Черепаха Гамільтона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Черепаха Гамільтона
Черепаха Гамільтона
Черепаха Гамільтона
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Азійські прісноводні черепахи
Рід: Ставкова плямиста черепаха
(Gray, 1856)
Вид: Черепаха Гамільтона
Geoclemys hamiltonii
(Gray, 1830)
Синоніми
Emys hamiltonii
Emys guttata
Emys picquotii
Melanochelys pictus
Clemmys palaeindica
Посилання
Вікісховище: Geoclemys hamiltonii
Віківиди: Geoclemys hamiltonii
EOL: 794280
ITIS: 551918
МСОП: 9029
NCBI: 260639
Fossilworks: 373847

Черепаха Гамільтона (Geoclemys hamiltonii) — єдиний вид черепах роду Ставкова плямиста черепаха родини Азійські прісноводні черепахи. Отримала назву на честь шотландського натураліста Френсіса Б'юкинена-Гамільтона. Інші назви «чорна ставкова черепаха», «пакистанська плямиста черепаха».

Загальна довжина карапаксу досягає 35—39 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова велика. Нижня щелепа трохи більша за верхню. Потилиця піднята догори. Карапакса подовжений, куполоподібний, з 3 кілями. Кілі більш високі у молодих черепах. Поверхня кілів поділена за зубці відповідно до щитків. Пластрон великий, у задній частині звужений. У центральній частині пластрона є поглиблення. Пальці на лапах короткі. Кінцівки наділені розвиненими плавальними перетинками. Хвіст короткий.

Голова чорна або темно-коричнева. Карапакс чорний з великою кількістю світлих плям (білих, жовтуватих, кремових). Пластрон темним з білими плямами і смугами. Шкіра сіра з великою кількістю дрібних світлих цяток, які крупніше на морді. Кінцівки чорні або темно-коричневі. Хвіст темного забарвлення з жовтими або білими смугами.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє великі річки та лісові ставки, озера з рясним водною рослинністю. Харчується равликами, іншими безхребетними, рибою, земноводними, зрідка водоростями.

Самиця з травня по жовтень відкладає від 26 до 36 яєць довгастої або овальної форми (41—45 x 25-37 мм). У природі за сезон буває до 2 кладок. У неволі може бути до 3 кладок по 9—22 яйця. Інкубаційний період триває 74 дня. Довжина новонароджених черепашенят становить 35—37 мм.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає у басейні річок Інд й Ганг на півдні Пакистану, в Асамі (Індія) і Бангладеш.

Джерела

[ред. | ред. код]