Шаповалов Костянтин Андрійович
Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть удосконалити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення.
|
Шаповалов Костянтин Андрійович (нар. 11 листопада 1960 року, м. Київ) — активний громадський та культурний діяч в Україні та за її межами, професійний художник, письменник (автор 22 книг на етико-духовну та просвітницько-християнську тематику), голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України», голова Комітету з культури Громадської ради при Міністерстві оборони України, Ютуб-блогер[1].
У 1982 році отримав у Києві вищу педагогічну освіту.
У 1999 році як священик очолив київську християнську церкву «Ранкова Зірка».
З 2002 року почав писати книги на християнську тематику.
Всеукраїнська громадська організація «Спілка християнських письменників України»
У 2007 році на установчому з'їзді Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» був обраний головою Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України», в яку входять літератори, представники практично всіх християнських конфесій та деномінацій.[2][3]
У 2017 році був переобраний на цю посаду під час III Звітно-виборної конференції.
Читацька аудиторія Костянтина Андрійовича Шаповалова сягає далеко за межі України.[4]
Міжнародний кінофестиваль «Світло»
Костянтин Шаповалов є засновником і президентом Міжнародного кінофестивалю «Світло».
Міжнародний кінофестиваль «Світло», який починаючи з 2013 року щорічно проходить у Києві та є платформою для популяризації та розповсюдження світлих, моральних та просвітницьких фільмів[джерело не вказане 1683 дні]. Кінофестиваль посів 1 місце в реалізації громадських ініціатив та був відзначений почесною грамотою Київського міського голови в 2017 році[джерело не вказане 1683 дні].
Благодійні аукціони колекційного живопису «Київський арт-вернісаж»
Починаючи з 2016 року за ініціативи та підтримки Комітету з питань культури, моралі та духовності Громадської Ради при Міністерстві оборони України та ВГО «Спілка християнських письменників України» проводиться благодійний аукціон колекційного живопису «Київський арт-вернісаж»[5]. Благодійні кошти були спрямовані інвалідам війни, Збройних Сил України та учасникам бойових дій (2016 р.), вдовам і сиротам загиблих воїнів АТО і бойових дій (2017—2019 р.р)[6].
На конференції Спілки християнських письменників України в березні 2012 року Костянтину Шаповалову було присвоєно звання «Заслужений діяч християнської літератури України»[7].
17 вересня 2017 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації був нагороджений дипломом ЮНЕСКО за високовартісну суспільну працю з піднесення освіченості дорослих людей України і розвиток духовно-інтелектуальних можливостей українського суспільства і Української держави.[джерело не вказане 1683 дні]
Професійний художник, член Міжнародної професійної спілки художників, який за останні 12 років провів в Україні 21 персональну виставку. Зокрема, персональні виставки пройшли у Національному музеї «Київська картинна галерея»[8], у Київській міській державній адміністрації, у Національному заповіднику «Софія Київська», Національному музеї літератури України, Чернігівському обласному художньому музеї, Черкаському обласному художньому музеї, Вінницькому обласному художньому музеї. Дипломант кількох Фестивалів Мистецтв України. Роботи митця зберігаються у приватних колекціях України, Німеччини, Канади, Італії, Ізраілю, у Міжнародному фонді Святої Марії, у Музеї народної творчості (у м. Києві), а також Чернігівському обласному художньому музеї, Черкаському обласному художньому музеї, Вінницькому обласному художньому музеї, Національному музеї літератури України.[джерело не вказане 1683 дні]
Написав та видав книгу по теорії живопису: «Як навчитися любити, цінувати та відрізняти професійний живопис від аматорського».
Виставка художніх робіт «Кримська сюїта»
У 2019 році разом з дружиною (Шаповалова С. Д. — професійний художник) мистецьке подружжя організувало та проводить унікальний проект (за інформаційної підтримки Міністерстві культури України) — виставку художніх робіт «Кримська сюїта», яка налічує більше 60 робіт з видами гірського, морського Криму, Ялти, Гурзуфу, Балаклави, Нового Світу[9]
Виставка вже пройшла Чернігівському обласному художньому музеї (з 28 березня до 28 травня 2019 р)[10], Черкаському обласному художньому музеї (з 6 червня — по 6 липня 2019 року)[11], Вінницькому обласному художньому музеї (з 1 — по 31 серпня 2019 року)[12] та Національному музеї літератури України [13]
Окрім естетичного та просвітницького, виставка «Кримська сюїта» має й патріотичне значення, бо 2019 рік — це 5 рік з моменту анексії Криму і своїми творами митці нагадують нам про півострів та стверджують, що він належить Україні[14]
30 серпня 2019 року Костянтин Шаповалов, як голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» був нагороджений Почесною грамотою Київського міського голови Віталія Кличка за значний внесок у розвиток національної культури та мистецтва, вагомі творчі здобутки та активну громадсько-просвітницьку.
- ↑ Konstantin Shapovalov - YouTube. www.youtube.com. Архів оригіналу за 28 листопада 2021. Процитовано 28 листопада 2021.
- ↑ Shapovalov, Konstantin. О художнике. Художник Константин Шаповалов - официальный сайт. Архів оригіналу за 23 березня 2022. Процитовано 28 листопада 2021.
- ↑ Історія | Спілка християнських письменників України (укр.). Процитовано 1 березня 2024.
- ↑ БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА уповноваженого представника ІГС на участь в установчих зборах з обрання складу Громадської ради (PDF). mil.gov.ua. 30 березня 2020. Процитовано 1 березня 2024.
- ↑ У Національному музеї літератури України відбувся благодійний аукціон живопису "Київський арт-вернісаж". shpu.com.ua. Архів оригіналу за 2 червня 2021. Процитовано 1 червня 2021.
- ↑ Удовенко, Олександр (17.05.2018). «Київський арт-вернісаж». Благодійна виставка-аукціон / «Kyiv art vernissage». Charity exhibition–auction. Музей історії міста Києва (укр.). Архів оригіналу за 3 червня 2021. Процитовано 1 червня 2021.
- ↑ Нагородна система. shpu.com.ua. Архів оригіналу за 25 травня 2021. Процитовано 25 травня 2021.
- ↑ Унікальні «Кольорові спогади» [виставка живопису Костянтина та Світлани Шаповалових, присвячена пам'яті відомого живописця періоду соцарту Матвія Когана-Шаца] / Олена Сердюк, Світлана Соколова // Культура і життя. — 2018. — № 6 (9 лют.). — С. 2 : фот.
- ↑ Костянтин Шаповалов, Світлана Шаповалова: Виставка «Кримська сюїта» (укр.), архів оригіналу за 22 січня 2022, процитовано 22 січня 2022
- ↑ Коваль, Володимир (28 травня 2019). «Кримська сюїта» подружжя Шаповалових. gorod.cn.ua. Портал Чернігова. Архів оригіналу за 22 січня 2022. Процитовано 22 січня 2022.
- ↑ музей, Написал Художественный. Виставка живопису Костянтина та Світлани Шаповалових «КРИМСЬКА СЮЇТА» — Черкаський обласний художній музей (ru-RU) . Архів оригіналу за 9 березня 2022. Процитовано 22 січня 2022.
- ↑ Подружжя художників із Києва презентувало у Вінниці персональну виставку “Кримська сюїта” - СУСПІЛЬНЕ | ВІННИЦЯ. vn.suspilne.media. Архів оригіналу за 22 січня 2022. Процитовано 22 січня 2022.
- ↑ "Люди плакали за подаровані спогади про Крим" — автор виставки "Кримська сюїта" Костянтин Шаповалов | Новини | Українське радіо. www.nrcu.gov.ua (ua) . Архів оригіналу за 22 січня 2022. Процитовано 22 січня 2022.
- ↑ У Національному музеї літератури України за сприяння комітету з питань культури Громадської ради відкрилася унікальна художня виставка «Кримська сюїта». Офіційний портал КМДА - Головна (укр.). Архів оригіналу за 22 січня 2022. Процитовано 22 січня 2022.
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |