Чхомсонде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cheomseongdae.jpg

Чхомсонде - астрономічна обсерваторія в Кьонджу, Південна Корея. Чхомсонде в перекладі з корейської мови означає вежа для спостереження за зірками. Є однією з найстаріших збережених обсерваторій в Східній Азії, і одною з найстаріших наукових споруд на Землі. Датується VII століттям (епоха держави Об'єднана Сілла, чиєю столицею був Кьонджу). 20 грудня 1962 року Чхомсонде була включена в список Національних скарбів країни під номером 31 [1].

Огляд[ред. | ред. код]

Згідно Самгук Юса, Чхомсонде була побудована під час правління королеви Сондок (632-647) недалеко від столиці держави. Вежа була побудована з 362 шматків граніту, що уособлюють 362 дні місячного року. Деякі дослідження, однак, говорять про те, що кількість шматків 366 [2]. Має кладку в 27 рівнів, 12 з яких знаходяться нижче оглядового вікна, і 12 - вище. Число 12 символізує кількість місяців в році. Квадратні й круглі форми символізують, відповідно, землю і небо. Площа верхівки вежі дорівнює половині площі її основи.

Висота вежі - 9,4 метра, ширина в основі - 5,7 метра. Архітектурний стиль схожий з архітектурою храму Пунхванса в Кьонджу, швидше за все на нього вплинуло сусідство з Танським Китаєм.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Indiana University Resources /resources/korea_slides/science/9-1.htm. Перевірено 13 лютого 2006
  2. Song (1983, p.17): директор Національного музею Кенджу Хон Са Джун нарахував 366 шматків

Посилання[ред. | ред. код]