Чжан Ляо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чжан Ляо
Чжан Ляо з луком
Псевдо Веньюань[1]
Народився 169(0169)
Shuocheng Districtd, Династія Хань
Помер 222(0222)
Цзяндуd, Династія Вей
·хвороба
Країна Династія Вей
Діяльність офіцер
Діти Zhang Hud

Чжан Ляо (спрощ.: 张辽; кит. трад.: 張遼; піньїнь: zhāng liáo; 169 — 222) — китайський державний діяч, військовик періоду Саньго. Генерал Цао Цао, засновника династії Вей. Брав участь в кампаніях проти Юань Шао та кочових племен ухань. В китайському фольклорі і літературі відомий як один з «п'яти генералів династії Вей». Посмертне ім'я — князь Ган[2].

Біографія[ред. | ред. код]

Чжан Ляо походив з повіту Маї командирства Яньмень[3]. Початково служив різним володарям: Дін Юаню, Дун Чжо та Лю Бею. 198 року, після поразки в битві при Сяпі, перейшов на бік переможця Цао Цао.

200 року брав участь в битві при Гуаньду проти військ Юань Шао та Юань Таня. Керував загоном спеціального призначення, атакував узбережжя і здобув голову ворожого полководця на ім'я Лю Ї 柳毅. Був сміливим, але під час бойових операцій завжди зберігав витримку та спокій.

215 року, під час війни між династіями Вей та У, захистив місто Хефей від ворожого штурму. Зокрема, за відсутності Цао Цао відбив атаку 100 тисячного війська Сунь Цзюаня, маючи невеликий загін у 800 солдатів та офіцерів. Після цього понад десять днів захищав Хефей від приступів противника. Коли Сунь Цзюань відступив від міста, раптово атакував його в місцевості Сяояоцзін й розбив дощенту. Завдяки цій перемозі прославився в династії У як «страшний генерал». Згідно з китайським середньовічним «Романом трьох держав» діти династії У переставали плакати вночі, коли їхні матері згадували про Чжан Ляо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. кит.: 文遠; піньїнь: wényuǎn.
  2. кит.: 剛侯; піньїнь: gānghóu, Ган-хоу.
  3. кит. 雁門郡馬邑県. Сучасне місто Шочжоу провінції Шаньсі, КНР.

Джерела та література[ред. | ред. код]

Чжан Ляо // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)