Черняєвській ліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Положення Черняєвського лісу на супутниковому фото Пермі
Черняєвській ліс

Черняєвській ліс (рос. Черня́евский лес) — лісопарк, розташований в межі міста Пермі, на території Індустріального і Дзержінського районів [1]. Загальна площа лісопарку за станом на 2003 рік — 689,9 га [2]. Є частиною системи міських лісів Пермі і знаходиться під управлінням Муніципальної установи «Пермський міський лісгосп».

Флора[ред.ред. код]

Основні породи дерев, що виростають в лісі, — сосна звичайна, ялина сибірська, ялиця сибірська. Також представлені береза, вільха і осика. Існують штучні посадки дерев, нетипових дла природи Пермського краю: яблуня сибірська, груша уссурійськая, клен ясенелістний, клен остролістний, черемха Маака і черемха пенсильванська, бузок угорський і інші види.

На полянах виростають понад 50 видів рослин, більшість з них — трав'янисті багаторічники, серед яких є харчові, лікарські, кормові і смітні рослини. 14 видів рослин, що виростають в лісопарку, — рідкісні і потребують охорони.

Фауна[ред.ред. код]

У паркі мешкає безліч видів птахів, раніше мешкали білки, зустрічалися зайці. Але в наш час[Коли?] антропогенну дію погіршив стан рослинного і тваринного світу лісопарку.

В 2005 году МУ «Пермський міський лісгосп» розвісило 80 штучних гнездовій. [3]

ЦПКІВ «Балатово»[ред.ред. код]

На території лісопарку розташований Центральний парк культури і відпочинку «Балатово», заснований 1 лютого 1967 року. Його площу становить 19 га. [4]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Черняевский лес (Энциклопедия пермской области)
  2. Состояние и охрана окружающей среды г. Перми в 2003 г. Справочно-информационные материалы / Муниципальное управление по экологии и природопользованию. Пермь, 2004 г. (PDF)
  3. Состояние и охрана окружающей среды г. Перми в 2005 г. Справочно-информационные материалы / Муниципальное управление по экологии и природопользованию. Пермь, 2006 г. (PDF)
  4. Центральный парк культуры и отдыха «Балатово»