Шайр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шайр
Shire.jpg
Країна Велика Британія Велика Британія (дуже давнє походження)
Ріст 1.80 м в середньому, до 2 метрів
Маса 1000 кг в середньому
Колір Зазвичай чорний, гнідий або сірий, як правило, з білими "шкарпетками".

Шайр (англ. Shire) — британська, одна з найстаріших порода найбільших коней з лагідним характером.

Історія[ред. | ред. код]

Шайр є одною з найстаріших порід коней, котрого Юлій Цезар згадує вперше більше 2000 років тому в його Записках до Гальську війну. У часи середньовіччя завдяки розміру й силі цього великого коня він був у змозі носити лицарів в обладунках на полі бою. У ті часи британці вирішили поліпшити розмір і міць їхніх коней шляхом схрещування з голландськими і фламандськими кіньми. Шайру на ім'я Мамонт (також відомий як Семпсон) належить рекорд як найбільшого коня у світі. Він мав висоту 219 см, а його максимальна вага — 1524 кг. В той час Книга рекордів Гіннеса ще не існувала, тому офіційно ці дані не були оформлені. Мерін Шайр на ім'я Голіаф (193 см) став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса як найвищий кінь. Цей титутул був за ним закріплений аж до його смерті 3 липня 2014 року на ранчо Приферт в Монтані.

Характер[ред. | ред. код]

В упряжці

Шайр відомий своїм врівноваженим характером. Коні слухняні, терплячі, спокійні і доброзичливі. Вони легко піддаються дресируванню та навчаються. Такі коні вірні своєму господарю

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Коні цієї породи мають гармонійну статуру з сильно розвиненою мускулатурою, довгоногі, з коротким хвостом і широкими грудьми. Середня висота в холці складає близько 178 см, мінімум 173. Вага — від 850 до 1100 кг.

Голова Шайра довга та струнка, з великими очима. Плечі глибокі, груди широкі, спина мускулиста і коротка, задні кінцівки довгі і широкі.

Використання[ред. | ред. код]

Зараз Шайри популярні на ярмарках і виставках. Їх часто можна побачити в розважальних шоу. Для них проводять конкурси і змагання (на швидкість по оранці поля, з перетягування вантажів). Використовуються також для перенесення важких речей, відпочинкової верхової їзди. Завдяки широкій і м'якій спині наїзник має можливість відчувати себе комфортно, як в кріслі.

Сьогодні коні цієї породи активно використовуються пивоварами в Англії, щоб розвозити пиво з метою реклами[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]