2 1:1 1:2 −:+[2] 1:0 2:0 0:2 0:1 1:2 2:1 2:2 0:0 0:0 3:0 1:0 +:−
16 «Нафтовик» 0:1 0:1 2:1 1:3 0:2 1:0 1:0 1:2 0:1 1:1 0:0 1:1 0:0 2:0 0:2 1:0 1:0 +:−
17 «Закарпаття-2» 0:1 1:3 0:1 0:1 3:1 −:+[3] 4:0 1:1 1:1 0:1 1:1 2:0 1:2 1:0 2:0 1:1 6:1 +:−
18 «Чорногора» 1:5 0:4 0:1 2:4 1:3 0:4 0:4 4:2 1:0 0:1 1:2 2:2 2:3 2:1 1:0 0:1 3:0 0:2
19 «Цементник-Хорда» 0:1 −:+ −:+ −:+ −:+ −:+ 1:1 6:3 1:5 −:+ −:+ 3:2 −:+ −:−[4] 0:0 0:1 2:1 −:+

Найкращі бомбардири[ред.ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Володимир Крижанівський «Лукор» (Калуш) 30 27 (6)
2 Олексій Сендель «Поділля» (Хмельницький) 29 23 (4)
3 Юрій Суліменко «Буковина» (Чернівці) 30 19 (2)
4 Сергій Бабійчук «Поділля» (Хмельницький) 31 19 (2)
5 Олег Теплий «Галичина» (Дрогобич)
«Сокіл» (Золочів)
31 15
6 Андрій Мазур «Сокіл» (Золочів) 13 12
7 Іван Федик «Техно-Центр» (Рогатин) 32 12 (2)
8 Андрій Здебський «Поділля» (Хмельницький) 35 12 (7)
9 Георге Магріані «Поділля» (Хмельницький) 35 11
10 Руслан Ярош «Сокіл» (Золочів) 17 10 (2)

Група Б[ред.ред. код]

Підсумкова турнірна таблиця[ред.ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
Gold medal icon.svg «Система-Борекс» 34 20 8 6 53−23 68
Silver medal icon.svg «Нафком-Академія» 34 19 6 9 50−23 63
Bronze medal icon.svg «Динамо» 34 16 12 6 51−25 60
4 «Олком» 34 19 3 12 56−35 60
5 «Дністер» 34 16 9 9 44−27 57
6 «Динамо-3» 34 16 9 9 48−32 57
7 «Портовик» 34 16 7 11 39−35 55
8 «Рось» 34 15 6 13 39−45 51
9 СК «Херсон» 34 14 7 13 39−39 49
10 «Металург-2» 34 11 15 8 39−40 48
11 ФК «Черкаси» 34 14 6 14 49−36 48
12 «Чорноморець-2» 34 13 7 14 45−40 46
13 «Титан» 34 10 10 14 32−42 40
14 «Олімпія ФК АЕС» 34 9 11 14 28−41 38
15 «Оболонь-2» 34 8 11 15 34−56 35
16 «Борисфен-2» 34 11 2 21 35−50 35
17 «Гірник-спорт» 34 6 6 22 32−60 24
18 «Чайка-ВМС» 34 3 5 26 25−89 14

Позначення:

 — клуби, що вийшли до першої ліги
 — клуби, що залишили другу лігу

Результати матчів[ред.ред. код]

М Команда СИС НАФ ДИН ОЛК ДНІ Д-3 ПОР РОС ХЕР МЕТ ЧЕР Ч-2 ТИТ ОЛІ ОБО БОР ГІР ЧАЙ
1 «Система-Борекс» 0:1 2:2 4:1 1:0 2:3 3:0 0:0 2:0 3:0 3:0 1:0 4:1 4:0 1:1 2:0 1:0 2:0
2 «Нафком-Академія» 2:0 1:1 3:1 0:0 1:0 1:0 5:0 5:0 0:0 0:3 2:0 2:0 1:0 2:0 1:0 1:0 4:0
3 «Динамо» 1:1 1:1 1:0 3:2 1:0 6:0 1:0 3:0 1:1 1:1 1:0 3:1 1:0 3:0 2:1 5:0 1:1
4 «Олком» 0:1 2:1 1:2 4:0 2:2 2:0 3:0 2:1 1:2 0:1 3:1 3:0 1:0 3:0 1:0 2:0 5:0
5 «Дністер» 0:1 2:0 1:1 0:0 0:1 1:0 1:0 2:0 2:2 1:1 1:2 1:1 3:0 4:1 2:0 4:0 2:0
6 «Динамо-3» 0:1 1:1 3:1 0:1 0:1 2:1 1:0 1:0 2:1 2:1 1:0 0:0 1:0 5:0 2:1 1:2 7:0
7 «Портовик» 0:0 0:1 1:0 1:0 0:1 0:0 2:1 2:1 4:2 2:0 −:+[5] 1:0 2:2 2:0 +:−[6] 1:0 2:0
8 «Рось» 1:1 1:0 1:1 3:2 2:0 1:0 3:1 3:1 1:0 0:3 0:2 2:1 1:0 2:0 2:1 3:2 0:0
9 СК «Херсон» 1:1 2:1 1:0 2:0 2:1 0:0 2:1 2:0 0:1 1:0 2:0 2:0 0:1 4:2 2:0 3:0 3:0
10 «Металург-2» 0:0 2:0 2:1 1:1 0:3 1:1 1:1 1:1 0:0 2:1 1:0 2:0 1:0 0:0 3:0 1:1 3:3
11 ФК «Черкаси» 1:0 0:4 1:0 0:2 1:1 0:0 2:3 3:1 3:1 0:1 1:0 1:1 1:1 7:0 4:1 0:1 3:0
12 «Чорноморець-2» 3:5 4:0 0:0 0:1 1:2 2:2 1:1 3:0 3:1 3:2 3:2 4:0 1:1 2:1 2:0 1:1 0:0
13 «Титан» 2:0 1:1 1:0 2:3 0:0 2:0 0:1 0:1 1:1 2:0 2:1 2:1 1:1 0:0 2:0 2:1 2:1
14 «Олімпія ФК АЕС» 1:2 1:0 0:2 2:0 0:0 2:2 1:1 3:1 0:0 0:0 +:−[7] 1:0 0:0 2:2 2:3 1:0 1:0
15 «Оболонь-2» 0:1 0:1 0:1 2:1 2:1 2:3 1:1 1:1 1:1 1:1 1:0 3:0 1:1 3:1 2:1 1:1 2:0
16 «Борисфен-2» 1:0 0:1 0:0 0:2 0:2 3:1 1:4 2:1 2:1 3:0 −:+[8] 1:1 1:0 3:0 1:3 2:1 3:1
17 «Гірник-Спорт» 0:1 1:0 0:0 2:3 0:1 0:1 0:3 1:3 1:1 2:3 1:2 1:2 2:1 3:1 1:1 1:3 3:0
18 «Чайка-ВМС» 1:3 0:6 1:4 1:3 1:2 2:3 0:1 1:3 0:1 2:2 0:5 0:3 1:3 1:3 1:0 2:1 5:3

Найкращі бомбардири[ред.ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Олександр Антоненко «Система-Борекс» (Бородянка) 30 17 (6)
2 Сергій Мамонов «Динамо» (Сімферополь) 32 16
3 Олександр Капуста «Олком» (Мелітополь) 34 16 (4)
4 Станіслав Попов «Динамо-3» (Київ) 30 15 (6)
5 Олександр Сидоренко «Система-Борекс» (Бородянка) 33 15
6 Євгеній Арбузов «Титан» (Армянськ) 34 14
7 Вячеслав Кудря ФК «Черкаси»
«Чорноморець-2» (Одеса)
19 13
8 Вячеслав Полулях «Олком» (Мелітополь) 32 13
9 Сергій Ружицький «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) 31 11 (2)
10 Андрій Кемен ФК «Черкаси» 30 10

Група В[ред.ред. код]

Підсумкова турнірна таблиця[ред.ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
Gold medal icon.svg ФК «Суми» 34 24 5 5 68−34 77
Silver medal icon.svg «Арсенал» 34 22 6 6 52−23 72
Bronze medal icon.svg «Металург-2» Д 34 19 9 6 60−36 66
4 «Десна» 34 18 6 10 57−43 60
5 «Фрунзенець-Ліга-99» 34 18 2 14 63−59 56
6 «Машинобудівник» 34 15 11 8 42−30 56
7 «Шахтар-3» 34 17 4 13 53−40 55
8 «Електрон» 34 16 6 12 49−46 54
9 «Зоря» 34 15 6 13 61−51 51
10 «Металіст-2» 34 12 9 13 42−41 45
11 «Ворскла-2» 34 10 11 13 55−49 41
12 «Сталь» 34 11 7 16 29−47 40
13 «Сталь-2» 34 10 6 18 35−45 36
14 «Металург-2» М 34 8 10 16 43−59 34
15 «Торпедо» 34 7 10 17 22−57 31
16 «Авангард» 34 7 7 20 40−63 28
17 «Дніпро-3» 34 6 8 20 31−53 26
18 «Оскіл» 34 6 7 21 28−54 25

Позначення:

 — клуби, що вийшли до першої ліги
 — клуби, що залишили другу лігу

Результати матчів[ред.ред. код]

М Команда СУМ АРС МД2 ДЕС ФРУ МАШ Ш-3 ЕЛЕ ЗОР МЕТ ВОР СТА С-2 ММ2 ТОР АВА ДНІ ОСК
1 ФК «Суми» 2:0 2:1 2:1 2:1 0:2 2:0 3:1 1:0 1:0 4:1 6:1 2:0 4:1 3:1 3:1 4:0 1:1
2 «Арсенал» 2:0 5:1 1:1 3:0 1:0 2:0 4:1 1:0 1:0 2:0 1:0 2:0 3:1 5:0 3:2 1:0 2:0
3 «Металург-2» Д 4:0 4:1 2:0 5:1 2:0 2:1 3:1 0:2 1:1 1:0 2:2 1:0 2:0 0:0 6:0 3:2 2:0
4 «Десна» 3:1 1:0 2:3 3:1 2:1 0:0 1:1 2:2 2:1 1:0 1:0 4:2 3:0 3:0 4:0 3:0 2:1
5 «Фрунзенець-Ліга-99» 1:2 1:0 3:1 4:3 4:2 1:0 5:0 2:0 0:1 3:2 1:0 2:1 4:1 2:0 3:1 2:0 2:2
6 «Машинобудівник» 0:1 0:0 0:0 3:0 1:0 1:2 1:1 2:1 1:0 2:2 1:0 1:0 4:1 1:0 2:1 1:1 1:0
7 «Шахтар-3» 3:2 0:2 3:1 4:1 3:1 0:0 1:0 2:0 0:2 1:3 1:2 1:0 2:1 3:0 2:1 4:0 0:0
8 «Електрон» 2:2 0:1 2:0 2:1 1:4 1:1 3:1 3:0 2:0 2:1 2:0 2:0 5:0 4:0 3:0 0:3 1:0
9 «Зоря» 0:1 1:1 2:2 1:2 3:0 3:2 3:2 3:0 1:1 0:6 4:1 2:3 3:2 6:0 4:0 2:2 4:1
10 «Металіст-2» 1:1 6:0 0:0 3:1 1:0 2:2 0:3 0:0 1:2 3:0 1:0 2:0 2:1 2:0 4:0 1:1 2:1
11 «Ворскла-2» 2:3 0:0 3:3 0:2 5:3 1:1 1:1 2:0 3:1 5:1 4:0 1:1 1:1 3:0 0:0 0:0 0:2
12 «Сталь» 0:1 0:2 0:2 1:1 0:2 1:0 1:2 4:2 0:1 3:1 3:2 1:0 0:0 1:1 1:1 1:0 +:−[9]
13 «Сталь-2» 0:2 0:1 0:1 0:1 3:2 1:1 1:2 0:1 2:1 2:0 1:1 1:1 1:2 0:0 2:0 2:1 3:1
14 «Металург-2» М 0:1 1:0 1:2 1:1 3:3 1:1 1:0 1:2 2:2 0:0 2:0 1:2 3:3 3:0 4:0 1:0 1:1
15 «Торпедо» 2:4 0:0 0:0 2:1 2:0 0:1 1:0 3:0 0:3 1:1 1:1 0:2 1:0 1:1 1:0 0:0 4:0
16 «Авангард» 1:1 0:2 1:1 3:1 6:1 1:2 1:2 0:1 3:1 4:1 1:2 3:0 1:2 1:4 0:0 3:0 4:0
17 «Дніпро-3» 1:1 0:2 1:2 1:2 1:2 0:1 2:6 1:1 0:1 2:0 2:1 0:1 0:2 3:1 3:0 0:0 4:0
18 «Оскіл» 0:3 1:1 −:+[9] 0:1 1:2 0:3 2:1 0:2 1:2 3:1 1:2 0:0 1:2 2:0 4:1 0:0 2:0

Найкращі бомбардири[ред.ред. код]

Гравець Клуб Ігри Голи (пен.)
1 Олексій Якименко «Фрунзенець-Ліга-99» (Суми) 30 17 (7)
2 Олександр Кожем'яченко «Десна» (Чернігів) 31 15
3 Гела Габісонія ФК «Суми» 23 14 (1)
4 Раіс Тєркулов «Машинобудівник» (Дружківка) 28 14 (7)
5 Патрік Агбо «Металург-2» (Донецьк) 25 12 (1)
6 Олександр Саванчук «Сталь-2» (Алчевськ) 17 11 (1)
7 Олег Гусєв «Фрунзенець-Ліга-99» (Суми) 31 11
8 Олександр Помазанов «Авангард» (Ровеньки) 34 11
9 Володимир Авраменко «Десна» (Чернігів) 34 11 (4)
10 Руслан Левига «Шахтар-3» (Донецьк) 22 10 (2)

Підсумки[ред.ред. код]

Піднялися в першу лігу: ФК «Красилів», «Система-Борекс» (Бородянка), «Сокіл» (Золочів), ФК «Суми», «Арсенал» (Харків).

Позбавлені статусу професіоналів: «Оскіл» (Куп'янськ), «Чайка-ВМС» (Севастополь), «Цементник-Хорда» (Миколаїв), а також «Дніпро-3» (Дніпропетровськ) (тому що з першої ліги вилетіла команда «Дніпро-2» Дніпропетровськ) та ФК «Тернопіль» (тому що з першої ліги вилетіла команда «Нива» Тернопіль).

Другу лігу поповнили чемпіон України серед аматорів «Шахтар» (Луганськ), учасник фінального турніру аматорського чемпіонату України «Угольок» (Димитров), учасник півфінального турніру аматорського чемпіонату України «Система-КХП» (Черняхів), учасник першого етапу аматорського чемпіонату України «Явір» (Краснопілля), а також ПФК «Севастополь».

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Неявка «Закарпаття-2»
  2. Результат матчу (0:0) анульований через участь незаявленого футболіста Анатолія Ланового, «Тернополю-Ниві-2» зарахована технічна поразка −:+, а «Вересу» — перемога +:−.
  3. Результат матчу (2:0) анульований через участь дискваліфікованого футболіста, «Закарпаттю-2» зарахована технічна поразка −:+, а «Вересу» — перемога +:−.
  4. Результат матчу анульований через участь у складі обох команд незаявлених гравців, обом командам зараховані технічні поразки −:−.
  5. Неявка «Портовика»
  6. Неявка «Борисфена-2»
  7. Неявка «Черкас»
  8. Результат матчу (0:0) анульований через участь незаявленого футболіста Євгена Таранухіна, «Борисфену» зарахована технічна поразка −:+, а «Черкасам» — перемога +:−.
  9. а б Неявка «Осколу».

Див. також[ред.ред. код]

Футбольний м'яч Це незавершена стаття про футбол.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.