Чеченський округ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чеченський округ — адміністративно-територіальна одиниця Терської області Російської імперії, що існувала у 1860—1888 роках.

Географічне положення

[ред. | ред. код]

Розташовувався в східній частині Північного Кавказу в районі середньої течії правобережжя Терека, басейнів нижньої течії річок Сунжа, Аргун, Хулхулау, Джалка а також повністю басейнів річок Нетхой, Гехі, Шалажа, Мартан, Білка[1] охоплював[1] .

Межі: на півночі по річці Терек зі Ставропольською губернією, на сході з Кумицьким та Нагірним округами, на заході з Інгуським округом, на півдні з Аргунським округом.

Історія

[ред. | ред. код]

Утворений у 1860 році. У 1860 році вся територія Північного Кавказу була поділена на Ставропольську губернію, Кубанську, Терську та Дагестанську області. Терська область складалася з 8 округів: Кабардинського, Осетинського, Інгуського, Аргунського, Чеченського, Ічкеринського, Нагірного та Кумицького.

Адміністративним центром Чеченського округу була фортеця Грозна.

У 1888 році Чеченський округ разом з Веденським та Аргунським округами був об'єднаний в один Грозненський округ.

Населення

[ред. | ред. код]

Основне населення округу складали чеченці. За даними на 1870 в окрузі проживало 71 997 осіб, або перше місце за чисельністю населення серед округів Терської області. Найбільшими населеними пунктами були Шалі, Урус-Мартан, Гехі.

Адміністративний поділ

[ред. | ред. код]

В адміністративному відношенні спочатку в 1862 округ ділився на 6 наїбств (ділянок).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Очерки истории Чечено-Ингушской АССР: с древнейших времен до наших дней. Т.1. Грозный-1967
  2. Статистические сведения о кавказских горцах, состоящих в военно-народном управлении. ССКГ. вып. 1, Тифлис, 1868, ОТД.VIII: Горская летопись. С.6-8

Література

[ред. | ред. код]
  • Терская область. Список населённых мест по сведениям 1874 года. Тифлис. 1878