Чимічуррі
Чимічу́ррі (ісп. chimichurri) — латиноамериканський соус для смаженого м'яса. Рецепт чимічуррі придуманий в Аргентині [1]; також соус готують в Уругваї, Бразилії, Болівії, Нікарагуа, Еквадорі, Колумбії та Мексиці.
Приготування[ред. | ред. код]
Чимічуррі готується з дрібно нарізаної петрушки, рубленого часнику, оливкової олії, орегано і білого або червоного оцту. Можуть бути додані натуральні ароматизатори — кінза, червоний перець, кумін, чебрець, лимон та лавровий лист. Для соусу з червоним оцтом підійдуть також помідори і солодкий перець. Соус може бути використаний і в якості маринаду до смаженого м'яса.
Походження[ред. | ред. код]
Є кілька історій, які пояснюють назву цього соусу.
Аргентинський дослідник Мігель Браско стверджує, що слово чимічуррі виникло після того, як англійці захопили Ріо-де-ла-Плату. Ув'язнені просили приправи для своєї їжі, при цьому змішуючи англійські, іспанські слова і слова аборигенів. Відповідно до цієї історії, че-мі-карі означає «Че міль сальса» (дайте мені приправи) або «Дайте мені каррі». Таким чином слово перетворилося в чимічуррі.
Інша теорія назви соусу походить від баскських поселенців, які прибули в Аргентину на початку XIX століття. І ґрунтуючись на цьому, назва соусу походить від баскського терміна tximitxurri, яке приблизно перекладається як «Безладна суміш декількох речей»[2].
Див. також[ред. | ред. код]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Іспанський словник (22 видання), Іспанська королівська академія (Real Academia Española), 2001
- ↑ Raichlen, Steven (1 May 2010). Planet Barbecue!. Workman Publishing Company. с. 159. с. 656. ISBN 0-7611-4801-9. Процитовано 6 December 2011.