Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені
Т.Г. Шевченка
Країна:  Україна
Тип: Наукова
Назва на честь: Шевченко Тарас Григорович
Розташування Черкаси
Адреса Україна, 18000, м. Черкаси,
вул. Б.Вишневецького, б.8
т.: (0472) 371083
ounb@library.ck.ua
Заснована 11 липня 1899 року
Директор: Дядик Людмила Дмитрівна
Сайт: new.library.ck.ua

Черка́ська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Григоровича Шевченка — бібліотека в місті Черкаси, що належить до системи Міністерства культури і туризму України. Головний заклад у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення Черкаської області, методичний та координаційний обласний центр бібліотек різних систем і відомств, обласне сховище творів друку, депозитарій краєзнавчої літератури, місцевий центр книгообміну і міжбібліотечного абонемента.

Історія[ред. | ред. код]

11 липня 1899 року була відкрита перша публічна бібліотека в місті Черкаси. 1903 року, згідно зі звітом до Черкаської міської ради, фонд бібліотеки нараховував 383 назв книг і періодичних видань в 1628 томах, а вже 1915 року він становив понад 4700 томів[1].

У зв'язку з утворенням Черкаської області, у квітні 1954 року Черкаська міська бібліотека імені Володимира Маяковського реорганізована в обласну бібліотеку із сучасною назвою.

2000 року Черкаській обласній універсальній бібліотеці присвоєно ім'я українського поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Історія Черкаської Обласної бібліотеки. www.library.ck.ua. Архів оригіналу за 7 липня 2013. Процитовано 6 травня 2010. 

Посилання[ред. | ред. код]