Ченстоховський трамвай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tramwaje w Częstochowie
Ченстоховський трамвай
Трамвай PESA Twist
Країна Польща Польща
Місто Ченстохова
Дата відкриття 8 березня 1959 — електричний трамвай
Довжина маршрутів 33,4 км
Живлення контактна мережа
Колія 1435 мм
Кількість маршрутів 3
Кількість депо 1
Кількість вагонів 55
Типи вагонів Konstal 105Na (48)
PESA Twist (7)
Вартість проїзду 3,00 зл.
Експлуатуюча організація МПК «Ченстохова»
Сайт mpk.czest.pl
Ченстоховський трамвай у Вікісховищі?

Трамваї у Ченстоховій — мережа трамваю, що працює у місті Ченстохова.

Коротка історія[ред.ред. код]

Перший проект побудови у місті електричного трамваю датується ще 1903 роком. Тоді було оголошено конкурс на будівництво у місті електричного трамваю. Мало бути 3 лінії трамваю, які б починалися від площі Новий Ринок (тепер площа Дашинського) та прямували до заводу Мотте (лінія 1), до Ясної Гури з відгалуженням до вокзалу, вулиці 1 Травня та цвинтаря Св.Роха (лінія 2), вулиці Варшавської на Кулє (лінія 3).

Sieć tramwajowa w Częstochowie.svg

1908 року було висунуто ще один проект, що передбачав вибір між будівництвом кінного та електричного трамваю. Обидва проекти було відхилено. В міжвоєнну добу далі проектів справа також не пішла, а 1928 року у місті запроваджено автобусний рух.

В повоєнну добу вкотре постало питання про будівництво в місті трамвайної лінії, що активізувався 1951 року. І от вже 1955 року розпочалося будівництво трамваю у місті. Рух планували відкрити вже 1956 року, але через фінансові труднощі перший трамвай вулицями міста проїхав лише 8 березня 1959 року. Так почалася історія наймолодшої насьогодні трамвайної системи Польщі.

Перша лінія довжиною 7,1 км пролягала алеєю Армії Крайової, вулицями Костюшка, Незалежності, алеєю Покою до Куцеліна. 29 липня 1959 року відкрито лінію протяжністю 1,5 км вулицею Лукасінського до Старого Ракова (закрита 1 вересня 1971 року). У 1959-60 роках було висунуто проект будівництва вмісті ряду нових ліній, але ці плани реалізовано не було. Щоправда 15 січня 1971 року першу лінію трохи подовжили на північ.

Останнє насьогодні розширення мережі відбулося 16 січня 1984 року, коли лінію було подовжено на масив Полноч до вулиці Фєльдорфа.

2006 року було оголошено проект будівництва нової лінії у місті - вона має пролягати в бік районів Вжосвовяк та Блешно до стадіона Ракув-Ченстохова вулицями Ягеллонською, Оркана, алеєю 11 Листопада, Єсенньою та Раківською до кінцевої в районі вулиці Заріцької. Планується збудувати нову лінію до 2012 року. Також для обслугвоування нової лінії залпановано придбати 7 низькопідлогових трамваїв.


Маршрути[ред.ред. код]

  • №1 Фєльдорфа-Ніла — Куцелін Шпиталь
  • №2 Фєльдорфа-Ніла — Raków Dworzec PKP
  • №3 Фєльдорфа-Ніла — Stadion Raków

Посилання[ред.ред. код]