Чому Грузії вдалося

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Чому Грузії вдалося»
Чому Грузії вдалося.jpg
Автор Лариса Буракова
Назва мовою
оригіналу
Почему у Грузии получилось
Дизайн
обкладинки
Ігор Дудник
Країна Росія Росія
Мова Російська
Укр. видавництво Дух і Літера
Виданий 2011
Перекладач(і) Тетяна Шкарупа
Сторінки 264
ISBN 978-966-378-266-9

«Чому Грузії вдалося» (рос. «Почему у Грузии получилось») — книга співробітника московського Інституту економічного аналізу Лариси Буракової про реформи в Грузії. В ній, на основі дворічного досвіду автора, аналізуються результати економічних реформ періоду правління президента Міхеїла Саакашвілі На думку автора, найважливішим фактом є те, що вдалося переконати населення в чесності керівництва. Самій ж політиці можна виділити три основних аспекти:

  • Дебюрократизація — радикально спрощені процедури, за якими кожен громадянин повинен звертатися до органів влади (отримання довідок, оформлення документів права власності та паспорта тощо). ДАІ було розформовано, та створено з нуля з людей, які до того не служили в поліції.
  • Лібералізація — кількість податків зменшено з 22 до 6, самі податки спрощено. Імпортних тарифів всього три: 0 % - для більшості товарів, 5 % або 12 % на продовольство або будматеріали.
  • Приватизація — з 2004 року держава розпродала велику частину своєї власності: землю, готелі, промислові об'єкти, інфраструктуру та інше.

Українською книга була перекладена Тетяною Шкарупою, та видана в видавництво Дух і Літера в 2012 році.

Джерела[ред. | ред. код]