Швидкий поїзд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Швидкий поїзд
Yantar train in Kalingrad.jpg
Класифікація Транспортні засоби
Галузь Залізниця, станції
Застосування Перевезення
Винайдено ХIX століття
Швидкий поїзд «Ластівка» у Москві, Росія

Швидкий поїзд — різновид пасажирського поїзда, який прямує маршрутом з зупинками тільки на великих станціях. Швидкі поїзда існували ще в дев'ятнадцятому столітті, коли з'являлися нові різновиди паровозів.

Опис[ред.ред. код]

Швидкий поїзд як правило розвиває таку саму технічну швидкість, що і звичайний пасажирський поїзд, але його маршрутна швидкість руху вища. Вища маршрутна швидкість досягається за рахунок меншої кількості і тривалості зупинок, ніж у пасажирського поїзда. Крім того, в ряді випадків у швидкісного потяга в розклад закладено зменшений перегінний час ходу, тобто велика технічна швидкість.

Тариф на проїзд в швидкому й пасажирському поїздах розраховуються за різними позиціями прейскуранта. Тариф на проїзд у швидкому поїзді вище, ніж в пасажирському, приблизно на 10-15 %. Швидкий поїзд зупиняється як правило тільки в великих містах, на вузлових станціях, станціях зміни локомотива та (або) локомотивних бригад.

Конструктивно, а також за рівнем комфорту вагони швидкісного потяга не відрізняються від вагонів пасажирського. Поздовжня качка м'якіша і зручніша для сплячих пасажирів і нагадує заколисування дитини.