Чікано-реп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чікано-реп
Стилістичні походження
Походження
кінець 1980-х; захід США
Типові інструменти
Популярність знаходиться в андерґраунді
Споріднені жанри
гангста-реп
Інші теми
Хіп-хоп Західного узбережжя, джі-фанк

Чікано-реп (англ. Chicano rap) - один із музичних піджанрів хіп-хопу, що з'явився в середовищі латиноамериканського населення заходу США та півночі Мексики внаслідок змішування латиноамериканського хіп-хопу та гангста-репу.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Виникнення жанру[ред. | ред. код]

Першим широко відомим виконавцем чікано-репу став Kid Frost, який започаткував жанр своїм альбомом Hispanic Causing Panic (1990).[2][3]

Ще до цього кубинський репер Mellow Man ознаменував свій дебют у хіп-хопі синглом, у якому звучав речитатив англійською та іспанською мовами. Сингл був випущений у 1989 році.[3][4] У своїх треках Mellow Man використав сленг латиноамериканського населення Лос-Анджелеса. Його вважають «хрещеним батьком» жанру. Його сингл «Mentirosa», заснований на рифах пісні «Evil Ways» чікано-рокера Карлоса Сантани, став платиновим.[5] В 1991 Mellow Man, Kid Frost, A.L.T. і кілька інших реперів заснували групу Latin Alliance і випустили альбом; сингл з цього альбому - «Lowrider (On the Boulevard)» - став хітом. Поступово чикано-реп набував дедалі більшої популярності завдяки все новим і новим виконавцям цього жанру — A.L.T., A Lighter Shade of Brown та ін. Найбільш відомою чикано-групою стали Cypress Hill, хоча лідер «кипарисів» B-Real за походженням є мексиканцем. Cypress Hill на заході і Big Pun на сході стали «платиновими» виконавцями латиноамериканського гангста-репу. Популярність набув також дует Psycho Realm, створений братами Хоакіном Гонсалесом (Sick Jacken) та Густаво Гонсалесом (Big Duke).

1990-ті роки[ред. | ред. код]

B-Real

У середині 1990-х репер Eazy-E сформував групу Brownside як латиноамериканську версію N.W.A. та поставив розвиток чікано-репу під контроль Ruthless Records. Протягом 1990-х у жанр проникають елементи народної мексиканської музики завдяки реперам Kemo the Blaxican і Sinful of the Mexicanz. У наш час найвідомішим представником такої синкретичної музики є колектив Akwid.

Наш час[ред. | ред. код]

Один з найбільш широко визнаних чікано-реперів сьогодні — Lil Rob із Сан-Дієго, чий сингл «Summer Nights » став хітом навіть на радіостанціях, які не є постійними мовниками латиноамериканської музики.

Багато чікано-реперів у своїх текстах розповідають про умови життя в латиноамериканському гетто, а також історію Мексики.[6] Чікано-реп має шанувальників як на заході США, а й у інших країнах, зокрема, у Японії.[7] Хоча жанр і не є мейнстрімним, його виконавці - Mr. Criminal, B-Real та інші – відомі по всьому світу, а деякі елементи культури латиноамериканського гетто (лоурайдери, стиль одягу, татуювання) запозичуються багатьма представниками світової спільноти хіп-хопу.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Latin Hip Hop News — Chicano Rap Defined. Архів оригіналу за 21 квітня 2021. Процитовано 7 березня 2022.
  2. Bad Subjects Magazine — «Hyper-Masculine and Misogynist Violence in Chicano Rap». Архів оригіналу за 27 вересня 2011. Процитовано 4 січня 2012.
  3. а б BrownPride.com — «History of Latin Rap». Архів оригіналу за 7 березня 2022. Процитовано 9 квітня 2022.
  4. Mellow Man Ace Biography. Архів оригіналу за 2 червня 2007. Процитовано 7 березня 2022.
  5. Latin Hip Hop News — «Interview with Mellow Man Ace». Архів оригіналу за 24 вересня 2018. Процитовано 7 березня 2022.
  6. Lil Rob Interview — «Lil Rob Represents Brown Pride». Архів оригіналу за 15 грудня 2018. Процитовано 7 березня 2022.
  7. Cuete Yeska Making Music from the Heart. Архів оригіналу за 26 лютого 2018. Процитовано 7 березня 2022.
  8. BrownPride.com — «Brown Town Looters». Архів оригіналу за 27 вересня 2007. Процитовано 9 квітня 2022.