Чорнобильська сонячна електростанція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чорнобильська сонячна електростанція («Солар Чорнобиль-1») — сонячна електростанція, що знаходиться в Іванківському районі Київської області на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, безпосердньо біля 4-го енергоблоку, що вибухнув 26 квітня 1986 року.

"Солар Чорнобиль-1" є першою сонячною електростанцією, що споруджена в рамках реалізації стратегії консорціуму компаній RODINA - ENERPARC AG щодо розвитку проектів та будівництва сонячних електростанцій на територіях, що постраджали від аварії на Чорнобильскій атомній електростанції.

Річна продуктивність електростанції становить 1024 МВт*год/рік.

У процесі будівництва було встановлено 3762 сонячних модуля.

Історія[ред. | ред. код]

У 2013 Сонячний Консорціум RODINA – ENERPARC AG розробив та почав реалізацію стратегії щодо будівництва СЕС на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС.

25 липня 2015 року між Консорціумом RODINA – ENERPARC AG та Чорнобильською АЕС підписано Меморандум про наміри щодо будівництва сонячної електростанції на території ЧАЕС. Розпочато роботи з пошуку і підбору відповідної ділянки під розташування пілотного проекту, засновано компанію "Солар Чорнобиль".

Наприкінці серпня 2016 року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об'єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 млн грн. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні Chornobyl Solar у 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тис. га. Наприкінці липня 2017 повідомлялося, що ФДМУ має намір здати в оренду на 40 років частину споруд на території ЧАЕС для будівництва сонячної електростанції потужністю 100 МВт.[1]

У жовтні 2017 року компанія «Солар Чорнобиль» приступила до активної фази виконання будівельно-монтажних робіт з будівництва першої сонячної електростанції на майданчику Чорнобильської АЕС. У процесі будівництва планується встановлення 3762 сонячних модуля. Введення станції в промислову експлуатацію планується у четвертому кварталі 2017 року. Річна продуктивність СЕС «Солар Чорнобиль-1» становитиме 1024 МВт*год/рік. компанія «Солар Чорнобиль» працює у рамках проекту Консорціуму компаній Rodina-Enerparc AG.

Фізичні роботи за проектом будівництва першої сонячної електростанції потужністю 1 МВт/Пік розпочалися у жовтні 2017 року. У процесі будівництва було встановлено 3762 сонячних модуля, побудовані та обладнані трансформаторні підстанції, створена система фізичного захисту конструкцій.[2]

З 1 липня 2018 року вперше після відключення енергоблоку у 2000 році електроенергія з Чорнобиля почала надходити в єдину енергосистему України, але вже як продукт сонячної генерації, і реалізовуватися за механізмом "зеленого тарифу".

5 жовтня 2018 року в Прип'яті на території Чорнобильської АЕС офіційно відкрили сонячну електростанцію Solar Chernobyl - 1 МВт. У перспективі успішно завершений проект масштабують до 100 МВт. Електростанція знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Річна продуктивність електростанції становить 1024 МВт*год/рік.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]