Чипізація населення Землі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чипізація — це теорія змови, згідно з якою вакцини містять мікрочипи, подібні до тих, які імплантують тваринам, за допомогою яких за вакцинованими людьми слідкують через 5G або RFID. Теорія набула широкого розголосу під час пандемії COVID-19.

Чипізацію часто пов'язують із Біллом Гейтсом, тому що він спонсорує деякі програми вакцинації. Деякі прихильники цієї теорії вважають, що він і створив вірус та пандемію, щоб розповсюдити чипи.[1]

Попри відсутність переконливих доказів, опитування YouGov, в якому взяли участь 1640 людей, показало, що 28 % американців вірять у теорію мікрочипів[2].

Поширення

[ред. | ред. код]

У 2020 році у соціальних мережах почали з'являтися відео, де начебто до місця уколу прикладали магніти та монети, та вони трималися.[3] Марновірство про чипізацію часто накладається на християнське уявлення про печатку Звіра, описану в Об'явленні Іоана Богослова[4].

Спростування

[ред. | ред. код]

Шприци, якими вводять вакцини, набагато менші у діаметрі за ті, які використовують для введення чипів тваринам. Найтовщі шприци для вакцин мають діаметр голки 0,72 мм, тоді як для введення чипів, використовуваних у тваринництві, потрібно принаймні 1,83 мм.[5]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Lee, Bruce Y. Bill Gates Is Now A Target Of COVID-19 Coronavirus Conspiracy Theories. Forbes (англ.). Процитовано 3 лютого 2022.
  2. Фактчек: мікрочипи, змінена ДНК та інші міфи про нову вакцину. BBC News Україна (укр.). Процитовано 3 лютого 2022.
  3. Covid-19 vaccines do not make you magnetic. Full Fact (англ.). 14 травня 2021. Процитовано 30 січня 2022.
  4. Frith, Jordan. What your pet's microchip has to do with the Mark of the Beast. The Conversation (англ.). Процитовано 21 лютого 2022.
  5. Fact Check-Needle in animal microchip video not used in COVID-19 vaccine injections. Reuters (англ.). 27 травня 2021. Процитовано 30 січня 2022.