Чемпіонат світу з футболу 2002 (кваліфікаційний раунд, КАФ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У цій статті представлені подробиці відбіркового турніру чемпіонату світу з футболу 2002 року в африканській континентальній зоні (КАФ). Огляд відбіркового турніру представлений у статті Чемпіонат світу з футболу 2002 (кваліфікаційний раунд).

51 країна КАФ із 53-ох подала заявки на участь у ЧС-2002. Нігер Нігер и Коморські Острови Коморські Острови не брали участі, Бурунді Бурунді знялися до жеребкування. Африканська континентальна зона отримала 5 (із 32) путівок до фінального турніру.

Кваліфікаційний раунд був зіграний у 2 етапи:

  • Перший етап: 50 країн розбиті на 5 пулів по 5 пар. Команди в кожній парі за 2-матчевою системою (вдома та на виїзді) визначають учасників фінального етапу.
  • Фінальний етап: 25 країн розбиті на 5 груп по 5 команд у кожній. Команди грають кожна з кожною 2 матчі (вдома та на виїзді). Переможці груп отримують путівки.

Перший етап[ред. | ред. код]

Пул A[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Мавританія Мавританія 1:5 Туніс Туніс 1:2 0:3
Гвінея-Бісау Гвінея-Бісау 0:3 Того Того 0:0 0:3
Кабо-Верде Кабо-Верде 0:2 Алжир Алжир 0:0 0:2
Бенін Бенін 1:2 Сенегал Сенегал 1:1 0:1
Гамбія Гамбія 0:3 Марокко Марокко 0:1 0:2

Пул В[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Мадагаскар Мадагаскар 2:1 Габон Габон 2:0 0:1
Ботсвана Ботсвана 0:2 Замбія Замбія 0:1 0:1
Есватіні Есватіні 1:8 Ангола Ангола 0:1 1:7
Лесото Лесото 0:3 ПАР ПАР 0:2 0:1
Судан Судан 2:2(ч) Мозамбік Мозамбік 1:0 1:2

Пул С[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Сан-Томе і Принсіпі Сан-Томе і Принсіпі 2:4 Сьєрра-Леоне Сьєрра-Леоне 2:0 0:4
Центральноафриканська Республіка Центральноафриканська Республіка 1:4 Зімбабве Зімбабве 0:1 1:3
Руанда Руанда 2:4 Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар 2:2 0:2
Екваторіальна Гвінея Екваторіальна Гвінея 2:5 Республіка Конго Конго 1:3 1:2
Лівія Лівія 4:3 Малі Малі 3:0 1:3

Пул D[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Джибуті Джибуті 2:10 ДР Конго ДР Конго 1:1 1:9
Сейшельські Острови Сейшельські Острови 1:4 Намібія Намібія 1:1 0:3
Еритрея Еритрея 0:4 Нігерія Нігерія 0:0 0:4
Сомалі Сомалі 0:6 Камерун Камерун 0:3 0:3
Маврикій Маврикій 2:6 Єгипет Єгипет 0:2 2:4

Пул Е[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Малаві Малаві 2:0 Кенія Кенія 2:0 0:0
Танзанія Танзанія 2:4 Гана Гана 0:1 2:3
Уганда Уганда 4:7 Гвінея Гвінея 4:4 0:3
Ефіопія Ефіопія 2:4 Буркіна-Фасо Буркіна-Фасо 2:1 0:3
Чад Чад 0:1 Ліберія Ліберія 0:1 0:0

Фінальний етап[ред. | ред. код]

Група А[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П МЗ МП РМ О
1. Камерун Камерун 8 6 1 1 14 4 +10 19
2. Ангола Ангола 8 3 4 1 11 9 +2 13
3. Замбія Замбія 8 3 2 3 14 11 +3 11
4. Того Того 8 2 3 3 10 13 −3 9
5. Лівія Лівія 8 0 2 6 7 19 −12 2
Камерун Ангола Замбія Того Лівія
Камерун Камерун 3:0 1:0 2:0 1:0
Ангола Ангола 2:0 2:1 1:1 3:1
Замбія Замбія 2:2 1:1 2:0 2:0
Того Того 0:2 1:1 3:2 2:0
Лівія Лівія 0:3 1:1 2:4 3:3

Група В[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П МЗ МП РМ О
1. Нігерія Нігерія 8 5 1 2 15 3 +12 16
2. Ліберія Ліберія 8 5 0 3 10 8 +2 15
3. Судан Судан 8 4 0 4 8 10 −2 12
4. Гана Гана 8 3 2 3 10 9 +1 11
5. Сьєрра-Леоне Сьєрра-Леоне 8 1 1 6 2 15 −13 4
Нігерія Ліберія Судан Гана Сьєрра-Леоне
Нігерія Нігерія 2:0 3:0 3:0 2:0
Ліберія Ліберія 2:1 2:0 1:2 1:0
Судан Судан 0:4 2:0 1:0 3:0
Гана Гана 0:0 1:3 1:0 5:0
Сьєрра-Леоне Сьєрра-Леоне 1:0 0:1 0:2 1:1

Група C[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П МЗ МП РМ О
1. Сенегал Сенегал 8 4 3 1 14 2 +12 15
2. Марокко Марокко 8 4 3 1 8 3 +5 15
3. Єгипет Єгипет 8 3 4 1 16 7 +9 13
4. Алжир Алжир 8 2 2 4 11 14 −3 8
5. Намібія Намібія 8 0 2 6 3 26 −23 2
Сенегал Марокко Єгипет Алжир Намібія
Сенегал Сенегал 1:0 0:0 3:0 4:0
Марокко Марокко 0:0 1:0 2:1 4:0
Єгипет Єгипет 1:0 0:0 5:2 8:2
Алжир Алжир 1:1 1:2 1:1 1:0
Намібія Намібія 0:5 0:0 1:1 0:4

Група D[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П МЗ МП РМ О
1. Туніс Туніс 8 6 2 0 23 4 +19 20
2. Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар 8 4 3 1 18 8 +10 15
3. ДР Конго ДР Конго 8 3 1 4 7 16 −9 10
4. Мадагаскар Мадагаскар 8 2 0 6 5 15 −10 6
5. Республіка Конго Республіка Конго 8 1 2 5 5 15 −10 5
Туніс Кот-д'Івуар ДР Конго Мадагаскар Республіка Конго
Туніс Туніс 1:1 6:0 1:0 6:0
Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар 2:2 1:2 6:0 2:0
ДР Конго ДР Конго 0:3 1:2 1:0 2:0
Мадагаскар Мадагаскар 0:2 1:3 3:0 1:0
Республіка Конго Республіка Конго 1:2 1:1 1:1 2:0

Група E[ред. | ред. код]

М Команда І В Н П МЗ МП РМ О
1. ПАР ПАР 6 5 1 0 10 3 +7 16
2. Зімбабве Зімбабве 6 4 0 2 7 5 +2 12
3. Буркіна-Фасо Буркіна-Фасо 6 1 2 3 7 8 −1 5
4. Малаві Малаві 6 0 1 5 4 12 −8 1
5. Гвінея Гвінея 0 0 0 0 0 0 0 0
ПАР Зімбабве Буркіна-Фасо Малаві Гвінея
ПАР ПАР 2:1 1:0 2:0
Зімбабве Зімбабве 0:2 1:0 2:0
Буркіна-Фасо Буркіна-Фасо 1:1 1:2 4:2
Малаві Малаві 1:2 0:1 1:1
Гвінея Гвінея

Гвінея Гвінея була дискваліфікована ФІФА, так як їхня футбольна асоціація була замінена за політичними причинами. Результати матчів із її участю були анульовані.

Кваліфіковані збірні[ред. | ред. код]

Збірна Кваліфікована Дата кваліфікації Участь у фінальному турнірі
Камерун Камерун Переможці групи А 1 липня 2001 4 (1982, 1990, 1994, 1998)
Нігерія Нігерія Переможці групи В 29 липня 2001 2 (1994, 1998)
Сенегал Сенегал Переможці групи С 21 липня 2001 0 (дебют)
Туніс Туніс Переможці групи D 15 липня 2001 2 (1978, 1998)
ПАР ПАР Переможці групи Е 1 липня 2001 1 (1998)

Джерела[ред. | ред. код]