Число Нуссельта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Число́ Ну́ссельта () — характеристичне число[1] і критерій подібності теплових процесів, що характеризує співвідношення густини дійсного теплового потоку до такого, який би мав місце в умовах чистої теплопровідності через шар рідини завтовшки . Характеризує інтенсивність переходу теплоти (теплопередачі) на границі потік-стінка для стаціонарних процесів конвекційного теплообміну в однофазній нестисливій рідині з постійними (окрім густини) фізичними властивостями:

де:

Назву критерій отримав на честь Вільгельма Нуссельта (нім. Ernst Kraft Wilhelm Nußelt, 1882 — 1957) — німецького інженера-дослідника.

Назва «число Біо» для цього числа застосовується тоді, коли число Нуссельта зарезервовано для характеристики конвективного перенесення теплоти[1]

Залежність Nu=f(Re, Pr) можна трактувати таким чином: кількість тепла, яке переноситься (Nu) залежить від виду швидкісного поля (Re) і його зв’язку з полем температур (Pr).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б ДСТУ 3651.2-97 Метрологія. Одиниці фізичних величин. Фізичні сталі та характеристичні числа. Основні положення, позначення, назви та значення.

Джерела[ред. | ред. код]