Шабан I аль-Каміль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шабан I аль-Каміль
араб. الملك الكامل سيف الدين شعبان بن محمد‎‎
Écritoire du sultan mamelouk Al-Kâmil Sayf ad-Dîn Shaban.jpg
Прапор
Султан Єгипту
1345 — 1346
Попередник: Ісмаїл ас-Саліх
Спадкоємець: Хаджжі I аль-Музаффар
 
Народження: 1328
Каїр, Єгипет
Смерть: 21 вересня 1346
Каїр, Єгипет
Країна: Мамлюкський султанат
Релігія: Іслам сунітського спрямування
Рід: Бахріти
Батько: Мухаммад I ан-Насір

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Аль-Каміль Сайф ад-Дін Шабан ібн Мухаммад (араб. الملك الكامل سيف الدين شعبان بن محمد‎; 13281346) — мамелюкський султан Єгипту з династії Бахрітів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Незадовго до своєї смерті у серпні 1345 року султан Ісмаїл ас-Саліх призначив своїм наступником свого брата Шабана. Фактичним правителем держави за Шабана був Аргун аль-Алай, командир мамелюків султана. Аргун не був навіть еміром, однак мав репутацію ефективного адміністратора. Окрім того, він одружився з матір'ю Ісмаїла та Шабана.

Як і його попередник, Шабан мав фінансові проблеми. Задля подолання фінансових негараздів він запровадив податок на продаж землі солдатам.

1346 року віце-султан у Дамаску, Ях'яві аль-Ялбуга, повстав проти влади емірів у Каїрі та проти свавільних арештів і страт деяких емірів у Єгипті. Ялбуга був натхнений чутками про те, що проти Шабана виступив його зведений брат Хаджжі аль-Музаффар. Повстання Ялбуги, у свою чергу, спонукнуло єгипетських емірів, таких як Маліктимур аль-Хіджазі повалити султана. Шабан був ув'язнений у вересні 1346 року, а Аргун помер у полоні за кілька років. До влади прийшов Хаджжі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Robert Irwin: The Middle East in the Middle Ages: The Early Mamluk Sultanate, 1250–1382. New York 2008, стор. 133–134