Черга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чергу до притулку в Новому Орлеані після урагану Катріна

Черга — послідовність в групі людей, які стали один за одним для одержання або здійснення чого-небудь (наприклад, можливості зробити покупку в магазині, надання житлової площі і т.д.). Жива черга — порядок розташування, що потребує особистої присутності всіх тих, хто чекає чого-небудь. Існують різні види організації черг: від фактичної, до послідовності імен, що записана в комп'ютері.

Черги за дефіцитними товарами були типовими в повсякденному житті радянського населення.

У радянському соціумі черга існувала у фізичному вимірі — черги у магазинах на придбання харчових продуктів, деяких непродовольчих товарів, отримання послуг, і у віртуальному — списки на отримання житла, на право придбання автомобіля та побутової техніки.[1] Тому кожен радянський громадянин одночасно і постійно протягом життя перебував у кількох чергах, фактично завжди існуючи в стані очікування.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Економічна історія України: Історико-економічне дослідження: в 2 т. / [ред. рада: В. М. Литвин (голова), Г. В. Боряк, В. М. Геєць та ін.; відп. ред. В. А. Смолій; авт. кол.: Т. А. Балабушевич, В. Д. Баран, В. К. Баран та ін.]. НАН України. Інститут історії України. — К.: Ніка-Центр, 2011. — Т.2. — 608 с. ISBN 978-966-521-571-4, ISBN 978-966-521-573-8 (Том 2)

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]