Шарпина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Накопичення шарпини на решітці сушильної машини.
Шарпина з сушарки крупним планом.
Кишенькова шарпина.
Природна наявність шарпини у пупку здорового дорослого чоловіка.

Шарпина[джерело?] — це загальна назва видимого накопичення текстильних волокон та інших матеріалів, що зазвичай зустрічаються на і навколо одягу. Деякі матеріали використовувані при виробництві одягу, такі як бавовна, льон і вовна, містять численні, дуже короткі волокна скупчені разом.[1] Впродовж нормального перебігу носіння, ці волокна можуть або від'єднатись, або бути відштовхнутими від тканини частину якої вони складають. Це є причиною того, що часто використовувані предмети як-от футболки і рушники з часом тоншають. Через малу площу їх поверхні, статична електрика примушує волокна, які від'єднались від одягу продовжувати приставати одне до одного і до цього одягу чи інших поверхонь з якими вони увійшли в контакт. Інші малі частинки приєднуються до цих волокон одягу, це може бути людське чи тваринне волосся і клітини шкіри, рослинні волокна, пилок, пил і мікроорганізми. Шарпина складається з нитей усіх кольорів, відтінки яких змішуються разом і можуть здаватись однорідно сірими.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. R. W. Welker, Ramamurthy Nagarajan, Carl E. Newberg (2006). Contamination and ESD Control in High-Technology Manufacturing. с. 415–16. 
  2. Glass, Don (16 жовтня 2008). The Color of Lint. A Moment of Science. Indiana Public Media. Архів оригіналу за 23 жовтня 2012. Процитовано 26 березня 2013.