Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

15 березня 1811 року є початком багаторічної історії навчального закладу, коли згідно з розпорядженням Галицького намісництва окружній управі Буковини було повідомлено про створення та обладнання акушерської державної школи в Чернівцях, що іменувалась «Czernowitzer Geburtshilfliches Lehrinstitut».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України за № 526 від 29.05.1997 р. та Розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації за № 407–р від 11.07.1997 р. на базі Чернівецького медичного училища утворено Училище Буковинської державної медичної академії.

Чернівецьке медичне училище Буковинської державної медичної академії рішенням ХІ сесії Чернівецької обласної ради ХХІV скликання від 23.10.2003 р. набуло статусу Чернівецького медичного коледжу Буковинської державної медичної академії.

2 березня 2005 р. за розпорядженням Кабінету Міністрів України Буковинську державну медичну академію реорганізовано в Буковинський державний медичний університет. У зв’язку з цим Чернівецький медичний коледж Буковинської державної медичної академії перейменовується в Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету.

Про визнання коледжу як високопрофесійного закладу середньої медичної освіти свідчить проведення на його базі Всеукраїнської конференції для заступників директорів з навчальної роботи медичних училищ і коледжів України (1998 р.), І Всеукраїнського з’їзду молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів України (1999 р.), обласного семінару заступників директорів з навчальної роботи вищих навчальних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації (2001 р.), І Всеукраїнського конгресу з питань реформування медсестринської освіти (2007 р.).

Чернівецький медичний коледж БДМУ функціонує на засадах комунальної форми власності і підпорядкований Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації.

Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету діє на підставі Статуту, який погоджений з Міністерством охорони здоров’я України від 04.03.2005 р. та Міністерством освіти і науки України від 01.04.2005 р. і затверджений Чернівецькою обласною радою (розпорядження № 58 від 07.04.2005 р.).

Сьогодні в Чернівецькому медичному коледжі БДМУ функціонує 4 медичні відділення, 12 предметних (циклових) комісій. Працюють в коледжі викладачі, які мають відповідну освіту, професійно-практичну підготовку, володіють сучасними методами навчання. Навчально-виховний процес забезпечує висококваліфікований колектив у кількості 110 викладачів. На підставі ліцензії МОН України у Чернівецькому медичному коледжі БДМУ здійснюється підготовка молодших спеціалістів – акушерок, лаборантів медичних, медичних сестер, фельдшерів, медичних сестер-бакалаврів. Чернівецький медичний коледж БДМУ визнаний акредитованим зі спеціальностей: 5.12010101 Лікувальна справа, 5.12010201 Лабораторна діагностика, 5.12010103 Медико-профілактична справа, 5.12010105 Акушерська справа, 5.12010102 Сестринська справа.

Колектив Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету постійно працює над удосконаленням педагогічної та виховної роботи і перспективами подальшого розвитку напряму підготовки є:

- приведення змісту фундаментальної, психолого-педагогічної, методичної, інформаційно-технологічної, практичної підготовки молодших медичних спеціалістів до нових стандартів із змінами, які відбуваються в системі медичної галузі; - розвиток інформаційного забезпечення навчального процесу із системою управління через програму Moodle;

- постійне оновлення оснащення для виконання практичних навичок відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики;

- модернізація традиційних педагогічних та новітніх інформаційних навчальних технологій, а також створення нового покоління дидактичних засобів.

Підготовка педагогічних кадрів за останні п’ять років найбільш успішна, викладачами коледжу захищено і затверджено ВАК України сім кандидатських дисертацій з актуальних тем медицини, біології, філології.

До Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету приймаються громадяни України з повною та базовою загальною середньою освітою, з освітньо-кваліфікаційними рівнем молодший спеціаліст в межах ліцензованого обсягу, у порядку, передбаченому для них.

Матеріально-технічна база коледжу дозволяє здійснювати навчальний процес на сучасному рівні відповідно до вимог державних стандартів освіти підготовки молодших медичних спеціалістів. Чернівецький медичний коледж БДМУ має 4 навчальні корпуси, навчальні кабінети, які передбачені навчальним планом зі спеціальності базуються у 29 лікувально-профілактичних закладах м. Чернівці, які забезпечені сучасним обладнанням.

Площа приміщень, які використовується в навчальному процесі – 13889,12 м² і складається з площ: переданих на баланс коледжу навчальних корпусів та інших будинків – 4408,8 м², через договір позички (безоплатне користування, безстроково) – 388,0 м² крім цього, договір позички (безоплатне користування) – 1149,7 м² терміном на два роки 11 місяців з можливим подальшим продовженням терміну, а також враховані площі, які використовуються відповідно до договорів про співпрацю – 7942,62 м², які знаходяться в спільному користуванні з лікувальними закладами м. Чернівці, які використовуються на підставі наказів МОН України від 508.04.1993 р. № 93 «Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 квітня 1993 р. № 35, МОЗ України від 05.06.1997 р. № 174 «Про затвердження Положення про клінічний лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07 липня 1997 р. № 245/2049. Загальна навчальна площа складає 12674,9 м². Відповідно до документів, які підтверджують забезпечення приміщеннями навчального призначення Чернівецького медичного коледжу БДМУ на балансі знаходяться:

− вул. Червоноармійська, 60 навчально-адміністративний корпус площею 2264,3 м²;

− вул. Червоноармійська, 60 гараж під автомобіль площею 48,3 м²;

− вул. Чорноморська, 2а площею 2096,2 м².

Чернівецьким медичним коледжем Буковинського державного медичного університету укладені наступні договори:

І. Договір оренди приміщення Вузлової клінічної лікарні станції «Чернівці» площею 32,6 м² з 07.07.2010 р. по 05.07.2013 р. (2 роки 364 дні) Цивільний Кодекс ст. 794.

ІІ. Договори позички (безоплатне користування) ст. 827 ЦК на приміщення:

- вул. Червоноармійська,58 навчальний корпус площею 388,0 м² (безстроково)

- вул. Текстильників, 1 відділення спеціальності «сестринська справа» площею 627,5 м² та складські приміщення площею 293,2 м² (на строк 2 роки 11 місяців);

- вул. Текстильників, 1 відділення спеціальності «сестринська справа» площею 467,5 м² (на строк 2 роки 11 місяців);

- вул. Мусорського, 2 Обласна психіатрична лікарня;

- вул. Фастівська, 2 Лікарня швидкої медичної допомоги;

- вул. Головна, 137 Обласна клінічна лікарня.

ІІІ. Договір про спільну діяльність на приміщення:

- вул. Л. Кобилиці, 88 А (ліцей № 2) на строк два роки 11 місяців з можливим подальшим подовженням терміну.

ІV. Договори про співпрацю на приміщення:

- вул. Головна, 129 – міський клінічний пологовий будинок № 1;

- вул. Буковинська, 4 – міська дитяча клінічна лікарня;

- вул. Руська, 87 – міська дитяча клінічна лікарня «Колос»;

- вул. Шкільна, 6 – комунальна міська установа «Чернівецька міська поліклініка № 1»;

- вул. Л.України, 11 – комунальна міська установа «Чернівецька міська поліклініка № 2»;

- вул. Ровенська, 8 – комунальна міська установа Чернівецький міський клінічний пологовий будинок № 2;

- вул. Південно-Кільцева, 14 – комунальна міська установа «Чернівецька міська поліклініка № 3»;

- вул. Мусорського, 8 – комунальна міська установа «Чернівецька міська станція швидкої медичної допомоги»;

- вул. Головна, 100 – комунальна міська установа «Чернівецька міська клінічна лікарня № 3»;

- вул. Проспект Незалежності, 109 А – комунальна міська установа «Чернівецька міська дитяча поліклініка»

Навчальні лабораторії і кабінети, їх обладнання відповідають сучасному рівню, забезпечені необхідними меблями, технічними засобами в обсягах та кількості, які відповідають вимогам щодо організації навчального процесу.

Для проведення навчальних практик на базах лікувально-профілактичних закладів м. Чернівців створено навчальні кабінети та кімнати на базах:

- лікарні швидкої медичної допомоги, обласної клінічної лікарні, обласного онкологічного диспансеру – з хірургії, анестезіології та реаніматології;

- міських клінічних пологових будинків № 1 та № 2 – з акушерства та гінекології, репродуктивного здоров’я та планування сім’ї;

- міської клінічної дитячої лікарні «Колос», обласної дитячої клінічної лікарні, міської дитячої лікарні № 1 та № 2 – з педіатрії;

- обласної клінічної лікарні – з інфектології;

- обласної психіатричної лікарні – з неврології, психіатрії та наркології;

- обласної клінічної лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги – з офтальмології;

- обласної клінічної лікарні – з оториноларингології;

- вузлової клінічної лікарні ст.Чернівці – з медичної та соціальної реабілітації;

- обласного онкодиспансеру – з онкології.

У доклінічних кабінетах, лабораторіях є необхідна кількість обладнання для забезпечення наочності викладання дисциплін. Так, наприклад, нараховується більше 34 одиниць проекційної апаратури, у тому числі 3 мультимедійних проектори та багато інших засобів, серед яких і сучасні тренажери, моделі, муляжі, манекени фірм: «ДЕЯ», «ОНІКО», тощо, які дозволяють не тільки ознайомити студентів з досягненнями та можливостями сучасної медичної практики, але й відпрацьовувати практичні навички з обстеження, догляду та надання невідкладної допомоги пацієнтам. Під час навчальної практики у клініках використовується діагностична апаратура, що належить лікувальним закладам: апарати ультразвукової діагностики, комп’ютерні томографи, рентгенодіагностичні апарати, апарати для ендоскопічних досліджень та інше. У навчальному процесі використовуються також набори рентгенограм, комп’ютерних та магнітно-резонансних томограм, електрокардіограм, електроміограм, сонограм. Зазначені технічні засоби використовуються при читанні лекцій, проведенні навчальних практик та засідань наукових гуртків.

У коледжі функціонує гуртожиток на 220 місць. Він укомплектований необхідними меблями, м’яким інвентарем, душовими, пральнями, кімнатами гігієни тощо. Адміністрація коледжу докладає чимало зусиль, щоб належно утримувати гуртожиток, робить усе, щоб студентське житло відповідало сучасним стандартам. Для розв’язання побутових проблем, сприяння організації дозвілля молоді, оперативного вирішення всіх інших питань, які повсякчас виникають, створена студентська рада гуртожитку, до функцій якої входить організація роботи санітарних постів, проведення конкурсів на найкращу кімнату.

Для проведення науково-практичних семінарів, конференцій для студентів та викладачів використовуються: методичний кабінет, два конференц-зали, бібліотека коледжу.

До послуг студентів спортивний зал, оздоровчо-спортивний табір у с. Репуженці Заставнівського району, що розташований на березі річки Дністер.

Психологічна служба Чернівецького медичного коледжу заснована 18.01.2011 року і сприяє формуванню та розвитку творчого потенціалу особистості, становленню рис характеру, дає змогу нашим студентам, молодим викладачам адаптуватись до своєї професії, місця роботи.

Робота практичного психолога безпосередньо пов’язана з такими категоріями як розвиток, самореалізація, самоповага, психічне і соціальне здоров’я, адаптивність, самооцінка. До складу психологічної служби входять заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, практичний психолог, куратори академічних груп.

Основними завданнями є:

- психодіагностика;

- індивідуальна психологічна допомога студентам, викладачам, працівникам коледжу та батькам у вирішенні важливих життєвих питань та подоланні стресових ситуацій;

- групова психологічна допомога за допомогою тренінгів, бесід, рольових ігор.

Для досягнення мети соціально-психологічна служба медичного коледжу щорічно проводить дослідження, одним із яких є визначення рівня соціально-психологічної адаптації студентів.

Крім цього є важливим питання реалізації психолого-педагогічних моделей роботи кураторів з адаптації в умовах навчання. Таку роль в нашому коледжі виконують куратори груп через тематичні години спілкування, які проводяться щосереди.

Що стосується адаптації молодих викладачів, то в коледжі працює «Школа молодого викладача». Яка має два напрямки: професійний, соціально-психологічний. Це дає можливість швидше пристосуватися до нового колективу та студентів.

За вагомий внесок у піднесення іміджу освіти і науки України Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету нагороджений дипломом громадської акції «Флагмани освіти і науки України» (2010, 2012 р.). Це свідчить про те, що коледж займає одне з провідних місць серед медичних закладів України. Але для ефективного розвитку навчального закладу необхідно розвивати міжнародне співробітництво, головною метою якого є формування позитивного міжнародного іміджу.

За останні роки коледж успішно співпрацює з вищими навчальними закладами, клініками США (штат Юта), Франції, Австрії, Швейцарії.

Міжнародне співробітництво Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету здійснюється в різних формах, як офіційно, від імені коледжу, так і по лінії окремих науковців, викладачів. Основними напрямками є: офіційні контакти між коледжем та іншими установами, проведення конференцій з міжнародною участю та участь у наукових форумах за кордоном, стажування викладачів та студентів у закордонних установах.

З метою покращення ділових стосунків з іншими зарубіжними колегами викладачі коледжу взяли активну участь в роботі II з’їзду Асоціації медичних сестер Молдови у м. Кишинів «Концепція розвитку медсестринства в Молдові». У рамках програми делегати ознайомилися з системою підготовки медичних сестер у навчальних закладах Молдови, відвідали Кишинівський національний медичний коледж. Міжнародна співпраця щорічно розширюється й набуває якісно нових обертів.

Отже, аналізуючи партнерські стосунки із зарубіжними колегами, ми для себе зробили висновок – взаємне відвідування навчальних та лікувальних закладів, обмін викладачами, студентами сприяє розвитку медичної освіти та створює умови для підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих медичних кадрів з розширенням доступу до європейського ринку праці.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]