Чемпіонат України з футболу 2017—2018: Прем'єр-ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прем'єр-ліга
Сезон 2017—2018
Чемпіони «Шахтар»
Вибули «Зірка»
«Чорноморець»
«Сталь»
Ліга чемпіонів «Шахтар»
«Динамо»
Ліга Європи «Ворскла»
«Зоря»
ФК «Маріуполь»
Зіграно матчів 192
Забито голів 424 (2.21 за гру)
Найкращий
бомбардир
Аргентина Факундо Феррейра («Шахтар») — 21
Найбільша перемога
вдома
5:0 («Динамо» — «Карпати», «Зоря» — «Чорноморець», «Шахтар» — «Чорноморець», «Шахтар» — «Зірка»)
Найбільша перемога
в гостях
1:6 («Карпати» — «Верес»)
Найрезультативніша гра 4:4 («Зоря» — «Динамо»)
Найдовша серія
перемог
8 («Динамо»)
Найдовша серія
без поразок
13 («Шахтар», «Зоря»)
Найдовша серія
без перемог
17 («Сталь»)
Найдовша серія поразок 7 («Сталь»)
Найвища відвідуваність 38 618 («Динамо» — «Шахтар»)
Найнижча відвідуваність 0 (3 матчі)
Відвідуваність 733 882 (3822 за матч)

Українська Прем'єр-ліга 2017—2018 — 10-й сезон української Прем'єр-ліги, який проходив з 16 липня 2017 до 27 травня 2018 року.

Регламент змагань[ред. | ред. код]

Турнір проводиться за такою ж схемою, що й в минулому сезоні, але тепер команда, яка посіла 12 місце в чемпіонаті УПЛ, напряму вилітає в першу лігу, команди, які посіли 10 та 11 місця, зіграють у двоматчевому плей-оф із другою та третьою командами першої ліги.[1]

При рівній кількості набраних очок місця команд визначаються за такими показниками: 1) краща різниця забитих і пропущених м’ячів; 2) більша кількість забитих м’ячів; 3) результати матчів між суперниками за місце.[2]

Учасники[ред. | ред. код]

За підсумками попереднього сезону Прем'єр-лігу залишили ФК «Дніпро» та «Волинь», а піднялися до Прем'єр-ліги «Іллічівець» та «Десна». За підсумками атестації «Десна» не отримала атестат, тому її місце зайняв «Верес», що посів 3-є місце в першій лізі. Перед початком сезону «Іллічівець» змінив назву на ФК «Маріуполь».[3]

Склад учасників:

Команда Місто Стадіон Місткість
стадіону[4]
Місце в
ПЛ 2016/2017
«Верес» Sub on.svg Рівне «Арена Львів» (Львів)
«Україна» (Львів)
34 512
27 925
@@3 (перша ліга)
«Ворскла» Полтава «Ворскла» ім. Олексія Бутовського 23 842 7
«Динамо» Київ НСК «Олімпійський»
«Динамо» ім. Валерія Лобановського
70 050
16 873
2
«Зірка» Кропивницький «Зірка» 13 305 9
«Зоря» Луганськ «Славутич-Арена» (Запоріжжя) 11 883[5] 3
«Карпати» Львів «Україна» 27 925 @10
ФК «Маріуполь» Sub on.svg Маріуполь ім. Володимира Бойка 12 680[6] @@1 (перша ліга)
ФК «Олександрія» Олександрія КСК «Ніка» 7000 5
«Олімпік» Донецьк «Динамо» ім. Валерія Лобановського (Київ) 16 873 4
«Сталь» Кам'янське «Метеор» (Дніпро)
«Оболонь-Арена» (Київ)
24 381
5100
8
«Чорноморець» Одеса «Чорноморець» 34 164 6
«Шахтар» Донецьк ОСК «Металіст» (Харків) 40 003[7][8] 1

Керівництво, тренери та спонсори[ред. | ред. код]

Команда Президент Головний тренер[9] Екіпірування[10] Титульний спонсор[10]
«Верес» Україна Богдан Копитко Україна Андрій Демченко (в.о.) Joma «Glusco»
«Ворскла» Україна Костянтин Жеваго Україна Василь Сачко New Balance «Ferrexpo»
«Динамо» Україна Ігор Суркіс Білорусь Олександр Хацкевич Adidas No to racism
«Зірка» Україна Максим Березкін Україна Роман Монарьов Joma
«Зоря» Україна Євгеній Гєллєр Україна Юрій Вернидуб Nike «Фаворит Спорт»
«Карпати» Україна Петро Димінський Україна Олег Бойчишин Joma «ZIK»
ФК «Маріуполь» Україна Андрій Санін Україна Олександр Бабич Nike «Фаворит Спорт»
ФК «Олександрія» Україна Сергій Кузьменко Україна Володимир Шаран Nike «УкрАгроКом»
«Олімпік» Україна Владислав Гельзін Україна Роман Санжар Joma «Парі-Матч»
«Сталь» Україна Вардан Ісраелян Болгарія Ніколай Костов Hummel
«Чорноморець» Україна Леонід Клімов Україна Костянтин Фролов Legea «Гефест»
«Шахтар» Україна Рінат Ахметов Португалія Паулу Фонсека Nike «СКМ»

Перший етап[ред. | ред. код]

Турнірна таблиця[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
1 «Шахтар» 22 16 3 3 51−18 51
2 «Динамо» 22 13 6 3 42−20 45
3 «Ворскла» 22 11 4 7 28−22 37
4 «Зоря» 22 8 9 5 38−28 33
5 «Верес» 22 7 11 4 26−17 32
6 ФК «Маріуполь» 22 9 5 8 30−27 32
7 «Олімпік» 22 7 7 8 24−26 28
8 ФК «Олександрія» 22 4 11 7 19−23 23
9 «Зірка» 22 4 7 11 13−31 19
10 «Карпати» 22 3 10 9 13−35 19
11 «Чорноморець» 22 3 9 10 16−36 18
12 «Сталь» 22 3 6 13 15−32 15

Позначення:

   клуби, що братимуть участь у групі 1
   клуби, що братимуть участь у групі 2

Результати матчів[ред. | ред. код]

Команда ВЕР ВОР ДИН ЗІР ЗОР КАР МАР ОЛЕ ОЛІ СТА ЧОР ШАХ
«Верес» 1:0 3:1 0:0 0:1 2:2 1:1 0:0 1:1 1:1 3:1 1:2
«Ворскла» 1:0 0:0 2:1 1:1 0:1 1:0 3:1 1:1 1:1 2:1 0:3
«Динамо» 0:0 2:1 3:0 3:2 5:0 5:1 3:0 1:0 4:1 2:1 0:0
«Зірка» 1:3 1:0 0:2 2:1 0:0 0:3 0:0 0:0 1:0 0:1 2:4
«Зоря» 1:1 3:0 4:4 1:0 0:0 1:1 2:2 0:2 0:1 5:0 2:1
«Карпати» 1:6 1:3 1:1 1:1 0:2 0:1 0:0 2:1 3:1 1:1 0:3
ФК «Маріуполь» 0:0 0:1 3:0[а] 1:0 2:5 3:0 1:1 1:0 4:2 3:0 1:3
ФК «Олександрія» 1:1 0:1 0:0 0:0 1:1 3:0 1:0 0:2 4:1 0:0 1:2
«Олімпік» 0:0 1:4 1:2 1:0 3:3 0:0 3:2 1:0 2:0 1:0 2:4
«Сталь» 0:1 0:1 0:2 0:1 0:1 0:0 0:1 2:0 1:1 1:1 1:2
«Чорноморець» 0:1 0:3 2:1 3:3 1:1 0:0 0:0 2:2 2:1 0:1 0:0
«Шахтар» 2:0 3:2 0:1 5:0 3:1 2:0 3:1 1:2 2:0 1:1 5:0

а Згідно з рішенням КДК ФФУ від 11 вересня 2017 року за неявку на гру команді «Динамо» зараховано технічну поразку 0:3, а ФК «Маріуполь» — перемогу 3:0.[22]

Тур за туром[ред. | ред. код]

Команда / Тур 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
«Шахтар» 1 4 2 2 2 2 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
«Динамо» 3 1 1 1 1 1 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
«Зоря» 10 9 9 11 8 8 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 6 6 4 4 4 4
«Олімпік» 2 3 6 3 3 4 4 5 6 6 6 4 3 3 3 3 4 5 7 7 7 7
ФК «Олександрія» 11 11 10 9 10 11 11 11 9 8 8 9 9 10 10 8 8 8 8 8 8 8
«Чорноморець» 9 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 10 11 11 11 9 9 11 11 11 11 11
«Ворскла» 12 5 4 4 4 3 3 3 4 4 3 3 4 4 5 6 5 3 3 3 3 3
«Сталь» 4 2 3 6 7 7 9 9 11 11 10 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12
«Зірка» 5 6 8 10 11 9 8 8 8 9 9 8 10 8 8 10 10 9 9 9 10 9
«Карпати» 6 10 11 8 9 10 10 10 10 10 11 11 8 9 9 11 11 10 10 10 9 10
ФК «Маріуполь» 8 7 5 7 5 6 5 4 3 3 4 5 6 6 6 4 7 7 6 5 6 6
«Верес» 7 8 7 5 6 5 6 6 5 5 5 6 5 5 4 5 3 4 5 6 5 5

Другий етап[ред. | ред. код]

Турнірна таблиця[ред. | ред. код]

Група 1[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
Gold medal icon.svg «Шахтар» 32 24 3 5 71−24 75
Silver medal icon.svg «Динамо» 32 22 7 3 64−25 73
Bronze medal icon.svg «Ворскла» 32 14 7 11 37−35 49
4 «Зоря» 32 11 10 11 44−44 43
5 ФК «Маріуполь» 32 10 9 13 38−41 39
6 «Верес» 32 7 14 11 28−30 35
 

Група 2[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П РМ О
7 ФК «Олександрія» 32 10 15 7 32−27 45
8 «Карпати» 32 8 13 11 28−45 37
9 «Олімпік» 32 9 9 14 29−38 36
10 «Зірка» 32 7 10 15 22−40 31
11 «Чорноморець» 32 6 11 15 26−49 29
12 «Сталь» 32 6 8 18 23−44 26

Позначення:

   чемпіон, участь у Лізі чемпіонів
   участь у Лізі чемпіонів
   участь у Лізі Європи
   участь у стикових матчах
   клуби, що залишили Прем'єр-лігу

Результати матчів[ред. | ред. код]

Команда ВЕР ВОР ДИН ЗОР МАР ШАХ
«Верес» 0:0 1:4 0:1 1:1 0:2
«Ворскла» 0:0 0:1 2:0 1:0 0:3
«Динамо» 1:0 4:0 4:0 1:1 2:1
«Зоря» 1:0 0:3 0:1 3:1 0:3
ФК «Маріуполь» 2:0 1:1 2:3 0:0 0:1
«Шахтар» 1:0 4:2 0:1 2:1 3:0
 
Команда ЗІР КАР ОЛЕ ОЛІ СТА ЧОР
«Зірка» 1:1 0:0 2:0 1:2 2:1
«Карпати» 2:1 1:2 0:3 3:0 3:1
ФК «Олександрія» 1:0 1:1 2:0 2:0 0:0
«Олімпік» 0:1 0:2 0:0 0:2 1:0
«Сталь» 1:1 0:1 1:2 0:0 1:2
«Чорноморець» 1:0 1:1 1:3 3:1 0:1

Тур за туром[ред. | ред. код]

Команда / Тур 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
«Шахтар» 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
«Динамо» 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
«Ворскла» 3 4 3 3 3 3 3 3 3 3
«Зоря» 4 3 4 4 4 4 4 4 4 4
«Верес» 6 6 5 5 6 6 6 6 6 6
ФК «Маріуполь» 5 5 6 6 5 5 5 5 5 5
 
Команда / Тур 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
«Олімпік» 7 7 7 7 7 8 8 8 8 9
ФК «Олександрія» 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
«Зірка» 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10
«Карпати» 11 11 10 9 9 9 9 9 9 8
«Чорноморець» 10 12 12 12 12 12 11 12 12 11
«Сталь» 12 10 11 11 11 11 12 11 11 12

Статистика[ред. | ред. код]

Найкращі бомбардири[ред. | ред. код]

Футболіст[9] Команда Голи (пен.)
1 Аргентина Факундо Феррейра «Шахтар» 21 (1)
2 Україна Марлос Ромеро «Шахтар» 18 (5)
3 Україна Віктор Циганков «Динамо» 13 (2)
4 Бразилія Юрі «Зоря» 11 (1)
5 Демократична Республіка Конго Дьємерсі Мбокані «Динамо» 9
5 Україна Юрій Коломоєць «Ворскла» 9
7 Україна Михайло Сергійчук «Верес» (6) / «Ворскла» (3) 9 (3)
8 Україна Олексій Хобленко «Чорноморець» 8 (1)
8 Україна Орест Кузик «Сталь» 8 (1)

Хет-трики[ред. | ред. код]

Гравець Клуб Суперник Результат Дата Джерело
Україна Віктор Циганков «Динамо» «Карпати» 5:0 02017-07-29 29 липня 2017 [23]
Україна Сергій Старенький ФК «Олександрія» «Сталь» 4:1 02017-09-16 16 вересня 2017 [24]
Україна Олександр Андрієвський «Зоря» ФК «Маріуполь» 2:5 02017-10-22 22 жовтня 2017 [25]
Україна Андрій Борячук ФК «Маріуполь» «Зірка» 0:3 02018-02-18 18 лютого 2018 [26]

Перехідні матчі за право виступати в Прем'єр-лізі[ред. | ред. код]

За підсумками сезону команди, які посіли 10-те та 11-те місця в Прем'єр-лізі, грають перехідні матчі за право виступати у Прем’єр-лізі проти команд, які посіли відповідно третє та друге місце в першій лізі. Жеребкування послідовності проведення матчів відбулося 11 травня 2018 року.[27]

ФК «Полтава» перемогла 3:1 за сумою двох матчів та вийшла до Прем’єр-ліги, «Чорноморець» вибуває до першої ліги.


«Десна» перемогла 5:1 за сумою двох матчів та вийшла до Прем’єр-ліги, «Зірка» вибуває до першої ліги.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сезон-2017/18: 12 клубів, плей-оф!
  2. Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Української Прем’єр-Ліги сезону 2017/18. УПЛ. 
  3. Через спільну позицію – до успішного майбутнього!
  4. Стадіони, якщо не вказане інше джерело Архівовано з першоджерела 28.05.2018.
  5. Про стадіон - Стадіон "Славутич Арена", Запоріжжя
  6. Стадион им. Бойко Стадион им. Бойко | Официальный сайт ФК «Мариуполь»
  7. О cтадионе ОСК "Металлист" » Металлист 1925 » Официальный сайт
  8. Офіційний сайт Шахтаря - Клуб - Інфраструктура - Металіст
  9. а б Прапори вказують на приналежність до національної асоціації згідно з правилами ФІФА. Особа може мати більше одного громадянства.
  10. а б Джерело: трансляції та фоторепортажі матчів.
  11. Александр Грановский — и. о. главного тренера «Черноморца»
  12. Тренировать «Черноморец» будет Алексей Чистяков
  13. Олег Дулуб — главный тренер «Черноморца»
  14. Наварро подав у відставку. Команду очолив Сергій Зайцев
  15. Александр Бабич - главный тренер Мариуполя
  16. ПФК Сталь и Егише Меликян прекратили сотрудничество
  17. Олег Бойчишин – головний тренер ФК «Карпати»
  18. Константин Фролов — главный тренер «Черноморца»
  19. Юрій СВІРКОВ – головний тренер «Вереса»
  20. Хахлев покинул должность президента Вереса, ее займет Копытко
  21. Юрій СВІРКОВ - більше не головний тренер "Вереса"
  22. ФФУ выиграла суд у Динамо по «мариупольскому делу»
  23. Динамо 5:0 Карпати. fpl.ua. 29.07.2017. 
  24. Олександрія 4:1 Сталь. fpl.ua. 16.09.2017. 
  25. Маріуполь 2:5 Зоря. fpl.ua. 22.10.2017. 
  26. Зірка 0:3 Маріуполь. fpl.ua. 18.02.2018. 
  27. Відбулося жеребкування плей-оф

Посилання[ред. | ред. код]