Червене вино (фестиваль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Червене вино» — щорічний (від 1996 року) фестиваль вина, що проходить у місті Мукачеві (Закарпатська область) напередодні Старого Нового року і дня святого Василя.

Про фестиваль[ред. | ред. код]

У мукачівському фестивалі «Червене вино» беруть участь як приватні винороби, так і знані фірми, що презентують вина під власними торговельними марками.

На заході пропонується вино біле, червоне, рожеве; гаряче та холодне; з корицею та медом; з пляшки, бочечки, діжки, термоса.

Найкращих серед виноробів-аматорів визначає журі, яке складається з висококваліфікованих фахівців виноробства. Найсмачніші вина визначаються у номінаціях — найкраще червоне, біле та десертне вино.

З історії фестивалю[ред. | ред. код]

Фестиваль «Червене вино» в Мукачеві був започаткований 1996 року.

У 2008 році гостями фестивалю були тодішній Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорщини Ласло Шойом — відтак, подія широко висвітлювалась у загальнодержавних і міжнародних ЗМІ.

У 2010 році фестиваль відвідали понад 50 тисяч гостей[1], що дозволяє зараховувати його до числа наймасовіших винних фестивалів в Україні. Також у 2010 році закарпатський рок-гурт Rock-H вперше презентував на відкритті фестивалю свою пісню "Вінко червеноє" [2], яка стала неофіційним гімном фестивалю.

У 2016 році фестиваль відбувся 13-17 січня у міському парку "Перемога".

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]