Чортківська міська громада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чортківська міська громада
Основні дані
Країна Україна Україна
Регіон Тернопільська область
Район Чортківський район
Утворена 24 грудня 2019 року
Адмін. центр Чортків
Територія та населення
Населені пункти
Міста 1
Смт 0
Села 4
Селища 0
Органи влади
Рада Чортківська міська рада
Веб-сторінка Офіційний вебсайт

Чортківська міська об'єднана територіальна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, в Чортківському районі Тернопільської області. Адміністративний центр — м. Чортків.

Історія[ред. | ред. код]

Утворення громади було заплановано ще 2015 року, коли рішення про добровільне об’єднання прийняли Чортківська міська рада та Росохацька сільська рада Чортківського району[1]. Але керівництво Чортківського району не сприяло утворенню громади, тож процес затягнувся[2].

Чортківська громада утворена на засіданні сесії Чортківської міської ради 24 грудня 2019, коли депутати підтримали проєкт про надання згоди на добровільне приєднання до Чортківської ОТГ сільських рад Чортківського району: Бичківської, Білівської, Росохацької та Скородинської[2][3][4] — за затвердженим Тернопільською обласною радою 8 червня 2018 перспективним пляном формування територій громад в области[5]. За цим пляном, до Чортківської ОТГ повинні були би увійти ще Горішня Вигнанка та Пастуше, але Горішньовигнанський сільський голова наклав вето на рішення депутатів про приєднання[2].

Населені пункти[ред. | ред. код]

До складу громади входять 4 сіла: Бичківці, Біла, Росохач, Скородинці і 1 місто: Чортків.

Вибори[ред. | ред. код]

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення» громади, утворені внаслідок приєднання суміжних громад до міст обласного значення, визнаються спроможними і не потребують проведення виборів.

Примітки[ред. | ред. код]