Шавлія віщунів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

{{taxobox | name = Шавлія віщунів | color = lightgreen | image = Salvia divinorum -1.jpg | domain = Еукаріоти (Eukaryota) | regnum = Зелені рослини (Viridiplantae) Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2010 року № 373 внесена до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів[1].

Постановою уряду № 408 від 23 травня 2012 року «шавлію віщунів» виключено з переліку заборонених наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Але це не означає, що Сальвія Дівінорум стала мати легальний статус в України: в Пункті 3 цієї ж постанови у примітці 2 сказано, щодо рослин або їх частин, які містять будь-який засіб, включений до списку № 1 таблиці IV, здійснюються ті самі заходи контролю, як і щодо зазначеного засобу.

Також у Пояснювальній записці від Державної служби України з контролю за наркотиками приведено обґрунтування необхідності прийняття акту: «Рослини, які пропонується виключити, в природних умовах на території України не ростуть і лише деякі з них у обмежених кількостях вирощуються в тепличних умовах для наукових цілей. До того ж контроль за названими рослинами передбачається постановою Кабінету Міністрів України від 27.06. 2011 № 796, якою запроваджуються заходи з відстеження будь-яких рослин або їх частин у разі наявності в їх складі наркотичних засобів або психотропних речовин і включення таких рослин до Переліку дублює рішення Уряду.»[2]

Відеозаписи наркотичного стану[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.