Чернівецька єпархія УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чернівецька єпархія
Успенська церква .Jpg

Катедральний храм

Основна інформація
Країна Україна Україна
Площа 8097 км²
Митрополія Івано-Франківська
Епархіяльне управління Чернівці
Заснована 12 вересня 2017
Катедральний храм Собор Успіння Пресвятої Богородиці
Сан правлячого архієрея єпископ
Єпископ
Правлячий архієрей Йосафат Мощич
з 12 вересня 2017
Ukraine eparchies.png

Черніве́цька єпа́рхія — єпархія Української Греко-Католицької Церкви, що об'єднує громади УГКЦ в Чернівецьій області. Єпархія заснована шляхом виокремлення її території з Коломийсько-Чернівецької єпархії рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, потвердженим папою Франциском 12 вересня 2017 року. Чернівецька єпархія входить до складу Івано-Фраківської митрополії.

Територія[ред.ред. код]

Чернівецька єпархія УГКЦ знаходиться в межах Чернівецької області.

Історія[ред.ред. код]

Спроби створення офіційних структур УГКЦ на Буковині сягають кінця XVIII століття, а перший храм було посвячено 1821 року. Греко-католики Буковини спочатку підпорядковувалися Львівському архиєпископові, а після створення Станіславівської єпархії в 1885 році — Станіславівському єпископові. З приходом комуністичної влади громада була змушена діяти в підпіллі[1].

Після відродження Церкви, 1993 року було створено Коломийсько-Чернівецьку єпархію, виокремивши її територію з Івано-Франківської єпархії, а храм Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях став співкатедральним. В 2006 році було створено Буковинський вікаріат. Коли ж 2011 року було створено Івано-Франківську митрополію, то Коломийсько-Чернівецька єпархія увійшла до її складу[1].

Утворення[ред.ред. код]

12 вересня 2017 року папа Франциск потвердив рішення Синоду єпископів УГКЦ про утворення окремої Чернівецької єпархії і призначення її єпископом Йосафата Мощича, дотеперішнього єпископа-помічника Івано-Франківського[1].

Єпископи[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]