Шакал смугастий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
шакал смугастий
Side-striped Jackal.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Animalia
Тип: Chordata
Клас: Mammalia
Ряд: Carnivora
Родина: псові - Canidae
Рід: пес - Canis
Вид: шакал смугастий - C. adustus
Біноміальна назва
Canis adustus
Sundevall, 1847
Територія поширення смугастого шакала
Територія поширення смугастого шакала

Шакал смугастий (Canis adustus) є видом шакала, мешкаючий у центральній і південній Африці[1]. На відміну від чепрачного шакала, який мешкає на відкритих рівнинах, смугастий шакал мешкає в лісах і чагарниках.

Опис[ред.ред. код]

Смугастий шакал зовні нагадує чепрачного шакал, відрізняючись від нього ширшою та короткою мордою. Уздовж боків тіла проходять світлі смуги, які й дали назву виду - їх можна розглянути тільки підійшов до тварини близько. Колір спини смугастого шакалу сірувато-бурий, хвіст темний з білим кінцем. З відстані смуги з боків невидні і зливаються в сіру пляму на боці. Самці помітно більше самиць.

Ікла у смугастого шакал - найпотужніші з усіх шакалів. Пахучі залози розташовані на морді і в анальному області. У самиці 4 пахові соска.

Зубна формула:

Зубна формула
3.1.4.2
3.1.4.3

Живлення[ред.ред. код]

В раціон смугастого шакал входять фрукти, дрібні ссавці (щурі) та комахи. Найбільша дичина, яку може вполювати шакал - заєць. На відміну від інших видів смугасті шакали не їдять так багато падала, живлячись комахами і впольованою здобичу. Таким чином, смугастого шакала можна віднести до всеїдних ссавців. Ще одна відмінність від родичів - це нічний спосіб життя.

Розмноження[ред.ред. код]

Сезон розмноження залежить від географічного поширення, вагітність триває 57-70 днів, в посліді 3-4 цуценя, які народжуються під час сезону дощів. У Південній Африці цей час припадає на період з серпня по січень, в Центральній Африці - з червня по липень.

Поведінка[ред.ред. код]

Своє лігво смугастий шакал влаштовує в термітниках, у разі їх відсутності самиця шакала сама риє нору. Перший час після народження дитинчат самець приносить їжу для годуючої самиці. Молочне вигодовування триває 8-10 тижнів, після чого самиця залишає потомство і йде полює разом з самцем, вдвох вони приносять їжу дитинчат. У разі небезпеки самиця змінює лігвище. Статевої зрілості шакали досягають у віці 6-8 місяців, у віці 11 місяців молодь залишає родину. Тривалість життя в природі смугастих шакалів становить 12 років.

Смугасті шакали моногамні і живуть парами. Їх життя недостатньо добре вивчено, оскільки вони більш потайливі, ніж звичайні і чепрачні шакали. Відомо, що за кожною парою смугастих шакалів закріплений великий мисливський ділянку, а у сімейній групі не буває більше шести осіб.

Підвиди[ред.ред. код]

  • Canis adustus adustus
  • Canis adustus bweha
  • Canis adustus grayi
  • Canis adustus kaffensis
  • Canis adustus lateralis
  • Canis adustus notatus

Посилання[ред.ред. код]

  1. а б Atkinson RPD & Loveridge AJ (2008). Canis adustus. 2008 Червоний Список Міжнародного Союзу Охорони Природи. МСОП 2008. Переглянуто 2008-11-12. Database entry includes justification for why this species is of least concern