Чінсуко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чінсуко
Зображення
Походить з Префектура Окінава
Країна походження  Рюкюська держава
CMNS: Чінсуко у Вікісховищі

Чінсуко (яп. ちんすこう/金楚糕 Chinsukō) — традиційні окінавські солодощі, що виготовляють із часів королівства Рюкю. Часто продаються як сувенір (міягеґаші). Невелике печиво, виготовлене переважно зі смальця та борошна, з м'яким солодким смаком, схожим на пісочне печиво.[1]

Походження[ред. | ред. код]

Точне походження Чінсуко невідоме, але численні випечені кондитерські вироби того часу вважаються можливими стравами-кандидатами, на основі яких було створено рецепт чінсуко. Таосу (桃酥) — традиційне китайське печиво на основі борошна, дуже схоже на Чінсуко.[2] Кастелла, варіант бісквіта, привезений португальськими купцями, який був прийнятий як у китайській, так і в японській кухні, є ще одним претендентом. Іспанський польворон має багато спільного з чінсуко з погляду текстури, а також інгредієнтів. За іншою теорією Чінсуко є результатом спроб відтворити португальське боло, принесене Шовковим шляхом, використовуючи матеріали, доступні на Окінаві.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Chinpindo.co.jp. «What is Chinsuko?» Chinpindo. Chinpindo, 2006. Web. 1 May 2016.
  2. Study. Super-Chinese.com. «Chinese Traditional Cookies Taosu.» China Lab. China Lab, 10 March 2013. Web. 30 April 2016.

Посилання[ред. | ред. код]