Чукотський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чукотський район
рос. Чукотский район
чук. Чукоткакэн район
Coat of Arms of Chukotsky rayon (Chukotsky AO).png Flag of Chukotsky rayon (Chukotka).png
Герб Прапор
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Flag of Chukotka.svg Чукотський автономний округ
Код ЗКАТУ: 77 233 000 000
Утворений: у 1927 році
Населення: 4 598 (2010 рік)[1]
Площа: 30,7 тис. км²
Густота населення: 0,17 осіб/км²
Телефонний код: 7-42736
Поштові індекси: 689300
Населені пункти, округи та поселення
Адміністративний центр: с. Лаврентія
Кількість сіл: 6
Мапа району
Влада
Адреса адміністрації: 689300, Чукотський автономний округ, с. Лаврентія, вул. Радянська, 15
Веб-сторінка: chukotraion.ru
Голова РДА: Зеленський Михайло Антонович

Чукотський район (рос. Чукотский район; чук. Чукоткакэн район) — один з муніципальних районів Чукотського автономного округу Російської Федерації. Адміністративний центр — село Лаврентія. Загальна площа — 30,7 тис. км². Станом на 1 січня 2010 року в районі проживало 4 598 осіб.

Географія[ред.ред. код]

Географічне положення[ред.ред. код]

Район розташований на північному-сході автономного округу. Його площа становить 30,7 тис. км² і за цим показником він посідає 5-е місце серед усіх районів (їх 6) Чукотського АО. Він межує з Провіденським районом на півдні, з Іультиньским — на сході, омивається Чукотським морем на півночі та Беринговою протокою на сході.

Історія[ред.ред. код]

За останні кілька тисячоліть корінні народи регіону вели переважно осілий спосіб життя, про що свідчать археологічні розкопки. У регіоні зосереджено близько 80 археологічних та історичних пам'яток, переважна їх більшість розташована у безпосередній близькості до теперішніх населених пунктів.[2]

Населення[ред.ред. код]

Станом на 1 січня 2010 року в районі проживало 4 598 осіб, з них корінні народи Півночі становлять 4,3 тис. осіб: 88,5 % — чукчі, 11,1 % — ескімоси і 0,4 % — ламути, юкагіри, евени, чуванці, ітельмени[1]. Щільність населення становила 0,17 осіб/км². На 100 осіб працездатного населення в районі припадало 62 людини непрацездатного віку, у тому числі 50 дітей і 12 пенсіонерів, інвалідів. Кількість дітей в районі становила 1 740 осіб.

Адміністративний поділ[ред.ред. код]

Район адміністративно поділяється на 5 сільських поселень (колишніх сільрад), які об'єднують 6 сільських населених пунктів:

Поселення Площа,
км²
Центр Населені
пункти
Енурмінське сільське поселення Енурміно 1
Інчоунське сільське поселення Інчоун 1
Лорінське сільське поселення Лоріно 2
Нешканське сільське поселення Нешкан 1
Уелєнське сільське поселення Уелєн 1

Транспорт[ред.ред. код]

Транспорт у селі Лоріно.

Загальна протяжність автомобільних доріг місцевого значення в Чукотському муніципальному районі — 20,55 км (у тому числі 2,1 км — бетонні). Вимоги до експлуатаційного стану, допустимого за умовами забезпечення безпеки дорожнього руху не відповідають на 75,0 %.[3] Підтримуючі ремонти доріг з твердим покриттям не проводилися з 90-х років через відсутність фінансових коштів, дороги з ґрунтовим покриттям щорічно підтримуються в нормативному стані обслуговуючою організацією за рахунок коштів бюджетів сільських поселень району.

Населенню, яке проживає в селах Лаврентія і Лоріно, надана можливість регулярного автобусного сполучення, в селах Уелєн, Нешкан, Інчоун і Енурміно такої можливості немає через відсутність доріг.[3]

Фізична культура і спорт[ред.ред. код]

У 2009 році питома вага населення, що систематично займається фізичною культурою і спортом, збільшилася в порівнянні з 2008 роком на 1,0% і становить 32,0%. Збільшення пов'язано з відкриттям нових спортивних приміщень.[3]

З 2009 року в селі Лоріно почав свою роботу тренажерний зал, загальне число тренажерних залів збільшилася до трьох одиниць. У селі Лаврентія середня відвідуваність тренажерного залу становить 10-15 осіб на день. У селі Уелен на базі тренажерного залу діє оздоровчий клуб «Здоров'я», що нараховує 45 постійних членів, в селі Лоріно — 24 особи.[3]

У зв'язку з відсутністю спортивних шкіл і спортивних комплексів, вся спортивно-оздоровча робота в Чукотському муніципальному районі ведеться на базі спортивних залів загальноосвітніх установ та на базі установ додаткової освіти дітей.

У загальноосвітніх закладах району працюють 4 спортивні зали.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]