Червона степова порода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Червона степова порода
Країна Україна (кінець 18 - початок 19 століть)
Маса бугаїв — 800 - 1000 кг,
корів — 450 - 550 кг
Колір червоний різних відтінків

Червона степова порода — порода великої рогатої худоби молочного напряму, створена в Україні у 19 столітті шляхом складного схрещування місцевої худоби з іншими породами. Свою назву вона отримала в 1939 році.

Схрещування розпочалося після заселення наприкінці 18 — початку 19 століть південних областей України. Переселенці завозили сюди худобу різних порід: сіру українську, великоруську, червону остфрисландську та інші, їх схрещували між собою, з наступним добором за молочністю й червоною мастю.. Згодом почали відбирати худобу червоної масті, яка добре пристосовної до місцевих умов. Наприкінці 19 — початку 20 століть відбувалося повторне схрещування червоної остфрисландської породи з ангельнською (англерською), вільстермаршською, симентальською та іншими породами. Найбільший вплив при повторному схрещуванні мала ангельнська порода.

Опис[ред.ред. код]

Масть червона, трапляються тварини з білими плямами на нижній частині тулуба, голові, кінцівках. У бугаїв, як правило, масть темніша, ніж у корів. Зустрічаються тварини з білими плямами переважно на вим'ї, грудях і голові.

Конституція тварин червоної степової породи переважно ніжна, суха, кістяк легкий і міцний, живіт великий, об'ємистий, вим'я добре розвинуте, дійки середнього розміру.

Жива вага корів 450 — 550 кг, бугаїв — 700–1000 кг. Середньорічний надій становить 3000 — 3800 кг молока жирністю 3,7 — 3,8%, на племінних фермах — 4000—4600 кг, рекорд — 12 500 кг. М'ясна продуктивність червоної степової худоби невелика.

Тварини червоної степової породи витривалі, мають добру відтворювальну здатність та відзначаються довголіттям.

Поширення[ред.ред. код]

Червону степову породу тепер розводять у 9 південних областях України та в Криму. Виведено чотири внутріпородних зональних типи: запорізький, донецький, кримський і дніпропетровський.

В Україні на неї приходиться третина корів молочних порід і вона посідає друге місце після чорно-рябої.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]