Чемпіонат світу з футболу 1982 (кваліфікаційний раунд, УЄФА)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У рамках відбіркового турніру до чемпіонату світу з футболу 1982 32 команди конфедерації УЄФА (а також збірна Ізраїлю, що на той час до УЄФА не формально входила) змагалися за тринадцять місць у фінальній частині чемпіонату світу з футболу 1982. Крім того ще один представник Європи, збірна Іспанії, кваліфікувався до розіграшу Кубка світу автоматично як його господар.

33 команди-учасниці були поділені на 7 груп. Кожна команда грала із кожним із суперників по групі по дві гри, одній вдома і одній на виїзді. До фінальної частини чемпіонату світу виходили:

  • команди, що посіли перші два місця у Групах 1 — 6, які мали по 5 учасників;
  • команда, що посіла перше місцу у Групі 7, яка мала 3 учасників;

Жеребкування[ред. | ред. код]

Жеребкування відбіркового турніру відбулося 14 жовтня 1979 у швейцарському Цюриху. 33 команди-учасниці були розподілені між п'ятьма кошиками, склад яких було оголошено за десять днів до жеребкування. До Групи 7 потрапляли лише представники кошиків A, C та E, відповідно із цієї групи кваліфікувався лише її переможець.

Кошик A Кошик B Кошик C Кошик D Кошик E

Англія Англія
Шотландія Шотландія
Чехословаччина Чехословаччина
Польща Польща
Італія Італія
Нідерланди Нідерланди
ФРН ФРН

Югославія Югославія
Франція Франція
Австрія Австрія
Угорщина Угорщина
СРСР СРСР
Швеція Швеція

НДР НДР
Бельгія Бельгія
Уельс Уельс
Португалія Португалія
Швейцарія Швейцарія
Греція Греція
Болгарія Болгарія

Румунія Румунія
Північна Ірландія Північна Ірландія
Туреччина Туреччина
Данія Данія
Фінляндія Фінляндія
Ірландія Ірландія

Мальта Мальта
Албанія Албанія
Кіпр Кіпр
Люксембург Люксембург
Ісландія Ісландія
Норвегія Норвегія
Ізраїль Ізраїль

Резюме[ред. | ред. код]

   Переможці семи груп, а також команди, що посіли другі місця у Групах 1–6 виходили до фінальної частини Чемпіонату світу 1982
   Решта команд відбіркоий турнір не подолала
Група 1 Група 2 Група 3 Група 4 Група 5 Група 6 Група 7
ФРН
ФРН
Бельгія
Бельгія
СРСР
СРСР
Угорщина
Угорщина
Югославія
Югославія
Шотландія
Шотландія
Польща
Польща
Австрія
Австрія
Франція
Франція
Чехословаччина
Чехословаччина
Англія
Англія
Італія
Італія
Північна Ірландія
Північна Ірландія
НДР
НДР
Болгарія
Болгарія
Албанія
Албанія
Фінляндія
Фінляндія
Ірландія
Ірландія
Нідерланди
Нідерланди
Кіпр
Кіпр
Уельс
Уельс
Ісландія
Ісландія
Туреччина
Туреччина
Румунія
Румунія
Швейцарія
Швейцарія
Норвегія
Норвегія
Данія
Данія
Греція
Греція
Люксембург
Люксембург
Швеція
Швеція
Португалія
Португалія
Ізраїль
Ізраїль
Мальта
Мальта

Групи[ред. | ред. код]

Група 1[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 ФРН ФРН 16 8 8 0 0 33 3 +30
2 Австрія Австрія 11 8 5 1 2 16 6 +10
3 Болгарія Болгарія 9 8 4 1 3 11 10 +1
4 Албанія Албанія 2 8 1 0 7 4 22 −18
5 Фінляндія Фінляндія 2 8 1 0 7 4 27 −23




15 листопада 1980
Австрія Австрія 5–0 Албанія Албанія
Протокол
Пратерштадіон, Відень
Глядачів: 31,000

3 грудня 1980
Болгарія Болгарія 1–3 ФРН ФРН
Протокол
Васил Левський, Софія
Глядачів: 60,000


1 квітня 1981
Албанія Албанія 0–2 ФРН ФРН
Протокол
Шустер Гол 9'71'

29 квітня 1981
ФРН ФРН 2–0 Австрія Австрія
Протокол


24 травня 1981
Фінляндія Фінляндія 0–4 ФРН ФРН
Протокол
Брігель Гол 26'
Фішер Гол 37'80'
Кальц Гол 40'

28 травня 1981
Австрія Австрія 2–0 Болгарія Болгарія
Протокол
Пратерштадіон, Відень
Глядачів: 55,000

17 червня 1981
Австрія Австрія 5–1 Фінляндія Фінляндія
Протокол
ЛінцерштадіонЛінц
Глядачів: 27,500


23 вересня 1981
ФРН ФРН 7–1 Фінляндія Фінляндія
Фішер Гол 11'
Румменігге Гол 42'60'72'
Брайтнер Гол 54'67'
Дреммлер Гол 83'
Протокол


14 жовтня 1981
Австрія Австрія 1–3 ФРН ФРН
Протокол
Пратерштадіон, Відень
Глядачів: 72,000

11 листопада 1981
Болгарія Болгарія 0–0 Австрія Австрія
Протокол
Васил Левський, Софія
Глядачів: 55,000

18 листопада 1981
ФРН ФРН 8–0 Албанія Албанія
Протокол

22 листопада 1981
ФРН ФРН 4–0 Болгарія Болгарія
Протокол

ФРН і Австрія кваліфікувалися.

Група 2[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 Бельгія Бельгія 11 8 5 1 2 12 9 +3
2 Франція Франція 10 8 5 0 3 20 8 +12
3 Ірландія Ірландія 10 8 4 2 2 17 11 +6
4 Нідерланди Нідерланди 9 8 4 1 3 11 7 +4
5 Кіпр Кіпр 0 8 0 0 8 4 29 −25
26 березня 1980
Кіпр Кіпр 2 – 3 Ірландія Ірландія
Протокол
Макаріо, Нікосія
Глядачів: 10,000


11 жовтня 1980
Кіпр Кіпр 0 – 7 Франція Франція
Протокол
Лякомб Гол 4'
Платіні Гол 14'23'
Ларьо Гол 40' (пен.)76' (пен.)
Сікс Гол 82'
Zimako Гол 87'
Циріон, Лімасол
Глядачів: 15,000

15 жовтня 1980
Ірландія Ірландія 1 – 1 Бельгія Бельгія
Протокол
Ленсдаун Роуд, Дублін
Глядачів: 40,000

28 жовтня 1980
Франція Франція 2 – 0 Ірландія Ірландія
Протокол
Парк де Пренс, Париж
Глядачів: 44,800

19 листопада 1980
Бельгія Бельгія 1 – 0 Нідерланди Нідерланди
Протокол

19 листопада 1980
Ірландія Ірландія 6 – 0 Кіпр Кіпр
Протокол
Ленсдаун Роуд, Дублін
Глядачів: 25,000

21 грудня 1980
Кіпр Кіпр 0 – 2 Бельгія Бельгія
Протокол
Макаріо, Нікосія
Глядачів: 6,000



25 березня 1981
Нідерланди Нідерланди 1 – 0 Франція Франція
Мюрен Гол 47'
Протокол
Феєнорд, Роттердам
Глядачів: 58,000

25 березня 1981
Бельгія Бельгія 1 – 0 Ірландія Ірландія
Протокол

29 квітня 1981
Кіпр Кіпр 0 – 1 Нідерланди Нідерланди
Протокол
Макаріо, Нікосія
Глядачів: 7,500

29 квітня 1981
Франція Франція 3 – 2 Бельгія Бельгія
Солер Гол 14'31'
Сікс Гол 26'
Протокол
Парк де Пренс, Париж
Глядачів: 44,954



14 жовтня 1981
Нідерланди Нідерланди 3 – 0 Бельгія Бельгія
Протокол
Феєнорд, Роттердам
Глядачів: 56,000


18 листопада 1981
Франція Франція 2 – 0 Нідерланди Нідерланди
Протокол
Парк де Пренс, Париж
Глядачів: 44,884

5 грудня 1981
Франція Франція 4 – 0 Кіпр Кіпр
Рошто Гол 25'
Лякомб Гол 29'82'
Женгіні Гол 86'
Протокол
Парк де Пренс, Париж
Глядачів: 43,437

Бельгія і Франція кваліфікувалися.

Група 3[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 СРСР СРСР 14 8 6 2 0 20 2 +18
2 Чехословаччина Чехословаччина 10 8 4 2 2 15 6 +9
3 Уельс Уельс 10 8 4 2 2 12 7 +5
4 Ісландія Ісландія 6 8 2 2 4 10 21 −11
5 Туреччина Туреччина 0 8 0 0 8 1 22 −21
2 червня 1980
Ісландія Ісландія 0 – 4 Уельс Уельс
Протокол
Волш Гол 45'75'
Джайлс Гол 53'
Флінн Гол 61' (пен.)



15 жовтня 1980
СРСР СРСР 5 – 0 Ісландія Ісландія
Протокол
ім. Леніна, Москва
Глядачів: 21,000
15 жовтня 1980
Уельс Уельс 4 – 0 Туреччина Туреччина
Флінн Гол 19'
Л. Джеймс Гол 37' (пен.)85'
Волш Гол 79'
Протокол
Нініан Парк, Кардіфф
Глядачів: 11,770

19 листопада 1980
Уельс Уельс 1 – 0 Чехословаччина Чехословаччина
Протокол
Нініан Парк, Кардіфф
Глядачів: 20,175


25 березня 1981
Туреччина Туреччина 0 – 1 Уельс Уельс
Протокол
19 травня, Анкара
Глядачів: 35,000



30 травня 1981
Уельс Уельс 0 – 0 СРСР СРСР
Протокол


23 вересня 1981
СРСР СРСР 4 – 0 Туреччина Туреччина
Протокол
ім. Леніна, Москва
Глядачів: 41,500

7 жовтня 1981
Туреччина Туреччина 0 – 3 СРСР СРСР
Протокол
Шенгелія Гол 17'
Блохін Гол 38'54'
Ізмір-Ататюрк, Ізмір
Глядачів: 62,125

14 жовтня 1981
Уельс Уельс 2 – 2 Ісландія Ісландія
Протокол
Ветч Філд, Суонсі
Глядачів: 19,783

28 жовтня 1981
СРСР СРСР 2 – 0 Чехословаччина Чехословаччина
Шенгелія Гол 28'46'
Протокол
Динамо, Тбілісі
Глядачів: 75,000

18 листопада 1981
СРСР СРСР 3 – 0 Уельс Уельс
Протокол
Динамо, Тбілісі
Глядачів: 80,000

29 листопада 1981
Чехословаччина Чехословаччина 1 – 1 СРСР СРСР
Протокол

СРСР і Чехословаччина кваліфікувалися.

Група 4[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 Угорщина Угорщина 10 8 4 2 2 13 8 +5
2 Англія Англія 9 8 4 1 3 13 8 +5
3 Румунія Румунія 8 8 2 4 2 5 5 0
4 Швейцарія Швейцарія 7 8 2 3 3 9 12 −3
5 Норвегія Норвегія 6 8 2 2 4 8 15 −7
10 вересня 1980
Англія Англія 4 – 0 Норвегія Норвегія
Протокол
Вемблі, Лондон
Глядачів: 48,200

24 вересня 1980
Норвегія Норвегія 1 – 1 Румунія Румунія
Протокол
Уллевол, Осло
Глядачів: 22,350

15 жовтня 1980
Румунія Румунія 2 – 1 Англія Англія
Протокол
23 серпня, Бухарест
Глядачів: 75,000

29 жовтня 1980
Швейцарія Швейцарія 1 – 2 Норвегія Норвегія
Протокол
Ванкдорф, Берн
Глядачів: 14,000

19 листопада 1980
Англія Англія 2 – 1 Швейцарія Швейцарія
Протокол
Вемблі, Лондон
Глядачів: 70,000

28 квітня 1981
Швейцарія Швейцарія 2 – 2 Угорщина Угорщина
Сульсер Гол 32'47'
Протокол
Алльменд, Люцерн
Глядачів: 17,000

29 квітня 1981
Англія Англія 0 – 0 Румунія Румунія
Протокол
Вемблі, Лондон
Глядачів: 62,500

13 травня 1981
Угорщина Угорщина 1 – 0 Румунія Румунія
Протокол
Непстадіон, Будапешт
Глядачів: 68,000

20 травня 1981
Норвегія Норвегія 1 – 2 Угорщина Угорщина
Протокол
Л. Кішш Гол 78'79'
Уллевол, Осло
Глядачів: 28,000


3 червня 1981
Румунія Румунія 1 – 0 Норвегія Норвегія
Протокол
23 серпня, Бухарест
Глядачів: 65,000

6 червня 1981
Угорщина Угорщина 1 – 3 Англія Англія
Протокол
Брукінг Гол 19'60'
Кіган Гол 73' (пен.)
Непстадіон, Будапешт
Глядачів: 68,000

17 червня 1981
Норвегія Норвегія 1 – 1 Швейцарія Швейцарія
Протокол
Уллевол, Осло
Глядачів: 18,022

9 вересня 1981
Норвегія Норвегія 2 – 1 Англія Англія
Протокол
Уллевол, Осло
Глядачів: 28,500

23 вересня 1981
Румунія Румунія 0 – 0 Угорщина Угорщина
Протокол
23 серпня, Бухарест
Глядачів: 70,000

10 жовтня 1981
Румунія Румунія 1 – 2 Швейцарія Швейцарія
Балач Гол 56'
Протокол
Заппа Гол 68'
Лютi Гол 75'
23 серпня, Бухарест
Глядачів: 55,000

14 жовтня 1981
Угорщина Угорщина 3 – 0 Швейцарія Швейцарія
Нілаші Гол 23'50'
Фазекаш Гол 59'
Протокол
Непстадіон, Будапешт
Глядачів: 75,000

31 жовтня 1981
Угорщина Угорщина 4 – 1 Норвегія Норвегія
Протокол
Лунд Гол 35'
Непстадіон, Будапешт
Глядачів: 68,000

11 листопада 1981
Швейцарія Швейцарія 0 – 0 Румунія Румунія
Протокол
Ванкдорф, Берн
Глядачів: 16,000

18 листопада 1981
Англія Англія 1 – 0 Угорщина Угорщина
Протокол
Вемблі, Лондон
Глядачів: 92,000

Угорщина та Англія кваліфікувалися.

Група 5[ред. | ред. код]

Місце Команда О Pld В Н П Г+ Г- РГ
1 Югославія Югославія 13 8 6 1 1 22 7 +15
2 Італія Італія 12 8 5 2 1 12 5 +7
3 Данія Данія 8 8 4 0 4 14 11 +3
4 Греція Греція 7 8 3 1 4 10 13 −3
5 Люксембург Люксембург 0 8 0 0 8 1 23 −22

27 вересня 1980
Югославія Югославія 2 – 1 Данія Данія
Протокол
Бежиград, Любляна
Глядачів: 20,000


15 жовтня 1980
Данія Данія 0 – 1 Греція Греція
Протокол
Куїс Гол 50'
Паркен, Копенгаген
Глядачів: 45,700

1 листопада 1980
Італія Італія 2 – 0 Данія Данія
Граціані Гол 7'51'
Протокол
Олімпіко, Рим
Глядачів: 49,400

15 листопада 1980
Італія Італія 2 – 0 Югославія Югославія
Протокол
Вітторіо Поццо, Турин
Глядачів: 50,677

19 листопада 1980
Данія Данія 4 – 0 Люксембург Люксембург
Протокол
Паркен, Копенгаген
Глядачів: 10,500

6 грудня 1980
Греція Греція 0 – 2 Італія Італія
Протокол
Леофорос, Афіни
Глядачів: 25,000

28 січня 1981
Греція Греція 2 – 0 Люксембург Люксембург
Протокол
Харілау, Салоніки
Глядачів: 14,000

11 березня 1981
Люксембург Люксембург 0 – 2 Греція Греція
Протокол

29 квітня 1981
Югославія Югославія 5 – 1 Греція Греція
[1]
Полюд, Спліт
Глядачів: 45,000


3 червня 1981
Данія Данія 3 – 1 Італія Італія
Протокол
Паркен, Копенгаген
Глядачів: 36,300

9 вересня 1981
Данія Данія 1 – 2 Югославія Югославія
Протокол
Паркен, Копенгаген
Глядачів: 48,400

14 жовтня 1981
Греція Греція 2 – 3 Данія Данія
Протокол
Харілау, Салоніки
Глядачів: 18,000


14 листопада 1981
Італія Італія 1 – 1 Греція Греція
Конті Гол 61'
Протокол
Куїс Гол 87'
Вітторіо Поццо, Турин
Глядачів: 39,670


29 листопада 1981
Греція Греція 1 – 2 Югославія Югославія
Протокол
Караїскакіс, Пірей
Глядачів: 11,595

5 грудня 1981
Італія Італія 1 – 0 Люксембург Люксембург
Протокол
Сан-Паоло, Неаполь
Глядачів: 49,247

Югославія та Італія кваліфікувалися.

Група 6[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 Шотландія Шотландія 11 8 4 3 1 9 4 +5
2 Північна Ірландія Північна Ірландія 9 8 3 3 2 6 3 +3
3 Швеція Швеція 8 8 3 2 3 7 8 −1
4 Португалія Португалія 7 8 3 1 4 8 11 −3
5 Ізраїль Ізраїль 5 8 1 3 4 6 10 −4
26 березня 1980
Ізраїль Ізраїль 0 – 0 Північна Ірландія Північна Ірландія
Repoet
Рамат-Ган, Рамат-Ган
Глядачів: 40,000

18 червня 1980
Швеція Швеція 1 – 1 Ізраїль Ізраїль
Report
Дамті Гол 80'
Росунда, Стокгольм
Глядачів: 39,831

10 вересня 1980
Швеція Швеція 0 – 1 Шотландія Шотландія
Report
Росунда, Стокгольм
Глядачів: 39,831

15 жовтня 1980
Шотландія Шотландія 0 – 0 Португалія Португалія
Report
Гемпден-Парк, Глазго
Глядачів: 60,765

12 листопада 1980
Ізраїль Ізраїль 0 – 0 Швеція Швеція
Report
Рамат-Ган, Рамат-Ган
Глядачів: 45,000

19 листопада 1980
Португалія Португалія 1 – 0 Північна Ірландія Північна Ірландія
Протокол
Да Луж, Лісабон
Глядачів: 60,000

17 грудня 1980
Португалія Португалія 3 – 0 Ізраїль Ізраїль
Коелью Гол 33'72'
Жордан Гол 36'
Протокол
Да Луж, Лісабон
Глядачів: 60,000

25 лютого 1981
Ізраїль Ізраїль 0 – 1 Шотландія Шотландія
Протокол
Рамат-Ган, Рамат-Ган
Глядачів: 45,000


28 квітня 1981
Шотландія Шотландія 3 – 1 Ізраїль Ізраїль
Протокол
Синай Гол 56'
Гемпден-Парк, Глазго
Глядачів: 60,000

3 червня 1981
Швеція Швеція 1 – 0 Північна Ірландія Північна Ірландія
Борг Гол 50' (пен.)
Протокол
Росунда, Стокгольм
Глядачів: 21,431


9 вересня 1981
Шотландія Шотландія 2 – 0 Швеція Швеція
Протокол
Гемпден-Парк, Глазго
Глядачів: 81,511

14 жовтня 1981
Португалія Португалія 1 – 2 Швеція Швеція
Протокол
Да Луж, Лісабон
Глядачів: 75,000

28 жовтня 1981
Ізраїль Ізраїль 4 – 1 Португалія Португалія
Табак Гол 6'18'30'
Дамті Гол 14'
Протокол
Рамат-Ган, Рамат-Ган
Глядачів: 25,000

18 листопада 1981
Португалія Португалія 2 – 1 Шотландія Шотландія
Протокол
Да Луж, Лісабон
Глядачів: 25,000

Шотландія і Північна Ірландія кваліфікувалися.

Група 7[ред. | ред. код]

Місце Команда О І В Н П Г+ Г- РГ
1 Польща Польща 8 4 4 0 0 12 2 +10
2 НДР НДР 4 4 2 0 2 9 6 +3
3 Мальта Мальта 0 4 0 0 4 2 15 −13


2 травня 1981
Польща Польща 1 – 0 НДР НДР
Протокол

10 жовтня 1981
НДР НДР 2 – 3 Польща Польща
Протокол

11 листопада 1981
НДР НДР 5 – 1 Мальта Мальта
Краузе Гол 11'
Штрайх Гол 35'75'
Гойн Гол 71'
Голланд Гол 90' (аг)
Протокол

Польща кваліфікувалася.

Бомбардири[ред. | ред. код]

9 голів
7 голів
6 голів
5 голів
4 голи
3 голи
2 голи
1 гол
1 автогол

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Матч було перервано на 77-ій хвилині через кидання з трибун каміння на поле. Згодом ФІФА присудило перемогу Польщі.(англ.)

Посилання[ред. | ред. код]