Червоновуха черепаха прикрашена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
'
Червоновуха черепаха прикрашена
Червоновуха черепаха прикрашена
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Рід: Червоновухі черепахи
Вид: Червоновуха черепаха прикрашена
Біноміальна назва
Barbour & Carr, 1940
Синоніми
Pseudemys decorata
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trachemys decorata
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trachemys decorata
EOL logo.svg EOL: 790442
ITIS logo.svg ITIS: 551945
IUCN logo.svg МСОП: 22019
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 365623
Fossilworks: 121580

Червоновуха черепаха прикрашена (Trachemys decorata) — вид черепах з роду Червоновухі черепахи родини Прісноводні черепахи. Інша назва «еспаньольська черепаха».

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 30—34,1 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова невелика. Шия досить довга. Карапакс подовжений, еліптичної форми, з невеликим медіальним кілем. У самців довгі кігті на передніх лапах, трохи увігнутий пластрон, товстий довгий хвіст. Кінцівки наділені розвиненими плавальними перетинками.

На сірій голові присутні декілька жовтих смуг з темною облямівкою і широка жовто—зеленою смуга. Колір карапаксу коливається від сірого до коричневого з малюнком з помаранчевих ліній й кіл у молодих черепах. Пластрон жовто—кремового забарвлення з плямами. Кінцівки і хвіст сірувато—зелені або коричневі, також зі світлими смугами.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє невеликі водойми з м'яким дном і рясною рослинністю, з прісною і солонуватою водою. Значний час проводить у воді. Часто гріється на сонці. Харчується рибою, ракоподібними, комахами, іноді водними рослинами.

Розмножуватися може увесь рік. При паруванні самець пливе перед самицею задом наперед і лоскоче своїми довгими кігтями її мордочку. Яйця зазвичай відкладаються з квітня по липень. У кладці 6—18 яєць. Протягом року може бути від 1 до 4 кладок. Яйця білі, подовжені, розміром 35—47 мм завдовжки і 20—25 мм в діаметрі. Інкубаційний період триває 61—80 днів за температури 30 °C. Новонароджені черепашата яскраво забарвлені і мають розмір карапаксу 30—40 мм.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає на о. Гаїті: від крайнього заходу півострова Тібурон і по долині від Порт-о-Пренса і берегів озера Соматр на схід через озеро Енрікильо до затоки Нейба.

Джерела[ред.ред. код]

  • Schwartz,A. & Henderson,R.W. 1991. Amphibians and Reptiles of the West Indies. University of Florida Press, Gainesville, 720 pp.
  • Geißler, L. 2008. Herpetologische Beobachtungen auf der Halbinsel Barahona, Dominikanische Republik. Elaphe 16 (1): 48-52