Чоловік Мальборо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чоловік Мальборо
Domy Towarowe Centrum.jpg
Інформація
Стать чоловічаd
Рід занять Ковбой
CMNS: Чоловік Мальборо у Вікісховищі

Чоловік Мальборо (англ. Marlboro Man) — фігура, використана в рекламній кампанії сигарет Marlboro, яка здійснювалася у США в 1954—1999 роках. Протягом кампанії чоловіків Мальборо загалом було кілька десятків (багато з них були справжніми ковбоями), головним з них був Даррел Вінфілд (англ. Darrell Winfield) — фермер та модель.

Історія[ред. | ред. код]

Чоловік Мальборо був придуманий Лео Бернетом у 1954 році. Образ включав в себе образ суворого ковбоя або групи ковбоїв серед природи лише з сигаретою. Реклама спочатку була задумана як спосіб популяризації сигарет з фільтром, які в той час вважалися жіночними. Рекламна кампанія Marlboro, створена фірмою Бернета, вважається однією з найяскравіших рекламних кампаній всіх часів і народів.[1] Він перетворив чисто жіночу кампанію з гаслом «М'які, як травень» (англ. Mild as May), в ту, яка стала чоловічою протягом декількох місяців. Незважаючи на те, що чоловіків Мальборо було багато, ковбой виявився найпопулярнішим. Це призвело до виникнення окремих кампаній «Marlboro Cowboy» і «Marlboro Country».

Результати кампанії[ред. | ред. код]

Використання кампанії «Чоловік Мальборо» дуже істотно вплинуло на результати продажів сигарет. У 1955 році, коли вона була розпочата, продажі були на рівні 5 млрд. доларів. До 1957 року продажі становили вже 20 млрд. доларів на рік, що дорівнює зростанню у 300 % протягом двох років. Philip Morris в рамках кампанії «Чоловік Мальборо» підтвердив сильний вплив використання масового маркетингу у тютюновій промисловості. Успіх цієї кампанії призвів до початку наслідування з боку конкурентів. Chesterfield у своїх рекламних кампаніях використовував образ ковбоя та інші чоловічі професії з гаслом «Людина Америки» курить Chesterfield.

Суперечки[ред. | ред. код]

Принаймні четверо чоловіків, які у різний час з'явилися в рекламі Мальборо — Вейн Макларен, Девід МакЛін, Дік Хаммер та Ерік Лоусон — померли від хвороб, пов'язаних з курінням; в тому числі з причини придбання сигарет Мальборо, зокрема, Marlboro Reds на прізвисько «Вбивця Ковбоїв».[2][3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Katie Connolly (03.01.2011). Six ads that changed the way you think. bbc.co.uk (англ.). BBC. Процитовано 29.01.2014. 
  2. Marlboro Manslaughter. snopes.com (англ.). Urban Legends Reference Pages. 27.01.2014. Процитовано 30.01.2014. 
  3. "Ковбой Мальборо" скончался от болезни легких. vesti.ua (рос.). ООО "Вести масс-медиа". Процитовано 30.01.2014.