Чемпіонат світу з боротьби 1998

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат світу з вільної боротьби 1998
Чемпіонат світу з вільної боротьби 1998
Місце проведення Тегеран, Іран Іран
Дата 8 — 11 вересня
Спортивний комплекс Критий стадіон «Азаді»
Кількість комплектів нагород 8
Переможці
Вільна боротьба Іран Іран
Чемпіонат світу з греко-римської боротьби 1998
Чемпіонат світу з греко-римської боротьби 1998
Місце проведення Євле, Швеція Швеція
Дата 27 — 30 серпня
Кількість комплектів нагород 8
Переможці
Греко-римська боротьба Росія Росія
Чемпіонат світу з жіночої боротьби 1998
Чемпіонат світу з жіночої боротьби 1998
Місце проведення Познань, Польща Польща
Дата 8 — 10 жовтня
Кількість комплектів нагород 6
Переможці
Жіноча боротьба Росія Росія

Чемпіонат світу з боротьби 1998 складався з трьох окремих чемпіонатів. Змагання з вільної боротьби серед чоловіків пройшли в Тегерані (Іран) з 8 по 11 вересня, серед жінок — в Познані (Польща) з 8 по 10 жовтня, а змагання з греко-римської боротьби серед чоловіків — в Євле (Швеція) з 27 по 30 серпня.

Було розіграно двадцять два комплекти нагород — по вісім у греко-римській та вільній боротьбі серед чоловіків, та шість — в жіночій боротьбі.

Загальний медальний залік[ред. | ред. код]

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1 Росія Росія 5 0 5 10
2 Іран Іран 3 2 1 6
3 США США 2 2 3 7
4 Південна Корея Південна Корея 2 1 2 5
5 Японія Японія 2 1 0 3
6 Казахстан Казахстан 2 0 0 2
7 Куба Куба 1 1 1 3
8 Норвегія Норвегія 1 1 0 2
9 Болгарія Болгарія 1 0 1 2
Канада Канада 1 0 1 2
11 Вірменія Вірменія 1 0 0 1
Австрія Австрія 1 0 0 1
13 Туреччина Туреччина 0 2 1 3
14 Угорщина Угорщина 0 2 0 2
15 Швеція Швеція 0 1 2 3
16 Німеччина Німеччина 0 1 1 2
Польща Польща 0 1 1 2
Україна Україна 0 1 1 2
19 Азербайджан Азербайджан 0 1 0 1
КНР КНР 0 1 0 1
Чехія Чехія 0 1 0 1
Франція Франція 0 1 0 1
Північна Македонія Північна Македонія 0 1 0 1
Румунія Румунія 0 1 0 1
25 Ізраїль Ізраїль 0 0 1 1
Сирія Сирія 0 0 1 1
Всього 22 22 22 66

Командний залік[ред. | ред. код]

Місце Вільна боротьба, чоловіки Греко-римська боротьба, чоловіки Вільна боротьба, жінки
Команда Очки Команда Очки Команда Очки
1 Іран Іран 63 Росія Росія 66 Росія Росія 44
2 Росія Росія 54 Південна Корея Південна Корея 36 Японія Японія 38
3 США США 43 Туреччина Туреччина 34 США США 34
4 Україна Україна 37 Казахстан Казахстан 27 Канада Канада 29
5 Південна Корея Південна Корея 28 Угорщина Угорщина 26 Норвегія Норвегія 25
6 Польща Польща 22 Болгарія Болгарія 26 Німеччина Німеччина 23
7 Куба Куба 18 Румунія Румунія 22 Україна Україна 23
8 Німеччина Німеччина 18 Куба Куба 19 Польща Польща 22
9 Вірменія Вірменія 15 Україна Україна 19 Швеція Швеція 21
10 Туреччина Туреччина 15 Польща Польща 18 Австрія Австрія 20

Медалісти[ред. | ред. код]

Вільна боротьба[ред. | ред. код]

Категорія Золото Срібло Бронза
54 кг США Семюел Генсон
США
Азербайджан Намік Абдуллаєв
Азербайджан
Іран Голамреза Магаммаді
Іран
58 кг Іран Аліреза Дабір
Іран
Туреччина Гарун Доган
Туреччина
Канада Гіві Сісаурі
Канада
63 кг Болгарія Серафим Барзаков
Болгарія
Іран Аббас Хаджкенарі
Іран
США Кері Колат
США
69 кг Вірменія Араїк Геворгян
Вірменія
Україна Заза Зозіров
Україна
США Лінкольн Макілраві
США
76 кг Росія Бувайсар Сайтієв
Росія
Корея Мун Ий Дже
Південна Корея
Німеччина Александр Ляйпольд
Німеччина
85 кг Іран Аліреза Хейдарі
Іран
Північна Македонія Магомед Ібрагімов
Північна Македонія
Куба Йоель Ромеро
Куба
97 кг Іран Аббас Джадіді
Іран
Польща Марек Гармулевич
Польща
Росія Курамагомед Курамагомедов
Росія
130 кг Куба Алексіс Родрігес
Куба
Іран Расул Хадем
Іран
Росія Андрій Шумілін
Росія

Греко-римська боротьба[ред. | ред. код]

Категорія Золото Срібло Бронза
54 кг Південна Корея Сім Гвон Хо
Південна Корея
Румунія Маріан Санду
Румунія
Сирія Халед аль-Фарадж
Сирія
58 кг Південна Корея Кім Ін Соп
Південна Корея
КНР Шен Цзетянь
Китай
Болгарія Армен Назарян
Болгарія
63 кг Казахстан Мхітар Манукян
Казахстан
Туреччина Шереф Ероглу
Туреччина
Південна Корея Чой Сан Сун
Південна Корея
69 кг Росія Олександр Третьяков
Росія
Угорщина Чаба Хірбік
Угорщина
Південна Корея Сон Сан Піль
Південна Корея
76 кг Казахстан Бахтіяр Байсеїтов
Казахстан
Куба Філіберто Аскуй
Куба
Туреччина Назмі Авлуджа
Туреччина
85 кг Росія Олександр Меньщиков
Росія
Угорщина Янош Кішмоні
Угорщина
Швеція Мартін Лідберг
Швеція
97 кг Росія Гогі Когуашвілі
Росія
Чехія Марек Швець
Чехія
Україна Давид Салдадзе
Україна
130 кг Росія Олександр Карелін
Росія
США Матт Гаффарі
США
Ізраїль Юрій Євсейчик
Ізраїль

Жіноча боротьба[ред. | ред. код]

Категорія Золото Срібло Бронза
46 кг США Трісія Саундерс
США
Японія Мію Ямамото
Японія
Росія Інга Карамчакова
Росія
51 кг Японія Ацуко Сіномура
Японія
Швеція Іда Геллстрем
Швеція
Росія Олена Єгошина
Росія
56 кг Норвегія Гудрун Хейє
Норвегія
Франція Анна Гоміс
Франція
Швеція Сара Ерікссон
Швеція
62 кг Австрія Нікола Гартманн
Австрія
Норвегія Лене Онес
Норвегія
Росія Наталія Виноградова
Росія
68 кг Канада Крістін Нордхаген
Канада
Німеччина Штефані Гросс
Німеччина
США Сандра Бечер
США
75 кг Японія Кьоко Хамаґуті
Японія
США Крісті Марано
США
Польща Едіта Вітковська
Польща

Посилання[ред. | ред. код]