Шаблон:Насильство проти жінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
{{i}} Документація шаблону

Шаблон є доповняльним та похідним від шаблону {{Сексизм}}, містячи розширення інформації з нього. Доцільний у статтях стосовно дискримінації жінок, що набула статусу насильства, порушує права людини, є жорстокою, антигуманною, наносить значну шкоду здоров'ю та свободам жінок. Доцільний у розділах про насильство за гендерною ознакою, підрозділах про форми насильства, здійснені щодо жінок, статтях про злочини та правові утиски стосовно жінок.

Застосування

Контроль повноти включення шаблону

Тематично пов'язані шаблони

  • {{Сексизм}} — доцільно ставити там, де має місце дискримінація за статтю чи гендером, котра, проте, не досягає рівня насильства за гендерною ознакою, а також у статтях про феномени, пов'язані з такою дискримінацієєю (її причини, передумови, фактори, наслідки, пов'язані теми). Містить інформацію про прояви дискримінації (з насильницьких — тільки основні), причини, наслідки (форми гендерної нерівності) та інструменти/заходи для її подолання чи боротьби з нею.
  • {{Основні права людини}} — горизонтальний шаблон для низу сторінки, доцільно ставити у розгорнутому вигляді у всіх статтях, де йдеться про порушення прав людини, в тому числі статтях про насильство проти жінок.
  • {{Жіноче здоров'я}} — містить інформацію про захворювання жінок, зокрема у сферах сексуального й репродуктивного здоров'я, а також скорочений блок про насильство проти жінок.
  • {{Жінки в суспільстві}} — містить інформацію про права жінок, їх історичне та поточне становище у різних країнах, областях науки, мистецтв, спорту, культурі та релігійних течіях.
  • {{Фемінізм}} — містить інформацію про права жінок, історію їх здобуття, теорію рівноправ'я та нерівноправ'я між статями, перелік наявних проблем у рівності (включаючи дискримінацію та основні види насильства проти жінок), а також про інструменти подолання нерівності.
  • {{Феміністична філософія}} — доповнює шаблон «Фемінізм», містячи інформацію про основних теоретикинь, праці та концепти фемінізму.
  • {{Користувач проти сексизму}} — для виразу прагнення до рівноправ'я.
  • {{Користувачі за фемінізм}} — для виразу феміністичної політичної позиції.
  • {{Інтерес:Фемінізм}} — для означення зацікавленості феміністичною тематикою.