Чемпіонат України з хокею 2009—2010

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат України 2009—2010
Лого Чемпіонату України з хокею 2009—10.jpg
Ліга Чемпіонат України
Спорт Хокей із шайбою
Тривалість 18 жовтня 2009-9 квітня 2010
Кількість команд 15
Регулярний сезон
Переможець «Беркут» (Київ)
Плей-оф
Переможець фіналу «Сокіл» Київ
  Фіналіст «Беркут» (Київ)
Сезони Чемпіонату України
← 2008—2009

2010—2011 →

Чемпіонат України з хокею серед команд вищої ліги сезону 2009—2010 років — стартував 18 жовтня 2009 року, а завершився фінальними поєдинками та іграми за третє місце, що відбулися 6 та 9 квітня 2010 року.

Регламент[ред. | ред. код]

Згідно з регламентом змагань 18-й чемпіонат України з хокею відбувався в два етапи. На першому з них одразу 15 команд були поділені на три дивізіони (A, B, C) за регіональним принципом. У дивізіоні «A» були зібрані найсильніші вітчизняні команди, котрі представляли північ та схід України: «Сокіл» (Київ), «Беркут» (Київ), «Білий Барс» (Бровари), ХК «Харків», ХК «Донбас» (Донецьк), і «СДЮСШОР-Ворони» (Суми). У дивізіоні «B» (південь), виступали три колективи: «Дніпро» (Херсон), ХК «Легіон» (Севастополь), ХК «Одеса». У дивізіоні «C», котрий зібрав команди з заходу країни, представництво було наступним: «Експрес» (Львів), «Ватра» (Івано-Франківськ-Новий Розділ), ВІМ «Беркут» (Львів), ХК «Луцьк», «Явір» (Яворів), «Олімпія» (Калуш).

За підсумками змагань проведених всередині дивізіонів, визначилися учасники другого етапу чемпіонату України з хокею. А саме, до кваліфікаційного раунду потрапили команди, котрі посіли 5-е і 6-е місце в дивізіоні «А», а також переможці двох інших дивізіонів: «Дніпро» (Херсон) з дивізіону «В» та Івано-Франківська «Ватра» з дивізіону «С».

На стадії 1/4 фіналу змагань два переможці кваліфікаційного раунду в серіях до двох перемог змагалися з командами, що посіли 3-є та 4-е місця за підсумками першого етапу турніру в дивізіоні «А». Переможці цих пар потрапили до півфіналу, де боролися за вихід в фінал з двома першими командами дивізіону «А».

Перший етап[ред. | ред. код]

Підсумкові турнірні таблиці Першого етапу[ред. | ред. код]

Підсумкова турнірна таблиця Дивізіону А
М Команда І В ВО ПО П ЗШ ПШ +/- О
1. ХК «Беркут» (Київ) 20 15 0 1 4 134 76 +58 46
2. ХК «Харків» 20 14 0 0 6 105 66 +39 42
3. ХК «Сокіл» (Київ) 20 12 1 0 7 115 58 +57 38
4. ХК «Білий Барс» (Бровари) 20 11 1 1 7 97 73 +24 36
5. ХК «Донбас» (Донецьк) 20 5 0 1 14 52 100 −48 16
6. СДЮСШОР-Ворони Суми 20 0 1 0 19 37 167 −130 2
Підсумкова турнірна таблиця Дивізіону В
М Команда І В ВО ПО П ЗШ ПШ +/- О
1. ХК «Дніпро» (Херсон) 8 8 0 0 0 75 25 50 24
2. ХК «Одеса» (Одеса) 8 2 0 0 6 26 50 24 6
3. ХК «Легіон» (Сімферополь) 8 2 0 0 6 37 63 -26 6
Підсумкова турнірна таблиця Дивізіону С
М Команда І В ВО ПО П ЗШ ПШ +/- О
1. ХК «Ватра» (Івано-Франківськ) 10 9 0 0 1 25 15 20 27
2. ХК «Олімпія» (Калуш) 10 6 0 0 4 53 27 26 18
3. ХК «Експрес» (Львів) 10 6 0 0 4 44 21 23 18
4. ХК «Луцьк» (Луцьк) 10 5 0 0 5 42 17 25 15
5. ХК «Явір» (Яворів) 10 3 0 0 7 34 40 -6 9
6. ХК «ВІМ-Беркут» (Львів) 10 0 0 0 10 05 83 -78 0

Другий етап[ред. | ред. код]

Кваліфікаційний раунд[ред. | ред. код]

  • СДЮСШОР-Ворони (Суми) - Дніпро (Херсон) - 2:0 (14:2; 6:1)
  • Донбас (Донецьк) - Ватра (Івано-Франківськ) - 2:1 (3:4 (ШК); 4:1; +:-)

Чвертьфінал[ред. | ред. код]

  Чвертьфінали     Півфінали     Фінал
                           
      1  Беркут 2  
  3  Сокіл 2     4  Білий Барс 0    
  6  СДЮШОР-Ворони 0         1  Беркут 0
      3  Сокіл 2
      2  ХК Харків 0    
  4  Білий Барс 2     3  Сокіл 2   Матч за третє місце
  5  Донбас 0   2  ХК Харків 2
  4  Білий Барс 0

1/2 фіналу[ред. | ред. код]

30 березня
16:00
«Білий Барс» 1:3
(1:2, 0:1, 0:0)
«Беркут» ТРЦ «Термінал», Бровари
30 березня
18:00
«Сокіл» 4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
ХК «Харків» ЛПС «Авангард», Київ
Глядачів: 200


2 квітня
17:45
ХК «Харків» 2:3
(1:2, 0:1, 1:0)
«Сокіл» ТРЦ «Дафі», Харків
Глядачів: 600
2 квітня
18:30
«Беркут» 7:0
(4:0, 2:0, 1:0)
«Білий Барс» АТЕК, Київ
Глядачів: 350

Матч за 3-є місце[ред. | ред. код]

6 квітня
14:45
«Білий Барс» 2:3 (От)
(0:0, 0:1, 2:1, 0:1)
ХК «Харків» ТРЦ «Термінал», Бровари
Глядачів: 105
9 квітня
17:30
ХК «Харків» 6:3
(2:1, 2:1, 2:1)
«Білий Барс» ТРЦ «Дафі», Харків
Глядачів: 200

Фінал[ред. | ред. код]

6 квітня
18:00
«Сокіл» 5:2
(3:2, 0:0, 2:0)
«Беркут» ЛПС «Авангард», Київ
Глядачів: 450
9 квітня
18:30
«Беркут» 2:3 (От)
(2:0, 0:0, 0:2, 0:1)
«Сокіл» АТЕК, Київ
Глядачів: 420

Бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Команда І Г П О Ш
Тарас Бєга Беркут 20 25 22 47 0
Антон Буточнов Беркут 18 19 19 38 8
Микита Буценко Білий Барс 19 19 18 37 18
Олександр Василевський Білий Барс 18 9 24 33 16
Сергій Бабинець Сокіл 20 12 17 29 34
Віталій Гаврилюк Беркут 18 11 18 29 26
Михайло Радецький Білий Барс 19 13 15 28 12
Олександр Янченко ХК Харків 19 12 15 27 24
Павло Большаков ХК Харків 20 9 17 26 26
Олег Задоєнко Білий Барс 20 14 11 25 10
Олександр Шевченко Беркут 20 10 15 25 32

І = Ігри; Г = Голи; П = Результативні паси; О = Очки; Ш = штрафні хвилини

Джерело: fhu.com.ua/

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]