Чіабата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нарізана чіабатта

Чіабата (італ. ciabatta) — італійський білий хліб, виготовлений з пшеничного борошна та дріжджів. У перекладі з італійської буквально означає «килимові тапочки». Особливістю цього хліба є хрустка скоринка і м'якушка з великою, нерівномірно розподіленою пористістю. З кінця 1990-х років цей сорт хліба став дуже популярний у Європі та США, почав широко використовуватися для приготування бутербродів.

Чіабату спочатку випікали тільки в Лігурії, але наразі цей сорт хліба поширений в усій Італії і навіть поза нею, наприклад в іспанській Каталонії, де він популярний під назвою чапаті (кат. xapata). У чіабати, випеченої в районі Озера Комо, хрустка скоринка, м'яка, пориста текстура, хліб легкий. Чіабата, випечена в областях Тоскана, Умбрія та Марке, може бути зовсім різною — від хліба з твердою шкіркою і щільною м'якушкою до хліба більш м'якого і легкого. У Сполучених Штатах Америки зазвичай випікають чіабату з більш мокрого тіста, що вимагає машинного замісу і додавання спеціальних ферментів і закваски.

Існує безліч різновидів чіабати. Хліб, що випікається з цільного пшеничного борошна, називається ciabatta integrale — «цільна чіабата». У Римі чіабату часто печуть з додаванням оливкової олії, солі та майорану. Якщо в тісто додати молоко, вийде ciabatta al latte — «чіабата на молоці».

Чіабата використовується для приготування сендвічів в багатьох мережах швидкого харчування.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Итальянская кухня / Главный редактор А. Барагамян. — М. : Директ-Медиа, 2010. — Т. 2. — 68 с. — (Кухни народов мира) — ISBN 978-5-7475-0085-3.