Черкаський шовковий комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Черкаський шовковий комбінат
Тип публічне акціонерне товариство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Спеціалізація виробництво тканин
Засновано 8 грудня 1967 рік
Штаб-квартира Черкаси, вул. В’ячеслава Чорновола, буд 170
Ключові особи Голова правління:
Мицик Ніла Петрівна
Співробітники 552 осіб
Сайт silkck.com
Код ЄДРПОУ 00306851

Публічне акціонерне товариство «Черкаський шовковий комбінат» — підприємство легкої промисловості, що знаходиться у місті Черкаси. Спеціалізується на виробництві тканин. Одне з найбільших підприємств даного профілю в Україні.

Історія[ред. | ред. код]

Будівництво комбінату почалося в січні 1965 року. 8 грудня 1967 року було введено в експлуатацію ткацьке виробництва і комбінат випустив перші метри шовкової тканини, з яких і почалася подальша робота комбінату. У 1970 році було введено в дію перший пусковий комплекс фарбувально–обробного виробництва. 27 липня 1971 року на комбінаті були вироблені перші 100 млн метрів тканини. За 47 років підприємством було випущено 2020,1 млн м² тканин. В 90-х роках потужності підприємства становили 91 млн м² готової тканини в рік. На долю комбінату припадало 38 % шовкових тканин, виготовлених в Україні. На комбінаті працювало більше 5 тисяч осіб. Підприємство працювало прибутково, було відоме в усьому світі. 16 березня 1994 року шляхом перетворення суб'єкта підприємницької діяльності орендного підприємств Черкаський шовковий комбінат згідно рішення загальних зборів було засноване акціонерне товариство закритого типу «Черкаський шовковий комбінат». 16 березня 2012 року було перейменовано на публічне акціонерне товариство «Черкаський шовковий комбінат».

Асортимент продукції[ред. | ред. код]

Підприємство випускає готові тканини з хімічних волокон і ниток, змішаних (незмішаних) волокон, штучних і натуральних волокон, в основному або виключно з бавовняними волокнами, в залежності від замовлень споживачів. Це тканини плащові, для речового майна, для наметів, для вишивання, декоративні, жакардові, для столової білизни, підкладкові, меблево-декоративні, сорочкові, для одягу, для спецодягу, платтяні, для церковних обрядів та інші, різноманітних малюнків у відбіленому, гладкофарбованому та набивному (камуфльованому) вигляді, з різними видами оздоблень та просочувань, а саме водовідштовхуюче, маслобрудовідштовхуюче, антибактеріальне, вогнетривке просочування.

Комбінат постійно працює над вдосконаленням та створенням нових сучасних тканин, які відповідають міжнародним стандартам. Комбінат має престижні нагороди: «За найкраще торговельне ім'я та надійне партнерство» та Золотий приз «Європейська нагорода за якість».

Джерела[ред. | ред. код]